Skocz do zawartości

Zasilacz na czas gwarancji.


Recommended Posts

Witam, w innym wątku opisuję problem z komputerem, konkretnie problem z jego uruchomieniem. viewtopic.php?f=5&t=25241

Prawdopodobnie pada zasilacz (jeszcze to sprawdzę), ale zawczasu muszę pomyśleć co wybrać na czas gwarancji. Jakby ktoś miał czas i chęci to może macie pomysł jak sprawdzić czy wyżej wymieniony problem to wina zasilacza? Nie bardzo będę miał skąd załatwić zasilacz o takiej mocy żeby sprawdzić mój zestaw (phenom 2 955 be @3600, 4gb ram, radeon 5850).

 

Obecnie mam OCZ MXS 600W, który generalnie był super przez prawie rok, no ale właśnie do teraz. W tamtym wątku ktoś pisze, że też miał problem z takim modelem. I teraz się zastanawiam jaki kupić zasilacz, żeby mieć na czym działać na czas gwarancji. Cena - zależy na jaki zasilacz mam się szykować.. Jeśli ten nowy będzie już na stałe u mnie to max do 350 zł i chciałbym żeby był cichy i miał modularne kable. Nie może słynąć z piszczenia, hałasu, przegrzewania i tym podobnych. Jeśli ma działać przez np miesiąc to może jednak coś tańszego, nawet myślę nad MXSem 500W/ SXSem 500W, tylko czy jest sens pchać się w coś na co już się naciąłem. Myślałem też o Corsair 600W [CMPSU-600TXEU] albo Chieftec (CFT-600-14CS) 600W. Z górnej półki to jakiś może Seasonic tylko żeby znaleźć go w jakiejś niskiej cenie. Miło by było żeby zasilacz można kupić w komputroniku, jeśli nie to będę musiał się zastanowić ile będę mógł dać razem z przesyłką. W zależności jaki zasilacz kupię to albo tani nowy zostawię na ewentualne awarie (lub to przyszłego taniego kompa jaki planuję wkrótce złożyć), a jeśli będzie jakiś lepszy to jak mi MXS wróci z gwarancji to spróbuję go sprzedać, a zostawię sobie ten nowy. Co radzicie?

Link to post
Share on other sites

na twoim miejscu nie winił bym jeszcze zasilacza, co do awaryjności to zdarza się to nawet seasonic'om i enermax'om, niemniej jeżeli jesteś pewien i chcesz kupić nowy weź M12II 520 od seasonica obecnie nic lepszego nie ma na rynku w tej cenie

Link to post
Share on other sites

A czym się różni seasonic S12II od M12II ? M będzie miał odpinane przewody, a S już nie?

 

Seasonic M12II-620 SS-620GM Bronze 620W jest w proline za 320 i byłby chyba najlepszy tylko nie wiem czy jest sens brać go, aż tak dużego. Kartę graf. będę zmieniał w następnej generacji kiedy zejdą na niższy proces i tak naprawdę to chciałbym mieć taki zasilacz, który to pociągnie na 100 % (+ kiedyś ew. jeszcze raz zmienić kartę). W moim obecnym zestawie nie planuję C-F (nawet płyta na to nie pozwala) więc będzie w nim siedziała tylko jedna mocna karta zawsze. Obecnie mam R 5850 + Phenom 955 BE @3.6, 4gb ramu i 2 dyski.

 

Czy to prawda, że głównym powodem piszczenia cewek w zasilaczach jest kupienie zasilacza, którego nie wykorzystujemy pełnej mocy?

Link to post
Share on other sites

A czym się różni seasonic S12II od M12II ? M będzie miał odpinane przewody, a S już nie?

dokładnie

 

Seasonic M12II-620 SS-620GM Bronze 620W jest w proline za 320 i byłby chyba najlepszy tylko nie wiem czy jest sens brać go, aż tak dużego.

520 w zupełności wystarczy

 

Czy to prawda, że głównym powodem piszczenia cewek w zasilaczach jest kupienie zasilacza, którego nie wykorzystujemy pełnej mocy?

niekoniecznie, głównym powodem jest jakość samych cewek, choć czasami trudno jednoznacznie stwierdzić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...