Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

przymierzam się do zastąpienia mojej budżetówki jakimiś konkretnymi kontrolerami

z wstępnego wczytania się w temat wychodzi mi duet Gigabyte GM-M8000X + Razer Arctosa

 

czego oczekuję

 

od myszy

- dokładności zarówno w grach, jak i przy pracy w PS itp

- konkretnego gabarytu i wagi, nie lubię małych i nieodkarmionych gryzoni

- im mniej przycisków tym lepiej standardowe 3 wystarczą, ale zdaję sobie sprawę, że będzie trudno

- cichej pracy przycisków i rolki

- preferuję twarde i sztywne podkładki, także sensor pod takie

 

od klawiatury

- miękkości/ciszy przy pisaniu, a stukania będzie dużo

- możliwie kompaktowego rozmiaru, nie lubię dużych/rozbudowanych klawiatur

- dodatkowe klawisze są całkiem zbędne, choć jeśli nie powodują rozrostu konstrukcji i nie wchodzą pod rękę to ok

- podświetlenie jest akceptowalne

 

no i budżet: na każde urządzenie jestem skłonny wydać do dwóch stówek (choć wolałbym zamknąć się w trzech za całość, ale pewnie się nie uda)

 

jakieś propozycje/opinie?

Link to post
Share on other sites

Co do myszki polecam Logitech G9x masywny gryzoń bądź Qpad 5k ten także wagą nie pogardzi, są trochę ponad budżet na 1 urządzenie ale naprawdę warto dołożyć.

Co do podkładki polecam Roccat Sota.

Klawiatura Microsoft X6 według mnie lepsza nie potrzebna a to naprawdę dobra klawiatura. Dodatkowo na panel ,który możesz odłączyć.

Link to post
Share on other sites

Co do myszki polecam Logitech G9x masywny gryzoń bądź Qpad 5k ten także wagą nie pogardzi, są trochę ponad budżet na 1 urządzenie ale naprawdę warto dołożyć.

pisząc "konkretnego gabarytu i wagi" miałem bardziej na myśli nie małe i nie lekkie niż największe i najcięższe, a i nie jest to najistotniejsza cecha, na której mi zależy

 

Klawiatura Microsoft X6 według mnie lepsza nie potrzebna a to naprawdę dobra klawiatura. Dodatkowo na panel ,który możesz odłączyć.

oglądałem i jakoś nie przypadła mi do gustu (zwłaszcza kolumna klawiszy po lewej stronie) ale jeśli jest faktycznie fajna na tle innych to oczywiście rozważę

 

PS byłbym też wdzięczny za dokładniejsze/techniczne określenie dlaczego akurat ten model, a nie ten, do którego się wstępnie przymierzam

Link to post
Share on other sites

To za słabo zrozumiałem to ,ale nic nie szkodzi.

Wracając do tematu myszek jaką byś nie wybrał na avgo 9500 będziesz zadowolony , różnią one się tylko dodatkami oraz budową zewnętrzna.

Sam osobiście przymierzam się do wymiany Logitech'a G9 na SS Xai ,gdyż bardzo mi się podoba i dużo osób poleciło mi.

 

Co do Klawiatury polecam Ci tą X6 , ze względu na to że nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

Co do panelu klawiszy po lewej stronie będziesz się musiał przyzwyczaić tak jak do długiej spacji w tym modelu. Przykładowo ja mam klawiaturę Logitech G11 i także mam 3 kolumny klawiszy po lewej stronie lecz nie wpływa to do dalszej pracy jakąś konkretnie.

Z trochę tańszych to siostrzyczka X6 czyli X4 posiada mniej bajerów , nie ma odłączanego panelu itd. To zwykła prosta klawiatura godna polecenia.

Link to post
Share on other sites

dzięki za opinie, wygląda na to, że M8000X był dobrym strzałem

 

natomiast x6 wybitnie mi nie leży z designu i jeżeli nie ma jakiejś przewagi nad innymi w tej cenie to raczej się na nią nie zdecyduję (szybciej x4), byłbym też wdzięczny za kilka zdań na temat Arctosy, w testach wypada zadowalająco, niemniej martwi mnie trochę opinia z którą spotkałem się w kilku recenzjach, mianowicie jej niski profil z którego ma wynikać pewna "nieprzystępność" przy pisaniu

 

interesuje mnie także "głośność" pracy przycisków klawiatur, od czasu do czasu (chcąc nie chcąc) pracuję po nocy i żona narzeka na ciągłe stukanie, także jak już kupuję coś lepszego wolałbym, by klawisze pracowały możliwie cicho

Link to post
Share on other sites

Ja dosłownie tyg temu kupiłem arctose.

Narazie spisuje sie dobrze,klawisze lekko slychac mi to nie przeszkadza bo gram w słuchawkach, na klawie czasem odciskaja sie palce,dobrze trzyma blatu no i oczywiście świetny design.

Polecam ci kupić wersje silver bo jak pracujesz w nocy to zabardzo nie bd widział na wersji black.

Jedynie co mnie niepokoi to przyklejane{?} litery.

Link to post
Share on other sites

To jest moja 2klawa od 4lat,trudno mi je porównać poniważ dopiero sie klimatyzuje.

Ogólnie to mało piszę a dużo gram,klik jest słyszalny a podpórka pod nadgarstek jest wygodna,ręka wgl się nie męczy.Jak bd miał jakieś pytania to oczywiście jeszcze odpowiem:P

Link to post
Share on other sites

jako, że w wielu recenzjach porównywali sposób pisania na arctosie do pisania na klawiaturze laptopa, które są raczej twarde chciałbym zapytać jak jest miękkością klawiszy? trzeba je zdecydowanie wciskać, czy nie bardziej niż na "przeciętnej" klawiaturze, czy może wystarczy tylko musnąć?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...