Skocz do zawartości

8800GTS Gigabyte i artefakty bez wysokiej temperatury??


Recommended Posts

Witam!

Otóż pojawił się problem. Wyczyściłem komputer od środka tzn przedmuchałem jedynie to co się dało. Od tamtej pory zauważam coś dziwnego. Tydzień temu grając w DS2 po paru godzinach już pod koniec gry zaczęły się artefakty. Restart i znowu artefakty więc wyłączyłem komp na dłużej. Tydzień czasu spokój ale nie grałem w nic oprócz Machinarium. Komp codziennie chodzi po ok 10h. Wczoraj wieczorem pograłem ok 1h w Diablo2 i znowu wyskoczyły jakieś artefakty (pojedyncze w grze, jakieś migawki na pulpicie). Zrestartowałem kompa a po restarcie na dzień dobry BLUE SCR z błedem nv4_disp. Kolejny restart i odpalił ale kiedy chciałem włączyć diablo to bład: http://img375.imageshack.us/img375/7858/karta2w.jpg. No to chciałem przetestować dxdiag i przy module Direct3D wywaliło błąd: http://img109.imageshack.us/img109/2333/kartag.jpg. No to dałem sobie spokój wczoraj a dzisiaj bez żadnych problemów przeszedł diagnozę dxdiag, Diablo odpala się normalnie i wszystko chodzi cacy! Wczoraj przy artefaktach odpaliłem gpu-z gdzie temperatura wynosiła w szczycie 59.0 C!!! Tydzień temu przy graniu w DS2 temperatura przy artefaktach to: max 80.0 C. Dzisiaj przeleciałem kartę Furmarkiem i przy temp. 89.0 C żadne artefakty nie wyskoczyły. Więc się pytam: OCB?

 

Dodam że procek się nie grzeje, dyski mają po 24C... Win XP, najnowsze sterowniki graficzne, oprócz PhysX bo po zainstalowaniu najnowszych sterów od grafy nie mogę zainstalować PhysX.

 

Dzięki za sugestie :D

Link to post
Share on other sites

To jest 8800GTS z normalnym chłodzeniem czyli wielki wiatrak. Dodam ze fan speed na chłodzeniu cały czas mam 37% bo nie mam w opcji sterowników zmiany szybkości wiatraka. Nomen omen nie wiem dlaczego nie mam takiej opcji i czy jest 50.0C czy 90.0C wiatrak chodzi tak samo na 37%

Link to post
Share on other sites

Coś mi się widzi że musisz przeinstalować sterowniki do grafiki (najlepiej wcześniej stare usuń jakimś clean-erem) a potem zainstalować nowe. Niestety z własnego doświadczenia może to nie wystarczyć i potrzebny będzie format z reinstalacją windows'a. Jak miałem wcześniej 8800GT to różna krzaki się działy jak zainstalowałem za nowe drivery, proponuję wybór czegoś z serii 19x.xx a nie 2xx.xx.

Życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...