Skocz do zawartości

Nowa grafika do średnio-półkowego zestawu.


Recommended Posts

Witam

 

 

Planuję zakup nowej karty graficznej, na początek specyfikacja PC:

 

i5 3570K (aktualnie 4,2 Ghz) + thermalright macho hr-02

 

Radeon 7970 GHz edition

 

Corsair vengeance 4x4GB 1600 Mhz DDR3

 

MSI GD-65

 

128 GB SSD (OCZ vertex 4) + 1TB HDD

 

XFX Core 650 W

 

monitor: full HD, iiyama 120Hz

 

Chciałbym kartę typowo pod gry (Wiedźmin III, MassEffect itp.) moja obecna karta spisywała się całkiem znośnie ale niestety jej najlepsze dni już przeminęły. Nie jestem nałogowym graczem, jednak zależałoby mi płynnej rozgrywce w min 60 fps (detale wysokie/b.wysokie/ultra). Bardzo poważnie myślę nad zakupem GTX 1080, ponieważ szukam karty "przyszłościowej", jednak tu pojawiają się moje wątpliwości odnośnie "wąskiego gardła" na procesorze lub innych podzespołach. W niedalekiej przyszłości planuję przesiadkę na jakieś nowsze CPU, jednak w tej chwili chciałbym się skupić na porządnej grafice- przez pewien czas musiałbym przeboleć obecne podzespoły (myślę, że z tej i5 wyciągnę 4,5 Ghz)

 

Garść pytań:

 

1. Czy GTX 1080 będzie "odpowiednim" wyborem do mojego zestawu?

2. Czy procesor (lub inne podzespoły) będzie w znacznym stopniu ograniczał nową grafikę?

3. Czy zasilacz poradziłby sobie z GTX 1080? (tutaj raczej jestem pewny, że tak ale wolę zapytać)

 

Proszę o podpowiedzi, sugestie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie bardzo. CPU Będzie ograniczało GPU,  A jeśli masz monitor więcej niż 60hz, to już będzie konkretny bottleneck.

 

Masz 120hz, więc uwierz mi, bottleneck tutaj wystąpi. Dla porównania, u mnie na i5 4670k był bottleneck z GTX 1070 na moim monitorze 144hz.

 

Zasilacz spokojnie uciągnie.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

i co z tego ze  ma 120Hz? ustawi sobie fast sync i będzie mógł i przy 70-80 kl/s płynnie grać, a jak chce na stałe w 60 grać, to już w ogóle taki gtx1080 to aż nadto

Myśl człowieku. Kupić GTX 1080 po to by grać na 70-80 klatkach... I TO JESZCZE NA MONITORZE 120hz.

Totalny bezsens i brak pomyślunku.

 

W większości gier osiągnie 100fps PONAD + monitor mu zapewni dobrą płynność. Ale nie na tym procesorze.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy bottleneck rzeczywiście tak mocno ograniczy kartę, że nie będzie praktycznie różnicy z wydajnością obecnej? 

 

Płyta, procesor, ram już ma kupca- tak więc 2/3 miesiące i karta dostałaby nowego partnera. Czy w takim wypadku myśleć nad 1080?

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy bottleneck rzeczywiście tak mocno ograniczy kartę, że nie będzie praktycznie różnicy z wydajnością obecnej? 

 

Płyta, procesor, ram już ma kupca- tak więc 2/3 miesiące i karta dostałaby nowego partnera. Czy w takim wypadku myśleć nad 1080?

Ciężko powiedziec i ciężko to odnieść do tego, jak to będzie wyglądało. Na pewno, będziesz miał lepszą wydajność niżeli masz obecnie, ale jakąś tam część, będzie Ci ograniczało. Na to wpływa też czynnik odświeżania monitora, także nie możemy za bardzo się sprecyzować, a bez  sensu jest strzelać i kłamać :)

Link to post
Share on other sites

Myśl człowieku. Kupić GTX 1080 po to by grać na 70-80 klatkach... I TO JESZCZE NA MONITORZE 120hz.

Totalny bezsens i brak pomyślunku.

 

W większości gier osiągnie 100fps PONAD + monitor mu zapewni dobrą płynność. Ale nie na tym procesorze.

tez mysl człowieku i popatrz na nowe gry, gdzie w v.high /ultra często te karty ledwo ponad 60 fps osiągają , no chyba ze chcesz grać na karcie za ponad 2 tysie na low/med detalach  :rotfl:

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...