Skocz do zawartości

PC3-12800 a komputer wykrywa jako PC3-10600 ???


Gość effendi360

Recommended Posts

Witam;

 

Zakupiłem RAM Corsair XMS3 Classic cl7. Wszystko fajnie działa tylko one są podobno na paśmie (czy jak to się tam zwie) PC3-12800 a komputer - bios - windows - memtest - widzi je jako PC3-10600. Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi ? Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Kurcze zainteresowało mnie to... Sam mam OCZ'e PC3-10600 a CPU'z pokazuje PC3-8500 ;)

W takim razie podłączam się do tematu.

Wydaje mi się, że jeśli przepustowość jest normalna to nie ma się czym przejmować tylko jak ją sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

No w teście - windows performance index - niby wszystko ok miałem wcześniej 7.7 w ocenie ramów na kingstonach hyper x 9-9-9-24 1600HMz te mam na 7-8-7-20 1600Mhz i jest 7.8 - czyli ciutkę lepiej; nie zwracałem wcześniej na to uwagi aleeee czkeaj; mam screena ze starego memetest.... nie no tamte były 10600 i były wykrywane jako 10600 :) Niech ktoś wyjaśni o co w ogóle chodzi z tymi oznaczeniami; GDZIE SĄ ZNAWCY ? Tak to się mądrzą a jak jest ciężki temat to nikogo nie ma żeby pomóc. ;)

Link to post
Share on other sites

Niech ktoś wyjaśni o co w ogóle chodzi z tymi oznaczeniami; GDZIE SĄ ZNAWCY ? Tak to się mądrzą a jak jest ciężki temat to nikogo nie ma żeby pomóc. :)

Bo nikt tu żadnym specem nie jest, same boty, które nabijają posty...... oczywiście nie wszyscy mało kto tu umie pomóc - nie licząc moderatorów np. Danny77, który moim zdaniem umię pomóc

:)

 

Ja też tak miałem raz z pamięcami trzeba poprostu zmienić w biosie

dalej tu ci już nie pomogę niech ci pomogą Ci " ZNAWCY " ;)

 

E: zobacz >>>> viewtopic.php?f=8&t=24667

 

102 posty w jednym temacie, a w innych roi się od pustek ;);):/:):o

Link to post
Share on other sites

Bios sam aktualizowałem niedawno; BCLK mam na 200 - sam ustawiałem; mnożnik x18 żeby pociskać 3.6 na procku jeśli o to Ci chodzi bo na zakładce memory tego nie mam jest tylko jakieś NB Freqency to mam na 3210MHz.

 

trzeba poprostu zmienić w biosie

ale CO zmienić? Ja je ustawiłem manualnie na 1600MHz i timingi na 7-8-7-20 - Tak jak jest na pudle napisane i tak je komp widzi za tym jednym wyjątkiem że na pudle pisze 12800 a np memtest widzi je jako 10600 i TO mnie zastanawia z czego to wynika ???

Link to post
Share on other sites

BCLK mam na 200 - sam ustawiałem; mnożnik x18 żeby pociskać 3.6 na procku jeśli o to Ci chodzi bo na zakładce memory tego nie mam jest tylko jakieś NB Freqency to mam na 3210MHz.

W zakładce memory jest pole DRAM Frequency i jeżeli tam wyświetla się wartość 800MHz to pamięci pracują Ci efektywnie z częstotliwością 1600MHz (PC3-12800).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...