Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

 

Uznałem, że nadszedł czas na zmianę jakże wspaniałej, ale już utykającej platformy Z77 w tandemie z i7 2700K i wesoło latającą parą GTXów 670. Chciałbym go zmodernizować pod granie na monitorze z rozdzielczością WQHD - 1440 oraz okazjonalnie na telewizorze w UHD - 4K. Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

 

A teraz konkrety:

1. Odpadają wszelkie peryferia bo takowe już posiadam. Do tego mam już kupiony niedawno boxowy Win10 64bit, a monitor i TV liczę osobno poza zestawem, gdyż... będą niestety dużo droższe niż sam komputer.

2. Do tego posiadam i zamierzam dalej użytkować obecne dyski SSD oraz HDD, nagrywarkę, zasilacz Corsair AX860, obudowę Corsair Obsidian 750D.

3. Jako, że z obecnego komputera mam też cały zestaw "customowego" chłodzenia wodnego to nastawiam się też na jakieś sensowne OC podzespołów

4. generalnie potrzebuję wybrać samo sedno maszynki do gier, czyli: procesor, karta graficzna, płyta główna, ram.
5. interesują mnie tylko nowe części, ceny z polskich sklepów i najchętniej zamknąłbym się w kwocie 7000PLN, ale jeśli warto będzie powiekszyć budżet dla czegoś wyjątkowo dobrego/fajnego to rezerwuję miejsce do 10k.
 
To co mam na celowniku, a czego nie wiem:
- procesor i7 7700k bo łatwo się kręci do 5GHz oraz GTX1080Ti (najlepiej Founders Edition, bo do takowego łatwo o bloki wodne typu full cover)
- Nie mam bladego pojęcia na temat obecnych płyt głownych Z270, i nie wymagam od mobo nić więcej przyzwoitym potencjałem OC i sensowna liczą portów SATA pod dyski SSD oraz portów USB3.0/3.1. Fajnie jakby płyta miała jakieś dotatkowe opcje pod OC typu dual bios, jakis ekranik LCD z kodami POST i możliwie dobrą zintegrowaną kartą dzwiękową.
- Nie mam pojęcia jaki RAM dobrać tak aby dobrze supportował procek po OC, ale też nie był jakiś kosmos pod rekordy świata i niepotrzebne bajery jak oświetlenie RGB http://forum.purepc.pl/public/style_emoticons/default/icon_wink2.gif
 
 
Z góry dziękuję za sugestie i propozycje.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...