Skocz do zawartości

OCZ Fatal1ty 750W


Recommended Posts

Ja mam wersję 550W i spisuje się bardzo dobrze. Co prawda mój komp to dla niego żadne obciążenie, ale i tak jestem zadowolony ;) . Jego słaba strona to słaba linia +12V (450W). ;)

 

IMO lepiej zainwestuj w Seasonic 620W. :)

 

E: Ile masz kasy i do jakiego zestawu ten zasilator ma być?

Link to post
Share on other sites

Co to jest ta linia 12v (jestem zielony więc zadaje wszystkim BAARDZO dużo pytań) ;)

 

i5 2500K od intela (jeśli ktoś jest naprawdę wielkim osłem)

gtx 560ti SOC od gigabyte

msi MSI P67A-GD55/...GD65 (bo ...GD65 obsługuje ram o większej częstotliwości)

Noctua NH-U12P SE2

Kingston HyperX DDR3 2X 2GB 1600MHz XMP X2 CL9 Grey Edition

 

W przyszłości planuje SLI.

do 4000zł na cały zestaw, ale wolę do 3950 zł.

Link to post
Share on other sites

do GTX560 SLI to nie jest szczególnie dobry wybór, owszem zaśliniacz mocny itd, ale te jego 4 niezbyt jasno ułożone linie powodują, że nawet przypadkiem możesz podłączyć proc i obie grafy do jednej, dlatego lepiej kup seasonic'a X-660

 

Co to jest ta linia 12v (jestem zielony więc zadaje wszystkim BAARDZO dużo pytań)

kto pyta nie błądzi, linie 12V to te, które zasilają lwią część peceta i od nich zależy czy zasilacz jest za słaby czy nie

Link to post
Share on other sites

Nie bierz z komputronika , bo to drogi sklep. Ze swojej strony polecam proline, esc.

Tak ten cooler będzie pasował do tej podstawki , lecz kupując go wywalasz pieniądze w błoto bo za tą kasę możesz kupić wydajniejszy cooler. GTX 560 Ti SOC bym nie brał powodem jest zbyt duży pobór energii pod obciążeniem (więcej niż GTX 580) gdyż jest to na maxa wyżyłowana 560. Wystarczy Wersja OC.

Ogólnie bierz zestaw morissa, bardzo ładny zestaw tylko zasilacz zmień na X-660W od Seasonica bo warto .

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Seasonic serii X to chyba całkiem dobre zasilacze. Tak wynika z testów. W idlu nawet chodzą pasywnie i wentylator się złącza dopiero pod większym obciążeniem. Duża sprawność, modularność i ponoć cicha praca. Sam prawdopodobnie zakupię w ciągu tygodnia tylko dorzucę do wersji X-760. Jedyny mankament to cena...

Link to post
Share on other sites

Planuje SLI więc wątpie by 660 W mi wystarczyło a poza tym ten wasz Seasonica X-660 jest za drogi.

Nie bierz z komputronika , bo to drogi sklep.

proszę cię czytaj co wyżej napisałem. I co było nie tak w moim zestawie, bo wszyscy zaczęli gadać o zasilaczu?
Link to post
Share on other sites

Moriss wiem, że ty tu jesteś specjalistą a ja (o kurde awansowałem na bywalca) ale cyba nie czytałeś artykułu o coolerach (mówię to bez sarkazmu). I zmieniłeś zasilacz i teraz mam dylemat (wszystko przez ciebie!!! :D) czy ten OCZ fatal1ty jest dobry. Ramy ok, jak najtańsze i tu się zgadzam, ale co z tym zasilaczem (potrzebuję czegoś na późniejsze SLI). A czy gtx 560ti OC podkręcę do poziomu SOC?

Link to post
Share on other sites

Czytałem nie jeden. Wiem, że ta noctua jest bardzo wydajna, ale dość droga. A tak szczerze, to ten 2500K na boxie idzie na 4.5GHz, więc myślę, że nie jest mu potrzebny cooler lepszy niż Fortis/Performa. ;) . Ten Seasonic jest naprawdę dobry. Ma jedną bardzo mocną linię +12V, Golda, modularne kabelki, jest bardzo cichy i ma świetne opinie. :D

 

E: Wybacz mi, że tak na mąciłem. :)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Krolik_beny warto kupić ten zasilacz ,a nie będziesz zawiedziony .

Kupię kupię. Już bym kupił ale chcę jeszcze z Proline wentylatory Enermaxa a te co chcę będą dopiero za tydz... :D Mam nadzieję, że tych zasilaczy nie wyprzedadzą do tego czasu. A dwa razy nie chcę mi się zamawiać jak mam kilka rzeczy kupić (zasilacz, słuchawki, czytnik kart i owe wentylatory).

Link to post
Share on other sites

Planuje SLI więc wątpie by 660 W mi wystarczyło a poza tym ten wasz Seasonica X-660 jest za drogi.

nonsens, wystarczy i to na luzie, cały zestaw ze SLI weźmie w stresie ok (i to pewnie nie całe) 500W po OC trochę więcej ale nie sądzę, by kiedykolwiek przebił się przez 600

poza tym jak chcesz SLI i oszczędzać na zasilaczu to może lepiej od razu zrezygnuj z pomysłu i oszczędź sobie późniejszej frustracji spowodowanej szwankowaniem kompa przy obciążeniu

Link to post
Share on other sites

Aha i składam zestaw w komputroniku bo mam 10% zniżki i tam bym wziął SOC a nie OC.

proszę cię czytaj co wyżej napisałem.

Po 1 chłopcze nie tym tonem.

Po 2 nic nie pisałeś o innym sklepie tylko ze w komputroniku masz 10% zniżki , jak chcesz oszczędzić kasę na zasilaczu to życzę powodzenia z SLI na jakimś tandetnym zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

dokładnie, w każdym kompie czy masz 2 procki, 2 grafy czy tylko po jednym z wcześniej wymienionych podstawą jest zasilacz. a jak chcesz oszczędzać na tym podzespole, to tak jak kolega wyżej powiedział, odpuść sobie. my Ci radzimy dobrze, w końcu niektórzy z nas siedzą w tej branży sporo czasu i się znają, więc skoro z ciebie taki "znafca" to mogłeś w ogóle nie pisać, bo się tylko kompromitujesz. najpierw prosisz o pomoc, a potem wydziwiasz.

Link to post
Share on other sites

Nie wydziwiam, tylko mnie po prostu na ten zasilacz nie stać.

Po 1 chłopcze nie tym tonem

Dziwne, że usłyszałeś mój tona ale zostawmy to. Chyba źle się zrozumieliśmy, gdyż właśnie o to chodzi, że w komputroniku mam 10% zniżki i w tym przypadku wyjdzie mi taniej nawet niż w esc.pl (sprawdzałem). Jaki jeszcze zasilacz do 400 zł, który pociągnie 2x gtx 560?
Link to post
Share on other sites

zastanów się jeszcze czy na pewno chcesz tańszy, czy nie lepiej (jeśli to możliwe) poczekać trochę i dołożyć do X-660, bo jak ci niemal wszyscy uczestnicy dyskusji wyłuszczyli - warto

 

jeśli jednak nie możesz to szukaj czegoś o pojedynczej linii 12V zdolnej do pociągnięcia min 600W i 50A

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...