Skocz do zawartości

Jaki monitor LCD czy LED (27' z tunerem TV)


Recommended Posts

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem monitora LCD z tunerem TV. Mam dylemat nad wyborem jednego z tych modeli jeden to zwykły LCD, a drugi to LCD LED. Ledowy monitor jest droższy o 120 zł.

 

LG LED FullHD M2780D

 

http://www.lg.com/pl/sprzet-komputerowy ... 80D-PZ.jsp

 

SAMSUNG P2770HD

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... prd_detail

 

P.S Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze, ponieważ już zbaraniałem. LED ma jasność mniejszą bo 250 w LCD jest 300, ale to chyba nie ma co porównywać. Monitor głównie będę wykorzystał do grania oglądania filmów oraz oczywiście oglądania TV.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja jestem za ledami. Mimo, że dla większości jest to niby chwyt marketingowy. Ale osobiście zauważyłem to, że obraz jest ładniejszy przy ledach być może są jakieś inne (lepsze) matryce tam wkładane.

Mam dwa porównania:

1- kupiłem monitor LG led 24" i nie mogłem się napatrzeć w porównaniu z 6-cio miesięcznym samsungiem (nie pamiętam modelu ale był 300,00 tańszy od mojego) kolegi jest przepaść

2- kupiłem tv też LG 42" LED a ojciec plazmę i co? I ojciec ogląda filmy hd u mnie-znowu przepaść. No może poza czernią, która mimo wszystko lekko ale nie za mocno odstaje od tej plazmowej.

 

No i jeszcze jedna kwestia mój monitor przy różnym użytkowaniu bierze średnio 24W prądu

Tv 150W a plazma 280W ;)

Link to post
Share on other sites

musisz sam zobaczyć.

Kupując tv jak i monitor najpierw zrobiłem wycieczkę (oglądać tv to chyba ze 3-4 razy) do sklepu typu media markt, saturn itp tam gdzie mają dużo sprzętu, który stoi obok siebie. W ten sposób można spokojnie zauważyć różnice w obrazie na kilku różnych modelach i wybrać ten który najbardziej pasuje ci do oka. Będąc ze znajomym mieliśmy różne odczucia względem obrazu na tych samych monitorach mi się podobał obraz a jemu nie i odwrotnie. Ale sumując wszystko i tak wygrał LG z ledami pod względem obrazu.

Link to post
Share on other sites

LED, LED i tylko LED :)

 

Mam świetne porównanie - mama LG 24cale FullHD a u mnie w salonie stoi Samsung LED 46cali - niebo a ziemia. Kolory są dużo lepsze w Samsungu... tylko ta czerń... gdybym miał kupować sobie TV/monitor to zrobiłbym tak:

Po pierwsze LED musi być

Po drugie szukałbym LEDa z jakąś funkcją/efektem polepszającą kolor czarny.

Z tego co mi się wydaje to wszystkie telewizory bije na łem pewien Philips 32cale za 4000zł :zamykamy: Jest LED i ma czerń na poziomie prawie plazmy a czas reakcji to nie całą 1ms :menda:

Link to post
Share on other sites

Mam LG M2380D, jako monitor sprawuje się poprawnie, razi trochę brak DVI-D (jest D-SUB nie wiem po co) musiałem kompa podłączyć przez HDMI co odbyło się z niemałymi problemami (HDMI trzeba skonfigurować) ale jak się nie czyta instrukcji to tak bywa. Na szczęście są 2 porty HDMI więc znalazło się miejsce i na PS3. Ponadto monitor odtwarza filmy z pena, ma wyjście słuchawkowe i oczywiście tuner TV z pilotem. W górnej części obudowa jest dosyć cienka więc bez problemu zamontowałem kamerkę dedykowaną do laptopa. Natrafiłem jeszcze na mały problem z regulacją nachylenia monitora. Cały "mechanizm" jest tak zanitowany że musiałem zmusić go do pracy za pomocą kombinerek :zamykamy:.

Trzeba uważać czy w pomieszczeniu nie mamy drugiego telewizora marki LG, ja o tym nie pomyślałem i jak moja luba skacze po kanałach w TV to przełącza mi monitor :menda:. Pomógł kawałek białej taśmy naklejony na odbiornik IR.

Szukałem urządzenia uniwersalnego: komp, konsola, telewizja i jako takie monitor sprawuje się znakomicie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam LG M2380D, jako monitor sprawuje się poprawnie, razi trochę brak DVI-D (jest D-SUB nie wiem po co) musiałem kompa podłączyć przez HDMI co odbyło się z niemałymi problemami (HDMI trzeba skonfigurować) ale jak się nie czyta instrukcji to tak bywa. Na szczęście są 2 porty HDMI więc znalazło się miejsce i na PS3. Ponadto monitor odtwarza filmy z pena, ma wyjście słuchawkowe i oczywiście tuner TV z pilotem. W górnej części obudowa jest dosyć cienka więc bez problemu zamontowałem kamerkę dedykowaną do laptopa. Natrafiłem jeszcze na mały problem z regulacją nachylenia monitora. Cały "mechanizm" jest tak zanitowany że musiałem zmusić go do pracy za pomocą kombinerek :pajac:.

Trzeba uważać czy w pomieszczeniu nie mamy drugiego telewizora marki LG, ja o tym nie pomyślałem i jak moja luba skacze po kanałach w TV to przełącza mi monitor :P. Pomógł kawałek białej taśmy naklejony na odbiornik IR.

Szukałem urządzenia uniwersalnego: komp, konsola, telewizja i jako takie monitor sprawuje się znakomicie.

 

A telewizje masz połączoną przez zwykły kabel od kablówki czy przez HDMI ?

W ogóle jak wygląda obraz TV na takim monitorze, nie ma różnicy między telewizorem. Bo ostatnio byłem w saturnie i była podłączona telewizja do samsunga i jak zobaczyłem jakość obrazu to się przeraziłem, same pixele było widać, zero kontrastu. Sprzedawcy byli zajęci, a ja się śpieszyłem wiec nie miałem za bardzo czasu się ich spytać dlaczego taka beznadziejna jakość jest.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio pochodziłem po sklepach i jednak LED jak dla mnie odpada, w ogóle mi nie pasuje kolor czarny.

 

I teraz mam do was pytanie zastanawiam się nad trzema monitorami LCD. Dwa są niemal identyczne (LG i SAMSUNG) a trzeci (IIYAMA) ma słabszy kontrast, ale za to lepszy czas reakcji oraz jasność. Co lepiej brać ta IIYAMA to w ogóle jakaś dobra firma.

Proszę pomóżcie coś, chciałbym jak najlepszy wybrać . Tu jest link do aukcji z tymi monitorami (kupie i tak gdzieś indziej, ale chcę żebyście je porównali i coś doradzili).

 

SAMSUNG http://allegro.pl/samsung-p2770hd-tv-mp ... 61328.html

 

LG http://allegro.pl/lg-27-tv-m2762d-pc-fu ... 30258.html

 

IIYAMA http://allegro.pl/iiyama-e2710hds-lcd-2 ... 75352.html

 

Z góry wielkie dzięki

Link to post
Share on other sites

Jednak bardziej coś przystaję SAMSUNGOWI i LG ?

 

Tylko może mi ktoś powiedzieć czy ta różnica między parametrami samsunga, lg a iiyam'y będzie miała jakiś zasadniczy wpływ. Bo są różne kontrasty,czasy reakcji, jasność

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...