Skocz do zawartości

California Access M162S T9400 - czy warto?


Recommended Posts

Witajcie!

 

Mam pytanie dotyczące zarówno firmy California Access jak i jej notebooka. Chodzi mi konkretnie o model California Access M162S T9400. Czy można zlaleźć lepszą konfigurację w tej cenie?? Czy ma jakieś słabe punkty? No i przede wszystkim czy ryzykować kupno laptopa mało znanej firmy(przynajmniej dla mnie).

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n ... ,id,59262/

 

Obecnie posiadam notebooka Asus F3Sg z core2duo 2.1GHz, 3GB RAM i GF9300m. Opłaci się go wymieniać na ten California Acces? Lapka sprzedawałbym ze względu na to że jest jeszcze cokolwiek wart i bym mial czesc kasy na lepszego. Lapek go gier ma służyć :P

 

Proszę o opinie ;)

Link to post
Share on other sites

właśnie skończyłem lekturę recezji, dzięki miCh@eL :) martwi mnie to:

 

Aby nie było tak różowo wspomnę teraz o największej wadzie M162S – chodzi niestety o ekran. Jest bardzo ciemny, ma przy tym niewielkie kąty widzenia, co pogłębia jeszcze wrażenie niskiej jasności. Obraz jest po prostu brzydki, pozbawiony poprawnego stopniowania odcieni szarości, ma przy tym wyblakłe kolory. Szkoda, bo w zasadzie laptop nie nadaje się do obróbki zdjęć, nawet na poziomie amatorskim, źle wyglądają na nim niektóre filmy oraz gry. Częściową rekompensatą jest wysoka rozdzielczość i dobry wygląd czcionki – ważne w pracy biurowej. Dźwięk nawet nie usiłuje wybić się ponad szarą, laptopową przeciętność.

 

latopa chcę do gier. A co mi ze świetnej wydajności jeśli obraz i tak dziadowsko będzie wyglądać..?? no i przede wszystkim pomóżcie mi znaleźć odp na pytanie czy opłaca się zmieniać już teraz mojego Asusa na taki wlaśnie sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Możesz w sterownikach podciągnąć jasność, żeby obraz nie był za ciemny, oraz intensywność kolorów, żeby nie były wyblakłe :)

 

A co do opłacalności zmiany lapka, to odpowiedz sobie na podstawowe pytanie:

Czy jest jakaś gra, w którą chciałbyś pograć, lecz nie możesz jej uruchomić :)

Link to post
Share on other sites

Czy jest jakaś gra, w którą chciałbyś pograć, lecz nie możesz jej uruchomić :)

poza Lost Planet każda gra dotychczas mi się odpaliła.. Tylko wiesz mICh@eL.. zobacz sobie choćby ten mój filmik..

 

 

w większości gier mam 15-20fps i gdybym nie był pasjonatem to skonczylbym z pasjansem w ręku.... A Crysis momentami był niegrywalny.. Granie w takiej jakości to naprawdę męka..

 

Co do wyświetlacza - myślę że Jacek próbował ten monitor na wszelkie sposoby i bez powodu niejechałby tak po tym LCD..

Link to post
Share on other sites

No to na pytanie sobie już odpowiedziałeś - warto kupić coś mocniejszego, bo niektóre gry są niegrywalne :)

 

A co do tego ekranu, to skontaktuj się z tym redaktorem i popytaj czy próbował zmieniać w sterownikach :)

Link to post
Share on other sites

Co prawda to bylo dosyc dawno, ale zapamietałem tego notka. Przede wszystkim był naprawdę szybki, programy śmigały na nim rewelacyjnie. Jakosc wykonania - świetna. Mialem go w testach jeszcze zanim sie zaczela sprzedaz, toteż wersje sterownikow były chyba wczesne i niedopracowane. Obrazu nie dało się poprawic, cały czas miałem nastawiony na maksymalną jasność. Po opublikowaniu testu ktos z CA napisał do mnie, ze w nowszych sterach bedzie mozna podciagnac jasnosc, ale nie dane mi było tego sprawdzic.

Ogolnie notek super, na pewno nie gorszy od dobrych, markowych serii znanych producentow - poza ekranem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...