Skocz do zawartości

1,5k na upgrade z 1080 do 1080ti - opłaca się czy nie?


Recommended Posts

Opłaca się sprzedawać paromiesięczna 1080 i dokładać ~1,5k do 1080ti, czy ten przeskok nie jest wart aż takich hajsów? Niby ~30% przyrost wydajności, z drugiej strony za 2 kółka mogę mieć drugiego 1080 (więc w teorii +100%, ale wszyscy wiemy, jak to wygląda, poza tym czeka mnie wtedy wymiana płyty i zasilacza).

 

Obiecywałam sobie, że 1080 wystarczy, ale świerzbi mnie, zwłaszcza, że mam taki fajny monitor 4K na oku, a 1080 nie daje rady w 4K najlepiej (nowe gry upscalowane do 4K zazwyczaj kończą się na 30-40fps).

 

Pewnie i tak nie posłucham rad i w końcu się złamię, ale i tak chętnie usłyszę, co macie na ten temat do powiedzenia.

 

Link to post
Share on other sites

No wiesz , wszystko zależy od sterowników i optymalizacji Gier .
Nie lepiej byłoby ci iść w kierunku 2k ? BO w 4k trzeba mieć naprawdę dobry sprzęt i wiedz że za pół roku jedna karta TitanX czy 1080ti będzie za słaba .
Z Drugiej strony nadchodzą nowe karty od AMD * Vega * możliwe że będą lepsze w niższej cenie albo ..... .

Na Yuotubie masz Pełno filmików z 4k .




Jak masz kasę jak lodu to kupuj :) 
PS. Wyszła nowa karta Titan XP 
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-titan-xp-premiera-topowej-karty-graficznej-cena.html
Link to post
Share on other sites

Monitor miałam zamiar kupić w przyszłym tygodniu (ten: https://www.morele.net/monitor-acer-b276hkymjdpprz-um-hb6ee-009-738535/ ) w zamian za drugi monitor 1440p (kupiony powystawowy, umarł po 2 miesiącach, zwrócili mi kasę), wymyśliłam sobie, że będzie fajny do pracy, do gier na razie zostaje XB270HU (1440p, 144hz), ale fajnie byłoby w ładniejsze gry grać w 4K, bo nawet upscalowane do 4K na 1440p wyglądają dobrze. 

 

Na kartę musiałabym poczekać chwilę, ale to głownie dlatego, że jeszcze nie pojawiły się wszystkie konstrukcje niereferencyjne (czekam na Palita, bo jego 1080 jest udana).

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Nie chcę się znów pchać w dwa różne monitory (różnej wielkości), 4K na 27'' wygląda dobrze, zwłaszcza do pracy w programach, z których korzystasz na fullscreen, bez pasków (czyli większość najczęściej przeze mnie używanych).  Z drugiej strony, dwie różne rozdzielczości też nie są super spoko, może faktycznie lepiej zostać przy 2x 1440p.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...