Skocz do zawartości

Wybór nowej płyty głównej pod i7 7700k


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio miałem ogromne problemy - masę aż. NON stop płyta która do mnie przychodziła, miała jakiś defekt. W 1 miałem problem z kartą sieciową (MSI Z270 Gaming M3) wymieniłem ją na MSI Z270 Krait Gaming (która nie obsługiwała moich pamięci RAM) a teraz mam 3 sztukę, inną: MSI Z270 Gaming M5, która ma jakiś defekt z kartą dźwiękową i PISZCZY.

 

Zwracam się z prośbą, w okolicach 800zł Co mogę nabyć? jaką płytę główną polecacie?

 

Setup: i7 7700k, gtx 1070 msi gaming x, Corsair Vengeance LPX 3000Mhz 16GB(2x8)

 

Zastanawiam się nad: 

 

ASrock Z270 Gaming K6

Asus STRIX Z270F GAMING

 

Proszę o pomoc. Chciałbym, by miała dobrą dźwiękówkę... bo bez tego się żyć nie da :o

Link to post
Share on other sites

Właśnie gigabyte do mnie nie przemawia przez swoje syfne uefi. 

Co do dźwiękówki - to w gigabyte kiedyś zauważyłem, że dźwięk jest najlepszy. Nie miałem okazji jeszcze testować Asrocka i Asusa.

Ale quality control w Msi to jakaś porażka...

Link to post
Share on other sites

kiedyś może i bylo syfne ale teraz nie jest tak źle, ps masz okropnego pecha do plyt msi

Nie. Nadal UEFI i Bios do Gigabyte to crap w porównaniu z tym od Asusa, czy MSI. Albo cokolwiek. Jest mało przejrzysty i problematyczny.

Link to post
Share on other sites

w uefi ustawiasz raz czy dwa  i ma działąć nie grzebież tam co dzień ,a skreślanie dobrych płyt gigabyta z tego powodu to głupota i kup se kolejna płyte msi może bedzie działac

Jak masz pisać takie głupoty, to w ogóle nie pisz i nie pomagaj. Akurat w biosie często ludzie grzebią i się bawią napięciami, czy czymkolwiek. Ale typowo = ty masz = czyli najlepsze. Nie mówię, czy płyta jest dobra, czy zła, ale trzeba to dodać, że UEFI tu jest po prostu SŁABE.

Link to post
Share on other sites

Mogę polecić Asusa Z270F Gaming bardzo fajna płyta z super dźwiękiem. Wcześniej byłem w posiadaniu Asusa Z170 PRO GAMING i tam dźwięk był gorszej jakości. Co do UEFI tez niczego sobie. Płyty Gigabyte już od dawna nie mialem, ostatnia to na Z97 hd3 chyba. Tak czy inaczej fajtycznie masz pecha do płytek.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mogę polecić Asusa Z270F Gaming bardzo fajna płyta z super dźwiękiem. Wcześniej byłem w posiadaniu Asusa Z170 PRO GAMING i tam dźwięk był gorszej jakości. Co do UEFI tez niczego sobie. Płyty Gigabyte już od dawna nie mialem, ostatnia to na Z97 hd3 chyba. Tak czy inaczej fajtycznie masz pecha do płytek. Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Właśnie, bardzo przekonuje mnie do siebie ta Z270F ze względu na ten chwalony SupremeFX. 

Dobry bios, wysoko kręcą się tutaj i7 7700k z tego co widzę. 

Miałeś jakieś trudności/problemy z nią? Wszystko poszło gładko i bez komplikacji przy pierwszych instalacjach? 

Link to post
Share on other sites

Dźwięk jest naprawdę ok! Problemów brak, z podkręcaniem to bardziej z automatu wszystko robiłem (brak czasu na zabawę ) -i7 7700k fabrykę też mam poprawioną dzięki koledze Patrykowi z formum. Osobiście płytę polecam chyba nie ma minusów prócz ceny ;)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dźwięk jest naprawdę ok! Problemów brak, z podkręcaniem to bardziej z automatu wszystko robiłem (brak czasu na zabawę ) -i7 7700k fabrykę też mam poprawioną dzięki koledze Patrykowi z formum. Osobiście płytę polecam chyba nie ma minusów prócz ceny ;) Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Na ile i7 7700k Ci się wkręcił z automatu? udało Ci się go kopnąć do 5.0 używając predefiniowanego ustawienia do 5.0 w płytce?

Link to post
Share on other sites

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie próbowałem. 4.9 bez problemu poszedł ale jak mówiłam to z automatu i napięcie chyba wysokie o ile dobrze pamiętam 1.324.. czekam na jakiś wolny weekend. Chłodzenie też mam nie najlepsze Cryorig C1 ☺

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie próbowałem. 4.9 bez problemu poszedł ale jak mówiłam to z automatu i napięcie chyba wysokie o ile dobrze pamiętam 1.324.. czekam na jakiś wolny weekend. Chłodzenie też mam nie najlepsze Cryorig C1 ☺ Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

1.324 to dobre napięcie jak na 4.9. Bez szału, ale sztuka procesora tutaj robi największe znaczenie.

Chyba że, zamiast 1.324 to było 1.424 to już wtedy nie jest kolorowo :D

 

Najbardziej do mnie przemawia, czy to prawda, że Asus ma dobre jakościowo produkty, że za to się płaci? czy jak to wygląda? Chcę, żeby wszystko funkcjonowało, bez żadnych pisków, trzasków i pierdół. MSI z270 M5 co mam, niby tak wyposażona całkiem konkretnie, ale czego się nie dotknę, to mnie DENERWUJE bo mogłoby być lepiej, a o dźwiękowej karcie jak słyszę na końcu elektroniczny szum to mnie krew zalewa.

 

W Asusie jest SupremeFX. Nigdy nie miałem płyty ASUS'a. Jestem ciekawy jak wygląda.

 

Nadal się zastanawiam między:

 

Asrock Z270 Fatal1ty Gaming K6 oraz Asus Strix Z270F Gaming

 

jeżeli ktoś się zna, albo obcował, i która wypada lepiej, np. do Overclockingu. (niższe napięcia) to prosiłbym o jakieś rady, którą wybrać. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...