Skocz do zawartości

crysis - problem z rozdzielczoscia


Recommended Posts

Witam

 

Tak jak w tytule tematu mam problem z rozdzielczoscia a mianowicie, gra nie jest na pelnym ekranie tylko do okola mam czarne paski i tylko w tej grze to wystepuje, chcialem zrobic w grze screena ale robi bez tych paskow na okolo.

sprzet jaki mam mozecie sprawdzic w moim profilu.

rozdzielczosc w jakiej chcialem uruchomic Crysis 1920x1080, nawet jesli zmiejsze na inna rozdzialke to nic nie daje, ten sam efekt - czarne paski do okola.

 

Ma to znaczenie ze monitor do kompa mam podlączony kablem DVI - HDMI [do kompa podlaczenie DVI a do monitora HDMI] ?

 

Wczesniej mialem mniejszy monitor panoramiczny ale podlaczony zwyklym kablem, ktory jest zawsze standardowo dodawany i nie mialem tych paskow czarnych.

 

Sterowniki jakie mam to 11.1a - windows 7 x64

Problem wyskoczyl mi tylko w tej grze.

Zainstalowany patch do gry v1.2

 

Ma ktos jakis pomysl co mozna z tym zrobic?

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

witam,

temat jest już nieco zakurzony, ale sam niedawno instalowałem Crysisa i znalazłem rozwiązanie. Otóż crysis domyślnie ustawia odświerzanie ekranu na 50Hz, nie da się tego zmienić nawet programami wymuszającymi odświerzanie np. RefreshLockiem. Żeby problem skalowania zniknął należy wejść w ustawienia karty graficznej (ja mam Radeona, więc używam Catalysta Control Center). Tam należy ustawić w opcjach monitora rozdzielczość 1920x1080 z odświerzaniem 50Hz. Wtedy ekran już w pulpicie ulegnie przeskalowaniu (czarne paski dookoła jak w Crysisie), i teraz tradycyjnie w CCC wyłączamy skalowanie dla tego ustawienia. Włączamy gre - problem powinien zniknąć. Oczywiście później w ustawieniach karty można wybrać odświerzanie 60Hz. - tryb 1080p z 50Hz i wyłaczonym skalowaniem zostaje tak jakby zapisany w ustawieniach komputera i gra właczając się będzie już zawsze bez skalowania. Niestety nie znalazłem jak dotąd możliwości wymuszenia w Crysisie odświerzania innego niż 50Hz, dlatego z właczoną synchronizacją pionową jest tylko 50 FPS. Mam nadzieję, że ten sposób komuś się przyda.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...