Skocz do zawartości

Wymiana R9 270 na coś innego


Recommended Posts

Cześć, obecnie posiadam MSI R9 270 Gaming 2GB i zastanawiam się nad wymianą jej na coś innego. Szukałbym czegoś wydajniejszego i z gwarancją.

 

Mój obecny zestaw:

-i5 2400@3,6ghz (z czasem do zmiany na i5 2500k/3570k)

-chłodzenie fortis HE1225

-płyta główna Asus p8p67

-Ram GoodRam Play 2x4GB 1600Mhz CL9

-zasilacz Corsair VS450

 

 

Przeważnie gram w CS:GO, ale wieczorami lubię usiąść do Wiedźmina 3 lub podobnych gier. Nie lubię wymieniać często sprzętu i jakbym teraz coś zakupił wolałbym używać tego mniej więcej do końca gwarancji. Zazwyczaj skłaniałem się ku AMD, ale obecnie nie wiem co najlepiej wybrać. Nie ma problemu żeby kupić sprzęt używany, ale koniecznie musi być z gwarancją.

 

Na kartę graficzną chcę przeznaczyć +\- 450zł + pieniądze ze sprzedanej karty, czyli myślę, że również +\- 350zł.

Link to post
Share on other sites

Cześć, obecnie posiadam MSI R9 270 Gaming 2GB i zastanawiam się nad wymianą jej na coś innego. Szukałbym czegoś wydajniejszego i z gwarancją.

 

Mój obecny zestaw:

-i5 2400@3,6ghz (z czasem do zmiany na i5 2500k/3570k)

-chłodzenie fortis HE1225

-płyta główna Asus p8p67

-Ram GoodRam Play 2x4GB 1600Mhz CL9

-zasilacz Corsair VS450

 

 

Przeważnie gram w CS:GO, ale wieczorami lubię usiąść do Wiedźmina 3 lub podobnych gier. Nie lubię wymieniać często sprzętu i jakbym teraz coś zakupił wolałbym używać tego mniej więcej do końca gwarancji. Zazwyczaj skłaniałem się ku AMD, ale obecnie nie wiem co najlepiej wybrać. Nie ma problemu żeby kupić sprzęt używany, ale koniecznie musi być z gwarancją.

 

Na kartę graficzną chcę przeznaczyć +\- 450zł + pieniądze ze sprzedanej karty, czyli myślę, że również +\- 350zł.

Ja z R9 270X przeszedłem na MSI R470 i jest dobrze. Możesz sobie też rozważyc 1060 3GB albo R480 (ale to już większy budżet)

Link to post
Share on other sites

Bez zmiany CPU w najbliższym czasie ten i5 2400 nie będzie się dławił z RX 470?

Jeśli masz na 3,6 GHz to nie bedzie wcale źle. Ja mam i5 3570 nie kręcony i daje radę.

 

@CrisPell

Jeśli bym grał w FHD to wolałbym jednak tego 1060 3Gb niż 1050TI. Ogólnie to wybór jak w aucie - mocniejszy silnik czy większy bak :)

Edytowane przez BeeDead
Link to post
Share on other sites

1060 3GB po niedługim czasie będzie słabszy, bo spadek klatek będzie powodowała zbyt mała ilość VRAM. Zobacz sobie test w Resident Evil 7

Edytowane przez CrisPell
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1060 3GB po niedługim czasie będzie słabszy, bo spadek klatek będzie powodowała zbyt mała ilość VRAM. Zobacz sobie test w Resident Evil 7 Wysłane z LG G3

Wiem, że czasem tak może być ( dlatego też pisałem o rozdzielczości FHD). Myślę jednak że jak wyjdzie Scoripio i PS5 to i 4 GB będzie za mało niestety.

Link to post
Share on other sites

Tylko 3GB jest właściwie spalone od samej premiery, bo obecnie gry wykorzystują bez problemu 3.5GB, według karty, której używam w rozdzielczości Full HD właśnie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...