Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Poszukuję telefonu dla mojej siostry do około 800zł ( na pewno nie więcej niż 900zł, ale dołożę jeżeli będzie na prawdę warto). Z strefy wymagań/potrzeb:
- wielkość, nie większy niż 5 cali(tzn na pewno nie większy xperia m2)(mniej więcej)

- nie awarayjny( bez wad produkcyjnych)

- duża bateria

- ios, żeby nie był tak zapchany aplikacjami producenta

- w miary dobry aparat(ale bardzo nie wiadomo jakis dobry nie, żeby znaleźć telefon pasujacy od tych wymagań)

- dobry procesor,sporo ramu( żeby za 2 lata(tyczy to się też 3 wytycznej) nie zacinał się po otworzeniu 3 aplikacji i zostawieniu ich otwartych w tle)

- premiera nie później niż 2016 roku

 

Telefon raczej nowy, żadnych aukcji(jedynie kup teraz), od jakiś pewnych osób.

Zastanawiałem się nad Xperia XA, ale kilka osób mnie zniechęciło do niego na wzgląd procesora Mediatek.

Jeśli chodzi o Chiny w grę jeszcze by wchodził Huawei, ale reszta do dla mniej raczej no-name także.

(Tylko Polska dystrybucja)

Więc na razie wybór padł na Xiaomi Redmi Note 3 snapdragon( w tym wypadku tylko z pewnego sklepu), fajnie by było wziąć wersje tą większa/lepszą tylko wykracza lekko ponad budżet, na proline wersja koloru gold za 909 zł(jak znacie sklep gdzie jest taniej i jest to oficjalna dystrybucja dajcie znać)

 

Co powiecie, do radzicie ? A może inna marka?

 

  •  
Link to post
Share on other sites

Może jeszcze w zasięgu będzie Redmi Note 4 Pro.

Poza tym, ja bym raczej szedł w Oukitel K6000 Pro, zakrzywiony jak Samsungi. Niby 5,5" ale powierzchnia ramek do ekranu może być niższa, i może warto sprawdzić jego rzeczywiste wymiary w porównaniu do reszty. A nuż nie będzie przeszkadzał.

 

Jeśli sprzedawca na Aliexpress ma gwiazdki, liczymy się z ryzykiem opodatkowania, mamy świadomość że system sporów tam działa lepiej niż na Allegro, i tą samą drogą w razie potrzeby jest rozpatrywana gwarancja jeśli sprzedawca kręci, to ja bym się generalnie nie bał wysyłki z Chin. Tylko niewiedza zasadniczo usprawiedliwia przed pospolitym lękiem przed rzeczami obcymi.

Edytowane przez deton24
Link to post
Share on other sites

Są lepsze

 

 

Kiepski aparat

 

Na allegro za 869 zł masz P8 Lite 2017

Taniej Honor 7 Lite za ok 700 zł

Chyba zdecydowałbym się jednak na tego P8 lite 2017, gdzieś w sklepie można za tą cenę spotkać ten model ? :D

Jeśli miałbym zasugerować jeszcze jeden aspekt-cechę telefonu, to tak aby bardzo nie niszczył oczu i nie męczył przy czytaniu ewentualnie oglądaniu.

Poza tym, ja bym raczej szedł w Oukitel K6000 Pro, zakrzywiony 

 

Jeśli sprzedawca na Aliexpress ma gwiazdki, liczymy się z ryzykiem opodatkowania

Nie widzę nic w tych magicznych "zakrzywionych" ekranach poza możliwością podniesienia ceny telefonu z takim bajerem. 

Aliexpress odpada.

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/huawei-p8-lite-2017-16gb-3gb-lte-black-op-i6770844656.html
co byś powiedział o tej ofercie ? @jutjub

Pytałem się o kilka rzeczy, odpisano mi że android jest najnowszy obecnie dostępny. Niestety ja nie widzę zdjeć, mimo iż polecono mi otworzyć link w firefox mozilla. Telefon na faktura marża albo paragon vat 0% - warto ? 

 

podałeś jeszcze wcześniej link do aukcji: http://allegro.pl/huawei-p8-lite-2017-android-7-0-nougat-i6772112282.html

pisałem - sprzedawca zgodził się na wysyłkę za pobraniem, ale martwi mnie czas realizacji - 14 dni -> może być w tym jakiś bubel czy jednak warto ?

 

jeszcze jedno pytanie:

Jeśli w ogłoszeniu pisze że jest to dystrybucja Europejska to jest wszystko w porządku czy jednak będą problemy przy gwarancji ?

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/282182-smartfon-telefon-huawei-shotx-lte-dual-sim-bialy.html

Bardzo dobry telefon za te pieniądze. Jak na taką półkę cenową to aparat jest świetny. Bateria ok. Oczywiście lepszy od p9 lite 2017 nie jest, ale też jest dużo tańszy i nówka ze sprawdzonego sklepu. 

 

Co do podanego przez Ciebie linku to tak: sprzedawca wystawia fakturę vat marża, czyli:

 

"Ustawa o podatku od towarów i usług określa, że faktury VAT marża mogą wystawiać firmy, które świadczą usługi turystyczne bądź sprzedaży towarów używanych i dzieł sztuki. Podstawą opodatkowania sprzedaży jest prowizja sprzedawcy ale na fakturze nie jest wyszczególniona stawka i kwota podatku tak więc kupujący nie ma możliwości odliczenia podatku VAT naliczonego. Niestety nierzetelni sprzedawcy często oferują używane produkty odkupione od klientów lub po naprawie serwisowej (czyli we wszystkich przypadkach, z rozpoczętym okresem gwarancji producenta) i sprzedają jako nowe z dokumentem zakupu w w postaci faktury VAT marża  lub informacji na paragonie "marża', "usługa marża"

Jeśli w takim wypadku sprzedawca wystawia nową kartę gwarancyjną wraz z fakturą marża/paragonem marża, to tak naprawdę fałszuje on gwarancję producenta gdyż wydłuża okres w którym producent musi zapewnić bezpłatną naprawę. Reklamując u producenta sprzęt posiadający taki dokument zakupu możemy więc spotkać się z odmową usługi bezpłatnej naprawy. "

 

W przypadku modeli huawei sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż serwis huawei respektuje gwarancje po numerze  imei. Przynajmniej na dziś dzień, bo równie dobrze za tydzień mogą się wytyczne zmienić i już to nie będzie takie proste bez normalnej faktury. 

Edytowane przez kenigis
Link to post
Share on other sites

no masz no :/ czytałem temat przypięty, ale wiadomo jak to czasami jest, każdy chce coś urwać 

 

z wszystkich podanych w tym temacie jednak najbardziej jestem nastawiony na ten http://allegro.pl/huawei-p8-lite-2017-pra-lx1-czarny-wys24-gw24-i6780383616.html# 

tylko zastanawia mnie ten dopisek PRA-LX1

 

Co do tego co podałeś - bajeru ShotX kompletnie nie potrzebuje :D a resztę specyfikacji to chyba wiemy jakbym skomentował a różnica cen to aż 200zł ...

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Jasne, że wszystkie poniżej 1000 zł to jakiś szwindel. To jest mocna okazja za taki telefon, więc nie ma się czemu dziwić. Z drugiej strony zaś, on nie jest wart dużo więcej patrząc na parametry i pewnie za pół roku mocno potanieje. Teraz jest drogi, bo jest nowy.

Xiaomi mają denne aparaty. Jeśli chcesz dobry aparat to nie znajdziesz lepszego w tej cenie niż shotx i to nie jest tylko bajer, bo on robi na prawdę dobre zdjęcia. Jeśli zaś bardziej zależy Ci na parametrach to szukaj wśród xiaomi. Patrz też na to, że nakładka od huawei jest świetnie zoptymalizowana, więc ich smartfony mając gorsze baterie i parametry wcale nie są dużo słabsze.

Jeśli zaś chcesz obu rzeczy, czyli dobrego aparatu i fajnych parametrów to dołóż kasy i kup p9 lite 2017

Link to post
Share on other sites

no rozumiem, ale cena 900 zł jest stanowczo nie przekraczalna, nawet lepiej jakby coś było w około 800zł. Mam obecnie Xperie SP - wiadomo jest dość stara, ale mimo to uważam że robi zdjęcia dość dobre. Między tymi telefonami jest kilka lat różnicy technologicznej więc myślę że i tak taki xiaomi powinien robić lepsze zdjęcia od mojej xperii sp.

Kupno z vat marżą - nawet jeśli lekko używany - nie mam nic przeciwko póki wszystko chodzi okey, bez problemu i nie jest zepsute itd. W ostatnim linku który podałem sprzedawca reklamuje się jako sprzedawca na terenie całego kraju i do tego ma 100% pozytywnych komentarzy, dlatego waham się czy nie zaryzykować, najpewniej poproszę go w mailu o więcej realnych zdjęć.

Link to post
Share on other sites

Niestety. Takie ceny to tylko na aukcjach. W sklepie kosztuje 1300 zł, co czyni go wtedy bardzo nieopłacalnym smartfonem. http://www.ceneo.pl/49729825 

To szukaj na aukcjach takich oferty, często są na olx. Wtedy rzeczywiście masz normalną gwarancje i pewny telefon taniej o jakieś 200 zł. Byleby nie pochodził z sieci plus. Ty podajesz tu jakichś Januszów Biznesu u których nigdy bym nic nie kupił. Którzy bazują na niewiedzy kupującego, co najlepiej sam pokazujesz. A to, że kupisz p9 lite 2017 za 1000-1100 to nie czyni go okazją, bo to jest cena adekwatna za taki telefon.

Link to post
Share on other sites

 

edit:

serio da się p9 lite 2017 znaleźć za 900 zł  nowy od operatora? :D

Nie rozumiem odpowiedzi :D

A link czytałem ;)

 

Co byś powiedział o tych ofertach - jakieś ukryte haczyki ?

 

https://www.olx.pl/oferta/huawei-p9-lite-gwarancja-02-2017-komplet-bez-simlocka-CID99-IDltZCY.html#f444e2f20e

 

https://www.olx.pl/oferta/huawei-p9-lite-nowy-dual-sim-gwarancja-od-17-03-2017-CID99-IDl0edc.html#f444e2f20e

 

https://www.olx.pl/oferta/nowy-huawei-p9-lite-2017-dual-gwarancja-24-miesiece-CID99-IDlvGos.html#f444e2f20e

 

lel tylko ostatni ediotione 2017

Edytowane przez Sin Zu007
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...