Skocz do zawartości

Mały komputer, do Internetu,Excela czasami Cad'a, jak najtaniej :)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Do użytku codziennego (Internet, Excel) Sporadycznie AutoCad.

  • Maksymalna kwota : 1000 (Im taniej tym lepiej!)

Kiedy zamierzam kupić komputer? : Przy najbliższych "Okazjach" w dziale sprzedam :)

Których części potrzebuję : Wszystko

Czy będę podkręcać sprzęt? : Jak będzie taka możliwość, to może wykorzystam, ale nie potrzebuje tego.

Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD

Specjalne wymagania : Mała obudowa. 

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : nic.

Własna propozycja zestawu : Nie mam nic, oprócz mętliku w głowie :)

Inne : Wszystko jak najchętniej na używanych częściach, zależy mi na pieniążku.

Komputer jest dla siostry.

Zastanawia mnie tylko, czego potrzebuje do przeciętnego używania AutoCad'a. Czy mogę szukać aż ktoś będzie chciał sprzedać takiego G4560 (niska temperatura, chyba sprawdził by się w małej budzie), najtańszej płycie mITX i najtańsze kostki RAM'u np. 2x 4GB 2400mhz. Czy może sklejać i3 2120, bo idzie to dostać za 100zł... Najważniejsze pytanie, to zasilacz tani, o niskiej mocy i mało grzejący się, co możecie polecić?

Gry raczej nie, a jak tak to tytuły z 2000-2005r, więc GPU nic wymagającego.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Petka223

 

 

Link to post
Share on other sites

Mały budżet jak na takie wymagania.

http://forum.benchmark.pl/topic/240364-mały-komputer-do-internetuexcela-czasami-cada-jak-najtaniej/#entry2341810

Tutaj masz za 700 zł samą platformę od forumowicza, a to jakby nie było początek wydatków, bo zostaje dysk, buda i zasilacz. Co do samego zasilacza to najlepiej szukać jakiś budżetowych konstrukcji typu Antec VP 400 W bądź też jakieś używane markowe zasilacze. Kompletnie budżetową jednostką będzie Chieftec GPS i to będzie najtańsze rozwiązanie z nowych. 

Zostawiając 150 zł na zasilacz zostajesz z drugim tyle na dysk i budę i tutaj już tylko używki wchodzą w grę chyba, że da się nagiąć budżet.

Co dokładnie będzie w tym AutoCadzie robione i czy jest to jakoś związane z pracą zawodową ?

Link to post
Share on other sites

W Autocadzie raczej jakieś projekty 2D, "Przyszłościowo myślę o 3D" ale to raczej nie te pieniadzę i jak już tego będą wymagać w korpo, to będzie musiała dopłacić :)

 

Zastanawia mnie jak dużo potrzeba żeby taki AutoCad działał... Mam czas żeby szukać okazji na poszczególne części...

Dlatego myślałem czy taki i3 2120 by wystarczył, z najsłabszą płytą mITX może bym się zamknął okazyjnie w 200zł?

Do tego 150 RAM, jakiś pod 1333,1600... 

I tu dobrać jakiś zasilacz, małą kartę (coś taniego, używanego na GDDR5, chyba że 3 tu nie będzie robił problemu?) i budę... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...