Skocz do zawartości

Nie mogę nagrywać dźwięków z komputera- brak mix stereo i nie mogę zainstalować sterowników VIA


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez raVadrian,

Recommended Posts

Witam.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Nie mogę nagrywać dźwięku z komputera, co zawsze robiłem przy pomocy stereo mixa na zintegrowanej karcie dźwiękowej. Pewnego dnia przestałem korzystać z integry, bo przerzuciłem się na zewnętrzną kartę usb (DAC). Było z tym trochę perturbacji w ustawieniach dźwięku, ale jak w końcu zaktywowałem tego DACa, to przez dłuższy czas nie korzystałem z integry. Jednak teraz znowu chcę nagrywać dźwięki z kompa, a DAC nie daje mi tej możliwości przez brak mix stereo. Tyle że na integrze też już tego mix stereo nie ma. Z tego co pamiętam pojawiał się on po zainstalowaniu sterowników VIA. Tyle że teraz nie mogę ich zainstalować, bo pojawia się komunikat

"W pakiecie oprogramowania brakuje kilku istotnych plików. Skontaktuj się z dostawcą usługi, aby ponownie pobrać pakiet oprogramowania. Naciśnij OK, aby zakończyć działanie kreatora instalacji".

Sterowniki próbowałem instalować zarówno z płyty, jak i różnych innych źródeł z internetu, w tym ze strony producentów- zawsze ten sam komunikat. Instalowałem też Realteka i chipset do płyty głównej. No ale tak jak napisałem myślę, że to kwestia sterówników VIA, których nie mogę zainstalować.

System to Windows 8.1

Płyta główna to Gigabyte 970A-UD3 rev 1.2

Układ audio zintegrowany z płytą: 

  1. Realtek audio codec
  2. Obsługa High Definition Audio
Link to post
Share on other sites

Nie możesz zainstalować sterowników VIA? NIc dziwnego bo tam jest Realtek 889... tak przynajmniej  twierdzi producent.....

Musisz zainstalowac stery : http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false

 

Update:

Choć po oglądnięciu zdjęć może jednak VIA...( kocham te błędy na stronach ):

http://download.viatech.com/en/support/driversSelect.jsp

 

Próbowałeś odinstalować i kompletnie wyczyścić stery od audio?

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware/how-do-i-completely-remove-via-hd-audio/664d5cbd-13ed-4991-a437-db41a11b842f

 

albo zainstaluj advanced uninstaller pro i zrób instalkę sterowników i jak sie wywali to odinstaluj przez advanced uninstalera.

 

dla serów Realteka możesz użyć driver sweeper z guru3d.

Edytowane przez BeeDead
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeszcze małe doprecyzowanie: jak wróciłem do tej integry, to niby był mix stereo, ale ogólnie coś się stało z dźwiękiem, głośniki wydawały różne hałasy i eho, chyba że się w systemie ściszyło do 20-30% i słuchało tak bardzo cicho. Wtedy zacząłem odinstalowywać te sterowniki, instalować na nowo z płyty (właściwie dało się tylko Realteka) i dźwięk wrócił do normy, ale mix stereo zniknął na amen.

 

Sterowniki Realteka są zainstalowane i nie było z nimi żadnych problemów. Natomiast ze sterownikami VIA cały czas to samo. Usunąłem to co było z nazwą VIA przez advanced uninstaller pro- bez zmian. Zresztą w panelu sterowania w "sprzęt i dźwięk" wciąż tkwi ikonka "VIA HD Audio Deck", ale kompletnie nic się z nią nie da zrobić. Ponadto jak na dysku C wpisałem w wyszukiwarce "VIA", to wyskoczyło 25 elementów, głównie systemowych o nazwach np. "viasysfx.dll", "viahduaa.sys", "viaid.sys.", "viahdb01.PNF" itp. Domyślam się, że nie mogę tak tego wszystkiego na chama usunąć ręcznie  :P . I co tu dalej robić? Format całego dysku coś da?

 

edit: spróbuję jeszcze tego driver sweepera


Update:

Ok, problem rozwiązany. Zacząłem grzebać w menadżerze urządzeń i tam zaktualizowałem sterownik wybierając ręcznie folder z VIA na płycie CD. W ten sposób sterownik się zainstalował, choć przez kreatora instalacji wyskakiwał błąd. Pojawiło się mix stereo i działa jak należy. Trochę mi głupio, że wcześniej nie zauważyłem tak prostego w sumie rozwiązania, ale zawsze to doświadczenie, żeby korzystać z menadżera urządzeń przy problemach. 

Pozdrawiam.

Edytowane przez raVadrian
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...