Skocz do zawartości

Leciutka modernizacja zestawu na LGA 775 do 200 zł.


Recommended Posts

Witam, zacznę może od specyfikacji komputera:

CPU: Core 2 Quad Q6600 @OC 3.0 Ghz
RAM: 2x 2GB Geil Black Dragon 800 MHz CL4 DDR2
MOBO: Gigabyte GA-P31-DS3L
GPU: Radeon HD 4450, pasywna do wyświetlania pulpitu 
PSU: Modecom Feel 500W
HDD: 160GB WD 7200obr/min

Na samym początku chciałem zrobić upgrade RAM do 8GB, ale jak się okazało moja płyta obsługuje max 4GB co lekko komplikuje sprawę. 

Może ktoś coś potrafi poradzić jakby to trochę zmodernizować?

Myślałem nad zmianą płyty, upgrade RAMu do 8GB, kupno jakiegoś chłodzenia i OC procka do tych 3.5 GHz.

 

 

Komputer głównie do przeglądania 15-20 kart w przeglądarce, YouTube, Spotify i gierki na miare jego możliwości.

Q6600 nadal daje rade, więc pod względem procka wydaje mi się że wystarczy tylko lekkie OC

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

Po co ma zmieniać zasilacz który już działa na pewno ładnych kilka lat i pewnie będzie dalej działał  , a nawet jak rozsypie kompa to i tak nie ma po czym płakać :) , jeśli ramu nie możesz dołożyć to kup szybki dysk . Na pewno bardzo pomoże (w grach niewiele , ale w reszcie zastosowań sporo ) , a i do nowego kompa można przeszczepić .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Zależy mi chyba najbardziej w tej chwili, żeby mieć te 6-8GB RAM, szkoda że do płyty wchodzi max 4GB, bo sporo komplikuje mi to sprawę.

Te kostki Geila co mam są dość rzadkie więc myśle że całkiem łatwo bym je mógł opylić.

Generalnie to jeszcze jest plan sprzedać CPU + MOBO + RAM za ok 250 zł i kupno i3-3220 + MOBO + 6GB RAM za około 350 zł.

 

Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

najlepsze wyjście

wydajność ładnie ci podskoczy :)

taniej ci by wyszło zakupić i3-2120

wydajnościowo niewielka różnica ale więcej na grafę by zostało

taka hd 7790 ładnie by tu pasowała

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam po 3 tygodniach przerwy :))

 

 

A więc za 450 zł zakupiłem kompletny komputer na i5-2300, Asusie P8P67 Pro, 4GB RAM, 500GB HDD i zasilaczem Chiefteca 350W, Nvidie NVS 300 pomijam bo od razu do wywalenia, więc wydaje mi się że była to całkiem niezła okazja.

 

Jakie GPU by pasowało do tego zestawu? Oczywiście mowa o czymś używanym, w graniach 300 zł, mam czas żeby polować na Allegro.

 

Czytałem że tą i5 można jeszcze na tej płycie podkręcić

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

Najlepsza dla tego zasilacza była by 7870 i 660  , potem 660ti i 760 jakieś 30 wat więcej. Ze względu na nie za mocny zasilacz rozważył bym tylko dwie pierwsze żeby nie działał na 100% możliwości pod obciążeniem . Kiedyś widziałem gtx660 w konfiguracji z 250 watowym zasilaczem .

Link to post
Share on other sites

Nie masz zasilacza na takie sprzęty. No i jeszcze proca podkręciles. Przy 7870 i 660 już będzie działał na granicy wydaje mi się.

Jest jeszcze opcja dołożenia do nowej rx460. Zasilacz odpocznie wydajność w nowych grach podobna lub lepsza od kart z tego wątku (poza 770 no i zależy od gry ) no i nowa. Tyle że 430 zł minimum.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Daje rade nie wiem w czym, że jak coś się dzieje z prądem to leci cały sprzęt bo nie ma żadnych zabezpieczeń i pasywne PFC czyli tak jak by go nie było. Przerabiałem kompy spalone z produktami zasilaczo podobnymi typu Feel, Logic, Qltec. 
Przykład
AMD Athlon x4 860, 16GB DDR3 R9 280X, 1TB HDD. i Feel 2 500 WAD. Komp chodził 30 minut jak pie*dolną to tylko sprawna buda została.

Link to post
Share on other sites

Miałem kiedyś Feela i się spalił ale nic nie pociągnął ze sobą więc może jakieś zabezpieczenia posiadają jednak. Ale nie polecam ich bo mój feel się spalił po jakiś 2 latach a teraz mam OCZ już piąty rok i pięknie wszystko działa. A różnicy w cenie pomiędzy nimi dużych nie ma.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zostawił chieftecka i kupił r9 270 wydajność podobna do 7870 , cena podobna , ale zużywa  mniej prądu i jest nowsza .Co daje szansę na to że dłużej podziała . Także jak byś chciał 7870 to max 300 według mnie . Ale ja już się "nagadałem" może ktoś inny coś podpowie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...