Skocz do zawartości

Nie da sie podkrecic 5960x. W ogole. Pomocy!


Recommended Posts

Ostatnio wyjalem z komputera MSI Z87-GD65 gaming, i7 4770k i 16gb ddr3 ramu. Kupilem MSI X99A Carbon gaming, i7 5960x i tez 16gb ddr4 ramu. Komputer na stockowych zegarach uruchamia sie normalnie. Lecz gdy w biosie zmienie cpu ratio na 4.2 chociaz (ramu nie ruszam. Fabrycznie jest 3000mhz a w biosie ustawia 2100mhz) i podnosze voltage do 1.3 co i tak jest za duzo jak na takie oc to po zapisaniu ustawien komputer sie wylacza. Dzieje sie tak nawet gdy ustawie na 3.6. W ogole nie da sie podkrecic. Gdy zas za pomoca aplikacji msi ustawie tryb oc to procek sobie smiga na 3.7ghz. Pomocy? Co mam robic?

Nie instalowalem zadnych sterownikow procz tych do chipsetu pozniej. Plyta dzialala z automatu

Czy może miec to zwiazek z rzuceniem zbyt duzego napiecia na sam poczatek?

Link to post
Share on other sites

Na platformie X99 trzeba uważać. Poza tym dokonując OC CPU trzeba uważać na dzielnik RAM. Zbytnie dovoltowanie może skończyć się śmiercią CPU. Voltaż zmieniaj małymi kroczkami, sprawdzaj stabilność po każdym kroku, pilnując częstotliwości RAM.

Link to post
Share on other sites

Hej :( Nie mogę zmienić oświetlenie RGB po wymianie płyty z MSI Z87 GD-65 Gaming na MSI X99A Gaming Pro Carbon. Po wyjęciu i włożeniu nowej płyty wszystko działaj. Jednak nie da się bawić kolorami w MSI Gaming App. Dlaczego?! Jak się ustawi "rainbow" to płyta świeci na miliard kolorów ale jak ustawię na jeden konkretny to się nie da i cały czas zostaje czerwony. Dlaczego?!!?!?!


Nie robiłem reinstalacji systemu ani nic. Parę nowych sterów tylko po instalacji płyty. Ale wszystko działało z automatu ;/

 

// Po co kolejny temat ? łączę z poprzednim // 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

MSI Gaming APP zainstaluj od nowa, ten program to nie stabilne gó**o

 

u mnie jedynie działa świeżo po instalacji,

 

po ponownym uruchomieniu systemu już nie działa, i trzeba go ponownie instalować ... Patola ...

 

 

Link to post
Share on other sites

1. uruchom program jako administrator i zgodnie z Windows 7 SP1

 

2. wyłącz w biosie podświetlanie LED płyty, (za każdym razem trzeba je włączać w systemie)

 

3. może zadziała  :) , jak nie to pytaj się ekspertów od Windows 10

 

0d78ad0669523.png

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...