Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów z powodu nagłych spadków FPS


Recommended Posts

Witam, posiadam:

Kingston HYPERX PREDATOR 2 X 4 GB DDR3-1866 khx 18c9t2k2/8x 1.65v

Płyta to Giga GA Z77-D3H v1.1 

I5 3570K 

Gigabyte GTX 1060 6GB xtreme gaming 

Monitor FHD 60hz 27cala

 

Płyte mam do 1.5v dlatego pamięci chodzą mi na 1333 1.5v ( 1877 juz idzie na 1.65v) - nie chce nic podkręcać za stary komp.

Czy jest sens sprzedac te kosci i kupic 2x8 1877 1.5v 

Czy będzie widoczny wzrost wydajnościowy w grach?

Gram w MEA i mam 50-70 FPS ( czasami 90) niestety zdarzają sie sekundowe spadki, rzadko ale są z np. 70 na 20 - ustawienia skalowanie do QHD (2500) większość na wysokie, roślinki i tekstury na ultra. cienie i cieniowanie niskie.

Czy zmiana ramu pomoże w stabilności ? 

Jakie kupić ramy ?

 

miałem juz podobny wątek ale bez konkretów i każdy mówił żebym podkręcał a mam instalacje w bloku sprzed 30 lat i czasami jak załączam listwę acar xp plus to wybija bezpiecznik, tak 1/10 razy. 

Link to post
Share on other sites

Zmień listwę na coś porządnego: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=125_189&products_id=56045

Zmiana RAM na szybszy z pewnością nieco pomoże: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=60899

Ważne jednak, jaki posiadasz zasilacz (PSU). Może to właśnie ten element powoduje niewydolność prądową.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedno pytanie - jaki zasilacz?

Modxstream-pro 500w

Zmień listwę na coś porządnego: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=125_189&products_id=56045

Zmiana RAM na szybszy z pewnością nieco pomoże: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=60899

Ważne jednak, jaki posiadasz zasilacz (PSU). Może to właśnie ten element powoduje niewydolność prądową.

 

http://www.euro.com.pl/przedluzacze-sieciowe/acar-x5-plus-1-5m.bhtml?gclid=Cj0KEQjwqtjGBRD8yfi9h42H9YUBEiQAmki5OhZLUWDRTA3_Cky-CaNLQgDPw9Ho_6AnCD2P82xV4xAaAlFM8P8HAQ&gclsrc=aw.ds&dclid=CNqptYv48dICFVdVGAodqqMLUg

 

Miesiąc temu miałem sprawdzane mieszkanie przez elektryka, kazde gniazdko, bezpieczniki, czy niema przebic np pralka, kuchenka, lodówka, robili mi tez zerowanie w pokoju z  komputerem bo mam linie 2 żyłową. Nie wiem jak było kiedyś bo nigdy nie wyłączałem listwy. Zerowania mam od 20 lat zrobione w kuchni i łazience oraz pokoju dużym i nie było problemu. 

nie chodzi mi o 2 fpsy ale o cos konkretniejszego sprawdzcie to jak sie odnosicie do tego ? 

https://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach?page=0,21

 

http://technologia.dziennik.pl/sprzet/artykuly/468312,1866-2400m-1600-test-pamieci-komputerowych.html

 

kto mówi prawdę ?? :) 

 

między 1333 a 1866 nawet do 10FPS !! Nie sztuką wydać kase a miec tylko 1-2fps

Edytowane przez Bartek35
Link to post
Share on other sites

Komu wierzyć? Nie zaglądałem do linków, lecz różnica uzyskana dzięki szybszej pamięci może być liczona w dziesiątkach procent. Stanie się tak, gdy w pełni obciążony będzie procesor, a układ graficzny jeszcze będzie miał zapas. Analogicznie, jeżeli spadki wydajności w MAE spowodowane są nadmiernym wykorzystaniem CPU zmiana RAMu zdecydowanie złagodzi sytuację, bądź całkowicie rozwiąże problem.

 

P.S. Jako ciekawostkę mogę dodać, że w przypadku niektórych platform lepiej jest wymienić RAM, niż zmienić procesor na nowszą generację.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast przewaga szybszego RAM jest bezdyskusyjna.

 

Jak więc widać, szybsze nie znaczy lepsze. Między tymi trzema zestawami różnice w FPS są równe błędowi statystycznemu. Co więc kupić, jeśli składacie komputer? Trzeba popatrzeć na różnicę cenową. Jeśli koszt szybszych pamięci wyniesie tylko kilkanaście złotych, to nie ma co oszczędzać. Jeśli jednak różnice cenowe sięgną stu złotych, to nie ma sensu przepłacać. Do tego, jeśli budujecie komputer tylko do gier, to 16 gigabajtów pamięci RAM nie jest potrzebne. O wiele lepiej dołożyć różnicę do szybszej karty graficznej, czy lepszego procesora. Z testó wynika że między 1333 a wyższymi jest 0 FPS różnicy.   Staram się wam uwierzyć ale każdy mówi coś innego. 

Link to post
Share on other sites

Ściągnij np. MSI Afterburner + Riviatuner, ustaw tak zebys widział ile % procka, ram, GPU, fps Tobie gra bierze + zapis do plików. Pograj kilka godzin. Wtedy będziesz mógł przeanalizować sytuacje co się dzieje w momencie spadku fps, bo tak teraz to wróżenie z syfów :)

 

Mi z doświadczenia takie problemy kiedyś robiło zbyt mała ilość ram (4gb), po przesiadce na 8gb zniknęły spadki fps.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie FPS-y też potrafią spadać/ścinać gry (na YT widzę że ludzie na gtx950 odpalajo gry na średnie/wysokie i majo 45-60fps a tyle to ja mam na niskich :/) i pomimo podkręcenia RAM-ów do 2133 też wiele to nie pomaga, ogólnie mogę polecić UPS-a z czystym sinusem i jeszcze jakaś listwa np. od Ever-a by mieć pewność co do samej instalacji (u mnie w 60-80 letniej instalacji to było od 180 do 280V czasami xd) potem można zabawić się w sprawdzenie innych pamięci, format systemu, kręcenie CPU etc. ale tak jak @up mówi zrób i dopiero coś więcej potem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jestem po testach: 

GPU - 50-80% czyli jest jeszcze spory zapas

CPU - 70-80% każdego z rdzeni czyli tez zostaje zapas

RAM 7200MB ta wartość jest stała +/- 5%

i tutaj włączyłem sobie Pagafile usage i pokazuje 12000MB

zaczołem sie bawić już wczoraj pamięcią wirtualną przed założeniem tego postu i stworzyłem na osobnym dysku SSD 4GB pamięci wirtualnej co powodowało zawieszanie się gry np w trakcie wczytywania planszy. Teraz mam ustawione "kontrolowane przez system"

Pytanie czy 7200MB jakie pokazuje mi program Afterburner to wykorzystanie ramu przez grę czy cały komputer??

Dlaczego gra potrzebuje aż 12GB wirtualnej pamięci? Czyżby faktycznie potrzebowała 16GB ramu?? 

Co teraz? Zostawić tak czy kupic jednak jakies konkretne 16GB 1866 albo 2100 ? Bo mam jeszcze opcje wymiany 1060 na 1070 Gigabyte Gaming z dopłatą 700zł ale wtedy o ramie musze zapomnieć. 

 

 

Ogólnie na wysokie(roslinki i tekstury ultra) w skalowaniu do QHD 64bit itd mam 60 stałe, czasami 50-80 ale boje sie np o Srodziemie: cien wojny.


nikt tu sie nie zna na wirtualnym ramie ?

Edytowane przez Bartek35
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...