Skocz do zawartości

[MULTI] Bulletstorm


Recommended Posts

ta giera tak chyba już ma u mnie jak mam spadek na moment z 60FPS do 40 to dziwnie to wygląda jak by to był spadek do 20 bo delikatna przycinka jest taka gra zresztą jak większość na urealu. jak dla mnie to jest kiepski silnik frostbite z BC2 jest dużo lepszy i ładnie otoczenie można niszczyć a również jest wydajny i dodatkowo robi użytek zarówno z dodatkowych megaherców procka jak i dodatkowych rdzeni.

 

podasz mi ile dokładnie ma ta karta jednostek ROP i TMU?? tyle samo co GT240?? czy jakoś inaczej bo nie jestem pewien a w różnych miejscach równie pisze o niej. wszędzie aby ilośc shaderów podają a ROP i TMU się już dla niech nie liczą kurde.

 

tak cuda są zajefajne a physX jeszcze lepszy żeby tak AMD się ruszyło i tego havoca tak zrobiło jak nv physx to było by fajnie.

Link to post
Share on other sites

gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana u mnie działa na max detalach w ful hd aax8 na athlonie x3,425@3550 mhz i gtx 260 calibre oc 720,1530,2450 ,mam 34 klatki najmniej było 30 a jak wyłoncze aa to mam 45-60 klatek wiec bardzo dobrze ty masz w laptopie słaba kartę wiec się nie spodziewaj cudów ciesz się ze w ogóle ci działa że bys miał przynajmniej radeona 5850 w wersji mobile to wtedy byś nie pisał głupot o optymalizacji :wariat:

Link to post
Share on other sites

wyłoncze

Myślę, że ten cytat wystarczy.

 

@Radeon23

 

Zgadzam się z tobą.

 

AIDA64 podaje 8 ROP 1 TMU ale jak na moje oko to jest grubo za mało. GPU-Z nie podaje tej informacji jednak wydajność wypełniania tekseli to ok 18 GTexel na sekundę co sugeruje, że odczyty AIDY są błędne ale głowy nie dam sobie uciąć.

 

A co do PhysX to w całej rozciągłości się z tobą zgadzam ale o ile mnie pamięć nie myli to Havoc jest obecnie własnością Intela.

Link to post
Share on other sites

@robertgr1

 

już myślałem że do mnie piszesz z tą słabą kartą bo u mnie śmiga i patrzyłem właśnie z AAx4 mogę grać na full w 1600x1200 i mam minimum 34FPS tylko że monitor mam 17cali i lipnie wygląda wszystko w tej rozdziałce takie małe.

 

tak więc gra niema za dużych wymagań i koledze @Evil_Genius powinna też ładnie śmigać tylko aa powinien ustawić na góra x4 lub x2 i powinno działać ładnie ja swoją kartę mam wykręconą do do 780/1836/1100MHz GPU/Shader/MEM więc ciut wyżej niż GTS250 ma w standardzie

 

swoją drogą @robertgr1 jak na fullHD to masz w miarę ilość FPS

Link to post
Share on other sites

@robert

Ty mnie nie ucz jaką kartę kupić bo gó**o się na tym znasz. Zastanów się dlaczego zamiast radka 5850 o podobnej wydajności w polskim sklepie wolałem sprowadzić asusa z Francji.

 

@Radeon23

Właśnie sprawdzałem wynik wypełniania tekseli u GT240 i jest taki sam czyli mam 32 TMU.

 

Dodatkowo karty nie są dokładnie identyczne bo różnią się wartościami taktowań i oczywiście konstrukcją.

Link to post
Share on other sites

AIDA64 podaje 8 ROP 1 TMU ale jak na moje oko to jest grubo za mało. GPU-Z nie podaje tej informacji jednak wydajność wypełniania tekseli to ok 18 GTexel na sekundę co sugeruje, że odczyty AIDY są błędne ale głowy nie dam sobie uciąć.

 

A co do PhysX to w całej rozciągłości się z tobą zgadzam ale o ile mnie pamięć nie myli to Havoc jest obecnie własnością Intela.

 

skoro taka wartość wypełniania to na bank ma 32TMU a skoro tak to jest to najzwyklejszy GT240 tylko w wersji mobilnej i z wyższym numerkiem hehe

 

szczerze to miałem Gt240 prze 2 dni i ją sprzedałem każda gra z wygładzaniem się przycinała musiałem aa wyłączać lub ustawiać na x2 nawet OC nie pomagało tak bardzo

 

i w ogóle kiepsko się kręciła pewnie lipną sztukę miałem ale w porównaniu do 8800GTS 512 to była tak o co najmniej połowę mniej wydajna.

 

z tym Havoc to może i tak już sam nie pamiętam

 

a tak wogóle to nie lubię radeonów zbytni

 

a ludzie którzy mówią że np. 3d Vision nic nie daje są labo śmieszni albo ślepi jak nie widzą że znak który przejechali w nfs-ie leci im prosto w głowę i nie robią uników heh

 

wtedy gra się jak w realu i jest frajda a nie płaski obraz ale pewnie tak będzie że 3d jest bla dopóki nie będzie tanie i nie będzie śmigać na każdej karcie niezależnie czy amd czy nv bo wtedy ludzie nawet ci przeciwnicy nagle magicznie pokochają 3d bo poprostu edzie ich na to stać.

Link to post
Share on other sites

Patrz a na przykład w BF BC2 dodanie AA nie robi dużej różnicy, nawet na 16x. Może zauważam to tylko w tej grze bo coś tam pamiętam było nie ten teges z AA na GF w tej grze. Nawet był artykuł z optymalnymi kartami graficznymi i pisało.

 

A co do GT240 to pewnie rdzeń jest z niego ale na OC nie narzekam. Może trafiłeś na złą sztukę albo konstrukcja płytki w stacjonarnej wersji jest kiepska. Tutaj musieli się trochę napocić bo jest na MXM3.

 

A co do 3D to się nie wypowiadam bo nie grałem.

Link to post
Share on other sites

Evil_Genius ja nikogo nie uczę jaka kartę ma kupić mam to gdzieś ale nie pisz głupot że gra jest źle zoptymalizowana skoro chodzi na max detalach i ful hd na co tu dużo mówić dość przeciętnym sprzęcie { mowie tutaj o swoim } athlon x3 425 i gtx 260 to low end za około 650 zł

Link to post
Share on other sites

Evil_Genius ja nikogo nie uczę jaka kartę ma kupić mam to gdzieś ale nie pisz głupot że gra jest źle zoptymalizowana skoro chodzi na max detalach i ful hd na co tu dużo mówić dość przeciętnym sprzęcie { mowie tutaj o swoim } athlon x3 425 i gtx 260 to low end za około 650 zł

Bogacz. Skoro Gtx 260 i X3 to low end to mój sprzęt to low-low-low end na którym mogę odpalić tylk pasjansa.
Link to post
Share on other sites

@WaxYL

 

masz rację z niego bogacz musi być skoro to co ma to jest low-end a my mamy kopmy podobne i to bardzo wydajnościowo bo procek ten sam i tak samo podkręcony tyle samo ram a że masz szybszą bo DDR3 to w grach i tak wielkiej różnicy nie robi ważniejsza jest jej ilość. no i kartę masz o wydajności takiej jak moja bo moja ma aktualnie zegary wyższe niż GTS250.

 

ja jestem nawet bardzo zadowolony z wydajności mojego kompa ty pewnie też ale @robertgr1 twierdzi że my mamy totalne szajsy na których nie da się nawet włączyć nowej gry co więcej chłopak myśli że sam ma szajsa co mnie śmieszy do łez bo karta jaką ma odpowiada wydajnością GTS450 który to należy do segmentu lekko poniżej mid-end nie pamiętam dokładnie jak nv nazwała ten segment poniżej GTX460 ale na bank low-end to nie był no chyba że patrzył tylko na wydajność w 3dmark vantage to wtedy jego karta jest dużo gorsza od GTS450 ale czy w 3dmark-a się gra??

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

athlon x3 425 i gtx 260 to low end za około 650 zł

Chyba nigdy low-endu nie widział :) Ale taki przyzwoity średniak jak najbardziej :D

 

Pograłem sobie nie tą grę i ona całkiem fajna jest. Tak niektórzy po niej jeżdżą ale całkiem przyjemnie się gra. i grafika ładna, i akcji dużo, fakt totalnej rozwałki ale tego nikt nie ukrywał, że tak będzie. I język bohaterów jest całkiem "sympatyczny" :) Jedynie ten zonk z rozdzielczościami ale to da się przeżyć, bo plusów jest znacznie więcej.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

U mnie tez śmiga ładnie i szybko :wariat: I do tego obcina górę i dół i mam panoramę na monitorze 4:3. Sprawdzałem w 800x600, 1024x768 i 1280x960. I tak samo. Już się przyzwyczaiłem ale wolał bym aby gra wykorzystywała całą powierzchnie ekranu.

 

W bijanie na kaktus i wywalanie za barierkę i mam mega jupiszona :)

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Czy ja wiem. System świeżutki. W innych grach w porządku. Gdzieś w necie czytałem, że gra ma problemy z niektórymi rozdzielczościami. Już się przyzwyczaiłem ale kilka dni temu było trochę stresu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...