Skocz do zawartości

Jaką płytę intel X99 wybrać? MSI X99A Gaming 7 czy Tomahawk? Plus drobne uściślenia


Recommended Posts

Zdecydowałam się z wielu powodów na zestaw: Intel i7-6800K +

płytę z wielu powodów preferowałabym z MSI.

 

Błagam pomóżcie bo muszę to do końca tygodnia kupić...

 

No i właśnie jaką? MOŻE kiedyś dwie karty graficzne, ale w zasadzie to jedną będę używać. Bardzo fajnie by było gdyby była wytrzymała, bo za szybko zestawu zmieniać nie chcę (chciałabym pozostać dłużej na Windows 7 - oprócz przyczyn moralnych również sprawy kompatybilności z kolekcją moich bardzo cenionych i niezastępowalnych programów), podkręcać też raczej nie, aczkolwiek może później. Używany do pracy graficznej tudzież gier by był.

 

Więc najbardziej podobają mi się MSI X99A Gaming 7 oraz ze względów wytrzymałości Tomahawk,

co byście wybrali? Gaming jest jakby fajniejszy, ale starszy a Tomahawk ma te military grady, kurczę nie wiem...

 

Na razie ze względów finansowych kupuję zestaw procek + płyta + pamięć. i tu pytania dodatkowe

czy obecny zasilacz Seasonic 620W da radę?

czy Scythe Mugen 3 da radę?

ile pamięci lepiej kupić ? Na razie 4x4 z opcjonalnym dokupem kolejnego 4x4, czy wyżyłować się na od razu 4x8. I jaka ta pamięć najlepiej by pasowała? Zastanawiam się nad  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT lub  Kingston 8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 HyperX Fury Black

 

Reszta ważnych komponentów to grafa obecnie Asus 980GTX... Potem może zmienię na 1080..

Edytowane przez TrisK
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim do czego będzie używany pc?

 

Glownie do pracy, czyli obrobka graficzna 2d, pliki znacznych rozmiarow i okazjonalnie 3d, rendery, CAD, czasami obrobka fimow w wysokiej rozdzielczosci. W wolnych chwilach oczywiscie jakies gry, glownie sieciowe. Obsluga dwoch monitorow, docelowo dwie karty graficzne byc moze, jeden z monitorow roboczy drugi, planowany niedlugo, bedzie mial zapewne wieksza rozdzielczosc niz stary, wiec sie obawiam o moc systemu... Jeszcze sie zastanawiam jaki, ale pewnie znow Eizo, a te juz 27 cali, moze nawet 4k... ale zobacze jak finansowo udzwigne taka inwestycje...
Link to post
Share on other sites

 

 

Seasonic 620W da radę?

Jak najbardziej

 

 

military grady
 

to typowy chwyt marketingowy, w rzeczywistości nie ma tu kolosalnego przełożenia na jakość.

 

 

Scythe Mugen 3

Tu nie jestem pewien jak będzie, muszę przeszukać internety. Masz to chłodzenie już ?

 

 

ile pamięci lepiej kupić ?
 

Nie wiem jakich programów używasz, ale z opisu wnioskuję, że 16gb to pewnie minimum, 32gb optymalnie. W czym siedzisz?

 

Generalnie z płytek na lga 2011 typowo polecam:

msi x99 sli<asus x99 a II<asus pro/deluxe x99 <Asrock x99 extreme 11

Od najsłabszej. Są to już sprawdzone konstrukcje, dobrze wyposażone i ogólnie opłacalne. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...