Skocz do zawartości

Windows 7 i najnowsze procesory


Recommended Posts

http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21510388,chcesz-miec-komputer-z-tymi-procesorami-nie-dostaniesz-aktualizacji.html

 

Czy mam się obawiać tego, co tu napisali? Czy też to jest jakaś plota? 

Chodzi mi o to, że ze względów zawodowych, ponieważ używam w swojej pracy bardzo specjalistycznego i cholernie kosztownego oprogramowania tudzież kilku bardzo starych programów, nie mających nowych sensownych zamienników (i nic z tych rzeczy na 10ce nie chodzi), nie wspominając o sprzęcie, którego również nie uśmiecha mi się zmieniać, bo po co zamieniać super niezniszczalną drukarkę na badziew, co mi sie zepsuje miesiąc po gwarancji. No właśnie z tych powodów (oraz ideologicznych) nie uśmiecha mi się zmiana systemu Windows 7 na 10. Mam oryginalny Windows 7 Ultimate, więc spokojnie mogę go przenosić na inne sprzęty..

 

I co ja mam zrobić w sprawie zbliżającej się sprawy upgradu kompa? Jaki procesor i płytę mogę kupić, żeby nie znaleźć się z ręką w nocniku? I jak bardzo muszę się z tym spieszyć?

Cena nie gra roli, i tak na razie stać by mnie było na combo proc+płyta+ pamięć, ewentualnie obudowa i zasilacz, resztę sobie pozmieniam w czasie późniejszym, bo przełożę ze starego kompa. W sumie dyski i auksylaria mam zacne wciąż (SSD Kingston HyperX 480GB dwumiesięczny, 4 TB WD Black i 980Ti Asusa), niestety procek Intel® Core i5-2500K CPU @ 3.30GHz z płytą MSI  MS-7681 jest już wąskim gardłem. 

 

Jakieś przemyślenia od specjalistów procesorowych?

Edytowane przez TrisK
Link to post
Share on other sites

bez bólu głowy zapodaj i7-6700k

działa na w7 bezproblemowo, wydajnością od kabylake zbytnio nie odbiega(twój obecny ładnie sponiewiera)

zawsze możesz wrzucić(o ile bios pozwoli(k?)) i7-2600/3770(e3-1230.1230v2) ale ekonomia tego ostatniego(i7-3770) jest średnia :/

koszt płytek p-67/z68/z77 to inna sprawa a i procków do podkręcania też

pytanie ile pln jesteś  skłonny poświęcić na zmiany :D

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Jak bedziesz sprzedawal procek to prosze o kontakt:-)

Do procka raczej już jest kolejka :)

bez bólu głowy zapodaj i7-6700k

działa na w7 bezproblemowo, wydajnością od kabylake zbytnio nie odbiega(twój obecny ładnie sponiewiera)

zawsze możesz wrzucić i7-2600k/i7-3700k ale ekonomia tego ostatniego jest średnia :/

koszt płytek p-67/z68/z77 to inna sprawa

pytanie ile pln jesteś  skłonny poświęcić na zmiany :D

O i bardzo dziękuję za konkret - Na pewno będę próbować więc i7 - 6700K, a jaką płytę pod niego Pan sugeruje? Głównie zależy mi na sporej ilości USB 3.0, wydajności oraz wysokiej jakości części (tak, żeby mi nie padła za szybko) - hmmm czyli nie mogę przejść na LGA 1151? Wydawałoby się nowocześniejsze?? Obecna to dokłaDnie MSI z68A-gd 55 REV. g3... no trochę stara rzecz te p-67/z68/z77...

Finansowo? Moge za proc+płyta+pamięć jakieś 3000 dać (tyle mam odłożone)... czyli jak liczyłam procek 1500 około do tego pamięć 16 GB (na razie starczy) około 600, reszta na płytę. Chcę mieć pewien zapas. Posiadany wentylator Scythe Mugen zostawiam, zasilacz Seasonic Silentium 620W też... resztę napisałam. Kompem działam analogicznie do wymogów pracy graficznej i lubię pograć w gry po pracy...

Dobra, konkret:

Czy na czymś takim Win7 pochodzi?:

 

Procesor:
Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/
1449 zł

 

Chłodzenie:
-
-

 

Płyta główna:
Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/
649 zł

 

Pamięć RAM:
Corsair 32GB (2x16GB) 3000MHz CL15 Vengeance
969 zł
Edytowane przez TrisK
Link to post
Share on other sites

posiadając "MSI z68A-gd 55 REV. g3" możesz spokojnie wrzucić i7-3770k

w porównaniu do i5-2500k wydajność ładnie podskoczy w dowolnym zastosowaniu

1151 (kaby)oficjalnie nie wspiera w7 ale z tego co naród pisze na ten temat to kaby działa normalnie tylko bywają jakieś szykany.

1151 skylake normalnie lata

co do płytek na 1151 to już trzeba fachowca (posiadacza) który ci doradzi co kupić pod konkretne wymagania

wybór jest szeroki a ja w tym temacie nie jestem za dobry :D

Link to post
Share on other sites

posiadając "MSI z68A-gd 55 REV. g3" możesz spokojnie wrzucić i7-3770k

w porównaniu do i5-2500k wydajność ładnie podskoczy w dowolnym zastosowaniu

1151 (kaby)oficjalnie nie wspiera w7 ale z tego co naród pisze na ten temat to kaby działa normalnie tylko bywają jakieś szykany.

1151 skylake normalnie lata

co do płytek na 1151 to już trzeba fachowca (posiadacza) który ci doradzi co kupić pod konkretne wymagania

wybór jest szeroki a ja w tym temacie nie jestem za dobry :D

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i czekam na następne :) Najgorzej, że procesorów pod 1155 to ja nigdzie nie widzę... W sklepie natomiast powiedziano mi, że te Skylaki stare to już im się kończą i mam ze dwa tygodnie na decyzję, więc chyba bym chciała przejść na 1151 jak jest możliwość i w sumie kasa) . Obecny zestaw ma już 6 lat i obawiam się że to pilna przekładka dla mnie...

 

Z tym nieszykanowaniem Sylake to pewne??? Nie chciałabym obudzić się z ręką w nocniku ;)

Edytowane przez TrisK
Link to post
Share on other sites

to cię w tym sklepie w banię ładują

przecież skylake to też 1151 :D

o końcu ich produkcji jak na razie nie słychać :P

na 1155 to trzeba poszperać

tylko bywają ceny wariackie jak też i okazje :)

jak ci cena nie gra roli a lubisz spokój na dłużej (w7 spokojnie na tym lata)j to ładuj coś z lga 2011 i taki np:i7-5820k

złącz wszelakich  ci nie zabraknie jaki i mocy :D

w stosunku do i7 sky czy kaby to dopłata łba nie urywa :)

Edytowane przez mufasa
Link to post
Share on other sites

Szczerzę? mój kuzyn ma i7 6700k. Na Win7 miał okropne problemy, m.in z ciągłymi temperaturami, problemy z aplikacjami (w grach były mikroprzycięcia) i dziwnie zachowywał się CPU Usage.

 

Po przejściu na Win10 wszystko ustąpiło, także polecam szczerze Win10, byś zaoszczędził sobie później wyrywania włosów z głowy. Mimo wszystko, na Win7 działał, ale właśnie - tylko działał. :D

Link to post
Share on other sites

Szczerzę? mój kuzyn ma i7 6700k. Na Win7 miał okropne problemy, m.in z ciągłymi temperaturami, problemy z aplikacjami (w grach były mikroprzycięcia) i dziwnie zachowywał się CPU Usage.

 

Po przejściu na Win10 wszystko ustąpiło, także polecam szczerze Win10, byś zaoszczędził sobie później wyrywania włosów z głowy. Mimo wszystko, na Win7 działał, ale właśnie - tylko działał. :D

To komputer do pracy, że zacytuję siebie "ponieważ używam w swojej pracy bardzo specjalistycznego i cholernie kosztownego oprogramowania tudzież kilku bardzo starych programów, nie mających nowych sensownych zamienników (i nic z tych rzeczy na 10ce nie chodzi)"

 

Koniec końców kupiłam Broadwell E na płycie X99. Chodzi tak, że mózg staje (również w grach) na Win7...

Link to post
Share on other sites

 

 

Szczerzę? mój kuzyn ma i7 6700k. Na Win7 miał okropne problemy, m.in z ciągłymi temperaturami, problemy z aplikacjami (w grach były mikroprzycięcia) i dziwnie zachowywał się CPU Usage.
nie wiem co on zrobił z tym systemem ale u mnie na wi7 nie ma ani jednego problemu co napisałeś
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...