Skocz do zawartości

Acer Predator XB241HBMIPR - Warto ?


Recommended Posts

Cześć koledzy!

Szybkie pytanie, warto zainteresować się tym monitorem ?
Wcześniejszy wybór padł na Acer Predator 27 cali z IPS i G-Sync, ale wszystkie monitory dostępne aktualnie to zwroty z Włoch z dość dużymi wadami. 24 cali z matrycą TN podobno jest nowy. Kolory pewnie nie będą tak dobre, ale myślę, że nie ma sensu dopłacać 1.5 tysiąca i widzieć żółte plamy podczas oglądania filmów czy grania w gry.
-Ktoś może się podzielić opinią co do tego monitora ? Jest już trochę na rynku a opinii o nim jak na lekarstwo.
-Będzie tak duża przepaść w wyświetlanych kolorach ?

W monitorze najważniejsze dla mnie na tą chwilę jest G-Sync oraz głośniki gdyż PS4 jest podłączone również do monitora. A może warto jednak wyczekać na jakąś premierę nowego IPS z G-Sync ? Przeznaczenie to głównie gry oraz filmy.


Pozdrawiam,
K

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten monitor i jest bomba.Kupowałem go jednak jeszcze w październiku a wtedy był dostępny tylko na Amazon.de.Będę go jednak sprzedawał bo przesiadam się na mocniejszą jednostkę z GTX 1080  a do tej karty przydałby się monitor WQHD. Aczkolwiek jednak powoli mam wątpliwości co do zmiany monitora bo osobiście preferuję najwyższe ustawienia graficzne z dużą ilością FPS i myślę że taki duet będzie jednak idealny.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Jak podświetlenie i ogólne wrażenie ? Miałeś styczność z IPS ? To nie jest najtańszy monitor z TN więc być może kolory nie są aż tak tragiczne ? A co do drugiej części to zależy w co grasz. GTX 1070 bez problemu radził sobie w WQHD, 50-60 klatek to było minimum w takie tytułu jak GTA 5, Battlefield 1 ( Tu minimum na ultra było około 80-90 klatek) Dishonored 2 itp. GTX 1080 na pewno będzie radził sobie lepiej. Nie mniej jednak na GTX 1070 użycie grafiki wynosiło 99%.

Link to post
Share on other sites

Nie mam żadnych zastrzeżeń do podświetlenia.Jest idealnie równo.Kąty mnie nie interesują bo i tak siedzę na wprost monitora a kolory, dla mnie ok.Zauważyłem tylko że zaraz po włączeniu monitora czerń nie jest taka czarna jak powinna być,ale po paru minutach jest naprawdę dobrze.Ogólne wrażenie bardzo dobre.Podstawa solidna,trudno go przewrócić.Bardzo płynnie można sam monitor podnosić i opuszczać a także przekręcać do pionu.No i oczywiście 144 Hz z możliwością podkręcenia do 180 Hz.I wisienka na torcie G-SYNC super sprawa.Jaką masz kartę graficzną?

Link to post
Share on other sites

Skoro tak mówisz, to jestem prawię przekonany. Aczkolwiek dalsze opinie mile widziane i być może ktoś odniesie się do IPS. Wiele osób na forum wypowiada się, że TN to porażka i tylko IPS. 2 tysiące za monitor to nie mało, a jeżeli ma być duża przepaść to wręcz za dużo i być może warto czekać na IPS. Czekam na dalsze opinie koledzy.

CPU:i7 6700k, GPU: MSI 1070, RAM:16gb

Link to post
Share on other sites

Również od dłuższego czasu się zastanawiam nad tym monitorem, ale nie mogę się przekonać do matrycy TN. Obecnie siedzę na IPS i kolory są naprawdę super, ale jak wspomniał już login1996 występuje srebrzenie. Login1969 jesteś w stanie powiedzieć czy na matrycy TN tego efektu nie ma ? Jesteś w stanie zrobić jakieś zdjęcie z gry na tym monitorze ? Natomiast bardzo kusi ten G-sync.

Link to post
Share on other sites

Również od dłuższego czasu się zastanawiam nad tym monitorem, ale nie mogę się przekonać do matrycy TN. Obecnie siedzę na IPS i kolory są naprawdę super, ale jak wspomniał już login1996 występuje srebrzenie. Login1969 jesteś w stanie powiedzieć czy na matrycy TN tego efektu nie ma ? Jesteś w stanie zrobić jakieś zdjęcie z gry na tym monitorze ? Natomiast bardzo kusi ten G-sync.

Tak jak pisałem wyżej.Nawet nie wiem jak to srebrzenie wygląda bo nigdy nie miałem monitora z matrycą IPS.U mnie nic takiego nie zauważyłem i z tego co czytałem,to jest to przypadłość tylko  IPS-ów.Spróbuję później wrzucić jakiegoś screena z gry.G-sync jest naprawdę ok.Teraz widać różnicę.Przed włączeniem kompa podłączyłem monitor przez HDMI (wtedy g-sync nie działa) i różnica w płynności kolosalna.Nawet przy 60-70  FPS-ach przy  włączonej synchronizacji pionowej  obraz tak jakby drżał,nie jest płynny.Natomiast po podłączeniu przez DP ,automatycznie włącza się G-Sync w sterowniku karty graficznej i przykładowo obraz w 50 FPS-ach z G-Sync jest płynniejszy niż te 60-70 FPS bez tej technologii.Trzeba jeszcze na stałe wyłączyć w sterowniku karty synchronizację pionową bo jest nie potrzebna.

Inna sprawa że NVidia każe sobie płacić za G-Sync dlatego te monitory są droższe o podobnie lub tak samo działającej technologii AMD FreeSync.Ale tutaj trzeba mieć oczywiście Radeona.

Link to post
Share on other sites

Grasz w gry sieciowe, potrzebujesz szybkiego czasu reakcji i niesamowicie płynnego obrazu i praktycznie brak input laga, kolory w miarę naturalne? To acer jest dla ciebie. Grasz w wolne gry, gdzie nie liczy się płynność obrazu czy czas reakcji, input lag. Tylko przesycone kolory, czy oglądanie filmów to polecam IPS jakiś 1440p.

 

Ja osobiście mam tego dokładnie Acera i jestem mega zadowolony. Płynność z g-sync niesamowita już przy 40-50 fps. W grach sieciowych kompletny brak input laga a kolory jak kolory dla mnie są ok po odpowiednim ustawieniu nie mam nic do zarzucenia. Nie potrzebuje kolorów przesyconych i nienaturalnie intensywnych ale to już zależy od gustu i preferencji.

Edytowane przez Antenor
Link to post
Share on other sites

Na dzien dzisiejszy, jest to chyba jedyna opcja ponizej 2000PLN z G-Sync. Jesli chodzi o kolory, wystko mozna ustawic do naprawde bardzo dobrych rezultatow (osobiscie uwazam, ze opinia o kolorach w TN to mit). Jest sporo profili ICC na necie i mozna sprobowac - moze cos ci podpasi. Jedyne co troszke denerwuje, to katy widzenia. Jak czasami zsune sie na fotelu przed monitorem to gora matrycy juz zaklamuje kolory. Ogladanie filmow w pozycji lezacej to tez raczej slaby pomysl...

 

Ogolnie monitor jest swietny to zastosowan dla ktorych zostal stworzony. Za jakikolwiek parametr robiacy widoczna roznice (27", IPS lub 2K/4K) trzeba niestety doplacic dosyc sporo...

 

PS: Podswietlanie 10/10 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...