Skocz do zawartości

Po co jest klawisz Num Lock??


Recommended Posts

Nie zastanawialiście się kiedyś poco został on wymyślony??

wiem do czego służy:)

Ale czy nie lepiej byłoby zastąpić obecną funkcję, tą która by przełączała tą nieszczęsną kropkę albo gdzie indziej przecinek. Przecież zgłupieć idzie każdy program traktuje ten klawisz inaczej. Może jest jakiś sposób aby Num lockiem sobie zmieniać czy chcemy kropkę czy przecinek.

Link to post
Share on other sites

Num Lock wyłącza klawiaturę numeryczną. Pisząc posta, wyłącz go i wciśnij klawisz 4. O! Magia, działa jak strzałka w lewo! :)

 

Zastanawiam się po co jest Scroll Lock :(

 

E:

Ah, to nie doczytałem

Ale ja problemu z zamianą kropki z przecinkiem w żadnym programie nie mam ;)

Link to post
Share on other sites

Kolega mówi że wie do czego służy wiec to było pytanie retoryczne i w sumei słuszne :D Bo po co to komu :cry: Caps to ok jak chcesz napisać 10 zdań wielkimi choć w wordzie np. jest odpowiednia opcja ale num lock i scroll to juz glupie num ciagle wlaczony mma a i tak neikorzystan z numerycznej niepotrzebna jest jak sie przyzwyczaisz do tej u gory ;) a scroll mialo blokwoac przewijanie ? to kpina ?

Scroll lock (ang. blokowanie przewijania) – klawisz będący pozostałością z oryginalnej klawiatury IBM PC, gdzie służył do zmiany zachowania klawiszy strzałek. Przy wciśniętym klawiszu Scroll Lock klawisze strzałek przewijały zawartość okna z tekstem, a przy wyłączonej funkcji Scroll Lock służyły do poruszania kursorem w tekście. Klawisz ten obecnie przydatny jest na konsolach systemów UNIX/Linux do blokowania przewijania ekranu (np. kiedy chce się przeczytać tekst, który za szybko znika).

No cóż dla mnie to jest fail :)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...