Skocz do zawartości

Karta graficzna do 5-letniego kompa


Recommended Posts

Gram na starym sprzęcie i na razie (rok jak nic) to się nie zmieni. Wiedźmin 3 działa, ale nie wygląda jak na filmikach ;). Pomyślałem, że mógłbym sobie chociaż trochę upiększyć wrażenia, wymieniając kartę graf.

Nie mam pojęcia jednak, jaka się nada. Nie chciałbym płacić za możliwości karty, których nie wykorzystam. Z drugiej strony nie chcę karty, która niewiele zmieni. Miałem nadzieję, że znajdę jakiś upgrade w okolicach 600 zł.

 

A może wymiana karty nie ma sensu? Może coś innego? A może w ogóle szkoda pieniędzy na przejściowe ulepszenia i lepiej nieco szybciej nazbierać na nowy zestaw? Będę wdzięczny za porady.

 

Mój PC:

Asrock Z68 Extreme3 1155
Intel Core i5 2500K
Thermaltake Toughpower Grand 650W
Gainward GeForce GTX560Ti Phantom 1GB
Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz
Hard Drive SATA3

Edytowane przez bro19
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Gtx 1050 ti powinieneś dać radę kupić, może z 50 zł trzeba będzie dorzucić imo warto ale poczujesz już różnice i to dużą. Procek jeszcze daje radę.

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-ti-compact-x1-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-n105t-1sdv-m5cm-1070319/

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Dzięki. CPU nie podkręcałem, ale rozmyślając nad upgradem brałem to pod uwagę, więc pewnie spróbuję.

Wychodzi na to, że jak zwykle warto dorzucić trochę grosza do budżetu i chyba się na to zdecyduję. Teraz jeszcze tylko rozważam czy trzymać się nVidii i wybrać Ti50, czy jednak jakiś RX 470, bo z tego co pobieżnie przejrzałem, to te ostatnie karty wypadają znacznie lepiej.

Link to post
Share on other sites

rx 470 jest bardziej przyszłościową/na przeczekanie

wydajniejsza od gtx'a 1050ti a i w dx 12 dobrze odlatuje

ten procek jak go podkręcisz to sobie poradzi i z mocniejszymi grafami i w dość upierdliwych produkcjach

tylko znaj proporcjum co do giercowania :D

Link to post
Share on other sites

podepnę się pod temat, konfig podobny msi z77 gd55 + i5 2500k (mogę zrobić oc do @4,2) 8gb ddr3 1866 zasilacz 650w

 karta do 800zł

zmieniam także z 560ti i myśle nad 1050ti, może coś innego?

Jakiej firmy najlepiej 1050ti? wstępnie rozmyślam nad msi GT albo gamingX.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki mam ten sam problem.  2500k i 560ti. Myślę nad rx480 dual asus za 850zł. Mam obawę co do tego produktu ponieważ nigdzie nie znalazłem testu tek karty. 
Co do 1050ti te karty są chłodne więc chyba co się nie weźmie jest dobrze. Zotac daje 5lat gwarancji wiec może warto to rozpatrzyć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...