Skocz do zawartości

Obudowa za 300-400zł


Recommended Posts

Cześć, szukam obudowy w cenie jak w temacie. Mam mniej więcej tyle do wydania. Czego oczekuje ? Ładnego wyglądu, raczej klasycznego, dobrej wentylacji, ciszy, łatwego montażu podzespołów oraz okna.

W środku będzie:

Mobo ATX

2x SSD

2x HDD

Corsair RM550x

GTX 1060

 

Które obudowy mi się spodobały?

Fractal Define C z oknem

BQ Pure Base 600 z szkłem

Corsair 400CC

i sporo większy Thermaltake F31 z hartowanym szkłem

 

Z tych obudów najbardziej podoba mi się Fractal, ze względu na klasyczne kształty i niewielkie wymiary. Ma piwnicę, przez co wygląda to fajnie - ale nie jestem pewny jak będzie z ułożeniem w niej kabli.

Szukam także jakiejś przejściówki do niej na dyski SSD i HDD. 

Myślałem żeby do zasilacza podpiąć jedynie 24 pin, 8 pin cpu, wiązkę 6+2 do grafy no i wiązkę molex - do której podepnę to:

https://www.morele.net/qoltec-adapter-molex-4pin-na-2x-sata-power-20cm-27618-548778/

- 2 sztuki, by móc podpiąć SSD i HDD. Coś takiego da sobie radę ? Zasilacz ma grube kable, szczególnie 24 pin, i no kable do dysków są pod kątem - co uniemożliwi montaż SSD na tacce za mobo. Do tego chciałbym możliwie ograniczyć ilość kabli w obudowie. 

 

Myślę też o zakupie przejściówki pod wentyle, i ustawieniu ich na sztywno na 40%. Da się to zrobić ?

https://www.morele.net/phobya-rozgaleznik-3pin-molex-3x-3pin-molex-60cm-81125-729506/

Link to post
Share on other sites

Odpada Thermaltake, bo ma zatoki na 3 dyski, aczkolwiek nie jest niemożliwa instalacja 4 dysków. Poza tym to duża obudowa z mnóstwem miejsca na aranżację kabli. BQ Pure Base jest solidnie wykonana ale dali ciała z topem obudowy. Idiotyczna regulacja wietrzenia topu. Niektórzy narzekają na montaż dysków, ja uważam za bardzo prosty. Montowałem niedawno podzespoły do tej obudowy. Zostaje Ci solidny Fractal i Corsair. Co do przejściówki, da się zrobić ale warto wiedzieć ile watów pobierają wentylatory, żeby nie spalić gniazda na płycie, o ile tam je będziesz podpinał.

Link to post
Share on other sites

Pewnie coś da, w instrukcji płyty czasami piszą ile wat może obsłużyć gniazdo wentylatora. Jakie to będą wentylatory? Jak bez led i woloobrotowe to można śmiało podpiąć. nawet trzy. No i czy płyta ma możliwość regulacji gniazd wentylatorów 3-pin.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

a możesz mi na szybko podać róznicę między bq pod 3 a 4 pin ? Bo mam w zalmanie z3 wentyle, 2x 3 pin i można kontrolować ich prędkość z poziomu windowsa, programem od mobo, czy z bq bedzie tak samo ? Pure Wingsy 2, -   3 i 4 pin

Link to post
Share on other sites

Jeżeli można wysterować wentylatory Zalmana 3-pin, to oczywiście BQ 3-pin również. Króciutko, a nawet w dużym skrócie obroty 3-pin regulujesz poprzez zmianę napięcia ;)  Wentylatory PWM  4-pin, impulsowo, daje to trochę większy zakres obrotów. Z tego co pamiętam średnio od 10% prędkości maksymalnej wentylatora, a ze było to dawno to być może zakres się zmienił  ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz mogę w programie ustawić sobie wentyl na np 20-30-40 %, albo i więcej. I faktycznie, zmienia on swoją prędkość. Na 100% jak dam to z przodu standardowy wentyl od Zalman-a ma 1000-1100 obrotów. 

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że wszystkimi gniazdami, w tym i 3-pin na tej płycie, można sterować z poziomu aplikacji AsRocka, jeżeli tak to nie potrzebujesz rozgałęźnika Y. Wpinasz wentylatory w gniazda i nimi sterujesz jak chcesz.. Chyba, że chcesz podłączyć więcej wentylatorów niż gniazd, to oczywiście możesz zastosować rozgałęźnik.

Link to post
Share on other sites

dobra, wentylatory zakupione i dają radę - choć nie są tak ciche jak myślałem no ale nie można mieć w cenie 35zl za sztukę wszystkiego. 

Co sądzicie o Define S - ktoś ma i jak wygląda w niej ułożenie z tyłu kabli przy zamontowanym hdd ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...