Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 3000


Recommended Posts

Witam wszystkich.Prosiłbym o podpowiedź dotyczącą złożenia zestawu komputerowego do 3000 zł.Zestaw chciałbym złożyć w esc.pl ponieważ tam mam złożenie w cenie zestawu.Zestaw ma być do celów ogólnych.Jednak raczej z naciskiem na gry bo to dla dziecka. Ja wymodziłem coś takiego :

 

 

Procesor

Intel Core i3-7320 /4.1GHz, 4MB, LGA1151, BOX/

 

730 zł

 

Chłodzenie

Arctic-Cooling Freezer 7 Pro Rev.2

 

99 zł

 

Płyta główna

AsRock B250M-HDV /intel B250, LGA1151/

 

349 zł

 

Pamięć RAM

Corsair 16GB (2x8GB) 2800MHz CL14 Vengeance LPX

 

519 zł

 

Dysk SSD

A-Data M.2 SP900 256GB SATA3 (550/530MB/s) MLC

 

419 zł

 

Dysk HDD

Seagate BarraCuda 1TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

219 zł

 

Karta graficzna

Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)

 

749 zł

 

Nagrywarka DVD/BluRay

Asus DRW-24F1MT SATA (black)

 

59 zł

 

Obudowa

Zalman ZM-T4 Plus USB 3.0 (b/z)

 

119 zł

 

Zasilacz

bequiet! PurePower 10 500W Silver Se! mi-Modularny

 

330 zł

 

 

cena brutto:3592

 

 

Jednak to trochę za drogo. chciałbym zjechać o jakieś 500 zł w dół. 100 zł więcej nie czyni różnicy. Chciałbym aby w konfiguracji pozostał dysk ssd (niekoniecznie ten) i 16 GB ram (też niekoniecznie nie tego) Resztą można swobodnie żonglować. Oczywiście może też być w jakimś innym sklepie gdzie mi go złożą.W ostateczności złożę go sam choć nie chciałbym się z tym bawić

Edytowane przez szybki10
Link to post
Share on other sites

Tak naprawdę nic nie jest tu dobrze. 

W jakie gry będzie dziecko grało, na ile lat ten komputer?

 

 

Dziecko to "komunista"

 

Komputer możliwie na jak najdłuższy okres

 

Nie mam pojęcia w co gra takie dziecko. Ale nie sądzę że w jakieś proste kolorowanki.To inteligentny chłopak. Więc stawiałbym na jakieś bardziej wyrafinowane gry.

 

Jeśli chodzi o monitor 24' Prolite liyama 

Edytowane przez szybki10
Link to post
Share on other sites

 

 

Chciałbym aby w konfiguracji pozostał dysk ssd (niekoniecznie ten) i 16 GB ram (też niekoniecznie nie tego)

 

Spore wymagania jak na taki budżet.

16 GB DDR4 odbija się strasznie na wydajności CPU oraz GPU. Jak dołożymy do tego SSD 240 GB, to mamy co mamy. Wydajność na poziomie zestawu za 2000 zł.

 

1 x  SilentiumPC Regnum RG1 (Pure Black) 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  Asus Radeon RX 470 StriX 4GB DDR5 256bit (1226/6600) 1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ http://www.esc.pl/images/icons/icon-pc.jpg 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

 

3039 zł + Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Procesor 4 fizyczne rdzenie co już zrobi różnicę. Do tego znacznie wydajniejsza karta graficzna. Takie połączenie można nazwać "minimum" do komfortowego grania w FullHD. 8 GB DDR4 wystarcza póki co w zdecydowanej ilości tytułów o ile ma się czysty system bez setek apek w tle. Drugą kość warto jednak dołożyć po prostu z czasem. Lepiej zostawić to na przyszłość niż dawać teraz, nie wykorzystać tego i ciąć tym samym budżet na CPU oraz GPU. Obudowa w pełnym ATX z piwnicą na zasilacz oraz okablowanie. Sam zasilacz będzie tutaj z sporym zapasem. Chłodzenie boxowe dołączone do CPU również na start wystarczy. Jak będzie za głośno, to z czasem można myśleć o jego zmianie. 


Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...