Skocz do zawartości

Recommended Posts

przez ostatni czas grając na komputerze w fife 17 czy cs:go słyszałem głośną prace komputera ale ją zlekcewazylem. W ubiegły czwartek po skonczonej grze w cs wylaczylem komputera i poszedlem spac, w nastepny dzien próbując wlaczyc komputer: Było tylko słychać jak się restartuje komp i tak w kółko. ratunku jestem 5 dzien bez komputera. Komputer kupiony w Październiku 2013 roku. Ponizej specyfikacja.

 

http://i.imgur.com/r1dwPQF.png

Link to post
Share on other sites

Żeby spalić procesor, to musiałbyś go chyba w ognisko wrzucić :P

Wymontuj grafikę, i podepnij kabel do płyty głównej, wtedy odpalisz go z zintegrowaną grafiką, tak aby sprawdzić czy to nie jest jej wina.

Wypadałoby sprawdzić jeszcze zasilacz. Ale raczej wątpię, żeby to byłą jego wina bo jest to dobra marka z certyfikatem 80+. Nawalić mogła jeszcze płyta główna, ale tu już trudniej będzie to sprawdzić.

 

Zacznij najpierw tak jak napisałem od grafiki. To jest 5 minut roboty. Następnie wypadałoby sprawdzić zasilacz. Tyle, że tu musisz mieć jakiś inny zasilacz, żeby to sprawdzić ;)

Link to post
Share on other sites

@mir00 @WaltKowalski

Zrobiłem restart biosu, następnie odpialem kartę graficzną ale nie podlaczylem zintegrowanej bo nie wiem gdzie - nadal to samo, po wciśnięciu przycisku komputer włącza się przez ok. w sekundy i się resetuje, ekran jest cały czarny.

Link to post
Share on other sites

Będziesz podłaczony do "zintegrowanej" jak podepniesz się bezpośrednio do jakiegoś wyjścia graficznego na płycie głównej, czyli w Twoim przypadku możesz się podłączyć albo poprzez HDMI albo D-Sub, bo takie wyjścia masz bezpośrednio na płycie głównej.

Link to post
Share on other sites

@Gofruify

Odpialem ram i płyta zachowuje się tak jak wcześniej, czyli tak jak by komputer zaczął się włączać na 2 sek po czym restartuje się i tak w kółko. Nic nie piszczy nie ma żadnych dźwięków. Wygląda to tak że przestają się wiatraczki kręcić podczas resetu i ponownie wlaczac razem z tym który jest w zasilaczu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...