Skocz do zawartości

Wyciszenie dysku


Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

Myślałem nad wyciszeniem mojego dysku, który wyraźnie jest najgłośniejszy ze wszystkich komponentów.

Myślałem nad tym już dosyć długo ale wczoraj przyszedł mi do głowy (chyba) dobry pomysł. Kiedyś myślałem żeby położyć dysk na gąbce, no ale będzie się grzał, a obecny pomysł może być niezły już tłumaczę:

Po bokach dysku przykręcić aluminiowy radiator a górę, dół, przód i tył obkleić matą bitumiczną tak z co najmniej 2 razy bo mam dosyć cienką 1,5/2mm i położyć równo na dole obudowy ponieważ nie mam 2 zatok 5.25''

I moje pytanie brzmi:

Czy ten pomysł jest dobry, i czy pomiędzy radiatorem a dyskiem też nie trzeba dawać maty?

 

Link to post
Share on other sites

Tylko że aktualnie nie stać mnie na ssd i po 2 aktualnie oferowane mają dla mnie za mało pamięci, a za 1tb ssd mogę sobie kupić procesor. Tak tylko się pytam ponieważ w codziennym użytkowaniu (przeglądanie internetu itp.) dysk jest po prostu mocno słyszalny. 


powieś go w obudowie na gumowych paskach :D

Jak już napisałem mam tylko jedną zatokę 5.25''

Edytowane przez DawidNL520
Link to post
Share on other sites

To ja sprzedam swoja, skuteczną metodę. Głośne dyski od zawsze wieszałem na gumkach. takich 5-7 mm od np. majtek. Do nabycia w każdej pasmanterii. Do tego sposobu doprowadziły mnie różne eksperymenty z gąbkami, czarnymi gumami itp. itd. Tylko metoda z gumka z pasmanterii jest skuteczna. Już piszę jak to zrobić. Między blachy obudowy/zatoki, w które normalnie mocujemy dysk przetykamy z przodu i z tyłu około 20 cm odcinki gumki. Jeden koniec odcinka przywiązujemy lub w inny sposób mocujemy do blachy. Drugi koniec tak przetykamy, że powstaje nam ramka z gumy o szerokości dyski i wysokości dysku. Tworzymy dwie takie ramki na przód i tył dysku. Następnie wsuwamy dysk, ale nie w proste ramki, tylko krzyżujemy gumki górną z dolną i w tak powstały otwór wpychamy dysk. Tak samo postępujemy z tyłem dysku i drugą ramką. W efekcie dysk zostaje zawieszony w powietrzu bez dotykania twardych elementów obudowy, a gumka doskonale tłumi każde wibracje i dźwięki głowic. Każdy dysk staje się bezgłośny. Swego czasu miałem tak zamocowane 3 dyski mechaniczne i bardziej słyszałem szum powietrza od wiatraków. Polecam, bo to jest najlepsza metoda.  

Edytowane przez lucjanos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie dasz radę zawiesić na gumkach w zatokach 3,5". Wytłumi wibracje i drgania nie będą przenosić się na obudowę, to już coś a WD Blue to nie Raptor ;) . PatrykT ma rację co do skutecznego wytłumienia dysku, bo to co proponujemy to tylko półśrodki. Zawieś go na tekstylnych gumkach i spokojnie odkładaj na patent od Scythe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W takim wynalazku to dysk się tylko ugotuje, co znacznie skróci jego żywotność. Ja rozwiązanie z gumkami stosuję od wielu lat i sposób ten wytłumia jak i wycisza dyski. Kosztuje tyle co nic i można go w zasadzie zastosować w dowolnym miejscu obudowy.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...