Skocz do zawartości

prosba o pomoc w ulepszeniu komputera


Recommended Posts

Witam

Mam takiego kompa jak ponizej, poniewaz sporo pracuje w prawie calym pakiecie adobe :D czyli photoshop, flash, dreamweaver, illustrator, indesign, potrzebuje opini, czy wystarczy jak wymienie z tego zestawu tylko procka i plyte, tak zeby powiedzmy zamknac sie w kwocie do 2000 i zeby odczuc znaczny wzrost wydajnosci, czy moze trzeba by wydac troche wiecej i np. zakupic sobie dysk ssd na system tylko itd.

 

Prosze o pomoc, bo nie wiem zupelnie, czy gra jest warta swieczki, bo nie chce wydac kasy na bardzo zblizony wydajnosciowo komp.

Przykłady płyty i procka mile widzane :rotfl:

 

Pozdrawiam

____________________________________________________________________

Processor : AMD Phenom II X3 710 Processor

Mobo : Asus M3A78Pamiec : 2x OCZ OCZ2RPR800C42G 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-5-5-18 3-24-6-3)Grafika : ATI Radeon HD 3800 Series (320 SM4.1 825MHz, 512MB DDR3 2x900MHz 256-bit, PCIe 2.00 x16)Dyski : SAMSUNG HD502HJ (500.1GB, SATA300, 3.5", 7200rpm, 16MB Cache) Seagate ST3320613AS (320GB, SATA300, 3.5", 7200rpm, 16MB Cache) System : Microsoft Windows 7 Home 6.01.7600

Link to post
Share on other sites

Na tej platformie niewiele więcej można osiągnąć poza wymianą GPU. Zmiana platformy wiązać się będzie również z zakupem nowego RAM, lecz zostawiając stare GPU zostajemy nadal "w polu". Na początek proszę zmienić GPU. Do wszelkich aplikacji Adobe właściwsze będzie NV. GTX 460/1GB powinien wystarczyć.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

czyli glownie zmiana ram na powiedzmy 8gb by pomogla ? Czy wymiana GPU jest az tak wazna, czy naprawde przyniesie to jakis wiekszy wzrost wydajnosci przy obrobce duzych plikow?

 

Do takich zastosowani przydał by się Intel Core i5-2500K

Czytalem ostatnio, ze w plytach obslugujacych Sandy Bridge jest jakas usterka, wiec nie wiem czy isc w te strone. Pozatym czy ta zintegrowana grafika 3000 HD nie wystarczy zamiast gpu, skoro podobno taka wydajna jest.

Link to post
Share on other sites

czy ktos moglby sie odniesc apropo tej usterki o ktorej pisano na lamach benchmarka na plytach glownych z sandy bridge i ewentualnie polecic mi jakis zestaw plyta + procek do 2000, mowie od razu, ze nie bede tego podkrecal raczej, a zalezy mi na tym by wzrost wydajnosci byl widoczny z mojego

Phenom II X3 710

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...