Skocz do zawartości

Przyzwoite głośniki do 180 zł


Recommended Posts

Zmieniam głośniki i szukam czegoś do budżetu 180 zł. Target to filmy, gry i odrobina muzyki. Szukam najlepiej 2.0 lub 2.1, bo porządnych 5.1 za tą cenę nie dostanę. Oczywiście nowych. Ponadto, wymagam by miały na przednim panelu złącze słuchawkowe, oraz by regulacja NIE znajdowała sie na sobwoferze (w przypadku 2.1). Znalazłem następujące produkty, które mają jakiś, względny sens, moim zdaniem, ale nie jestem pewien:

 

Mój osobisty faworyt: 

http://allegro.pl/glosniki-fenda-r216-2-0-czarne-36w-rms-i6591753245.html

mają ładny kolor, wygodne myślę rozmieszczenie gałek oraz wyjście słuchawkowe

 

Mogłyby być czarne, ale poza tym, spoko

http://allegro.pl/glosniki-genius-40w-rms-sp-hf1250b-drewno-wwa-i6714213284.html

 

na równi z porzednimi (pod względem fajności), choć mam mieszane uczucia co do odsłoniętych membrtan. Mam wrażenie, że łatwo to uszkodzić

http://allegro.pl/glosniki-pc-zestaw-stereo-2-0-sven-sps-619-srebrny-i6710900330.html

 

Ładne, czarne, ale powyżej budżetu. Nie wiem, czy jest duży sens

http://allegro.pl/glosniki-2-0-sven-sps-702-40w-drewno-mdf-i6699333241.html

 

Czemu się czepiam czarnego koloru? Meble mam czarne z białym. Ogólnie moim faworytem jest fendra, ale nie jestem ekspertem. 

 

co do karty dźwiękowej, to obecnie mam integrę (bo SB audigy ze starego kompa nie pasuje), ale za miesiąc, może dwa, coś nieco lepszego kupię

 

Link to post
Share on other sites

Ja rozumiem, że lepiej kupić solo c6, ale jest taki jeden problem, a raczej dwa. Po pierwsze nie mam tyle kasy, a nawet gdybym miał, to wzdragałbym się, wydać je na 2 głośniki za blisko 5 stów. To dość drogo. Znaczy, ja wiem, że one mają fenomenalną jakość, ale nie wiem, czy byłbym w stanie ją docenić. Po drugie, pewnie musiałbym do nich dokupić dźwiękową za kolejne 200 zł, bo na integrze i tak mało z tego będzie. 

Podpowiem, że dotychczas miałem Creative A300 i Logitech X-540, więc pewnie każde z powyższych będą grały lepiej. Tak więc powracam do pytania, co będzie najlepsze do 180 zł (no powiedzmy do 200)?

Link to post
Share on other sites

A do geniusów hf1800A by dało radę dołożyć? Kolorystyka się zgadza. Wejście słuchawkowe jest.

Szkoda, że wejście słuchawkowe musi być, bo to jeszcze bardziej zawęża wybór.

Ps rozumiem, że do maks 200, ale stwierdziłem, że warto zaproponować. Jak stwierdzisz, że nie to chyba geniusy hf 500A.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

Wejście słuchawkowe byłoby fajnym bajerem, ale jeśli naprawdę z nim nic nie ma, to może ostatecznie być bez (dokupię rozdzielacz).

Geniusy wyglądają całkiem spoko i jesli rzeczywiście odsłonięte membrany nie są specjalnie awaryjne, to może bym i rozważył. Te mniejsze też spoko. A duża będzie różnica na jakości, między 500A a 1800A, czy to tylko kwestia rozmiaru i koloru?

 

No i pytanie, co z tym, co podałem? Nic się z tego, do niczego nie nadaje?

Link to post
Share on other sites

chcesz 2.1 to idź do marketu i kup coś co według ciebie zagra dobrze. większość w tym budżecie gra na jedno kopyto.
niedawno był podobny temat coś polecali z 2.1 ja sie nie odwarze.
c6 idzie kupić za 300zł używane.
czy docenisz myślę że na pewno
czy potrzebna im karta dźwiękowa na pewno nie zaszkodzi ale bez tez zagrają dużo lepiej niż coś innego   

Link to post
Share on other sites

Między tymi dwoma geniusami jest spora różnica. 1800 grają "pełniej". Dźwięk nie jest taki wybrakowany.

Lub tak jak bleck pisze, przyczaj się na używki.

Geniusy 1800 możesz brać śmiało. Takie typowe grajki komputerowe do podstawowych czynności :D

Link to post
Share on other sites

Temat trochę bez sensu. Podjedź sobie do mm albo innego sklepu z rtv agd i popatrz co tam mają. Kup co Ci się spodoba i tyle. Tu nie ma co się specjalnie zastanawiać, bo większość taniego sprzętu gra na prawdę podobnie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Powiem, że wyglądają naprawdę przyzwoicie. Zastanawia mnie tylko, co za debil umieścił regulację głośności z tyłu. Jeszcze głupszy pomysł, niż regulacja na subwoferze. Wiem, ze nie mogę mieć wszystkiego i muszę z czegoś zrezygnować. Albo z jakości, albo z gniazda, albo z zewnętrznego subwofera, albo z sensownego ułożenia gałek. 

 

Przyznam też, że poruszam się po innych forach i innych portalach, gdzie rady są w tym przedziale nieco inne. 

Na ten przykłąd w polecanych były modecomy mc-hf10 i mc-msf15*. W przypadku Geniusów s kolei, opinie są mieszane. Jedni mówią, że warto, a inni, że Geniusy są awaryjne i problematyczne. O microlabach B77 też słyszałem dobre opinie.

Jednak nie mam za dużo informacji o produktach ani Fendy, ani Svena. A przyznam, że designem, to one mnie najbardziej przyciągają. 

Wychodzi więc pewnie na to, ze czgo bym nie kupił, dostanę to samo, więc mogę wybierać swobodnie, kierując się głównie designem i korzystając z możliwości 14 dniowego zwrotu. 

 

*ktoś się wypowie, bo to jedyne 2.1 polecane w tej cenie

Link to post
Share on other sites

Zamów sobie parę z internetu posłuchaj i zostaw to co Ci pasuje najbardziej. Dla mnie 2.1 jakoś nie przemawia, do filmów to może i się nadaje ale do muzyki to już nie bardzo. nie ma co szaleć z kartą dźwiękowa do takiego sprzętu bo poprawa będzie znikoma. Osobiście wolał bym za tą cenę kupić sobie słuchawki. No ale rozumiem chęć posiadania głośników.

Link to post
Share on other sites

Osobiście wolał bym za tą cenę kupić sobie słuchawki. 

Słuchawki mam, ale na dłuższą metę są dla mnie niewygodne. Zanczy fajne do pogrania z kumplami, ale jak mam siedzieć przy biurku, słuchać czegoś, czy oglądać film, to wolę głośniki. Chociaż jakiekolwiek. Zawsze to wygodniej. 

Najpewniej wezmę Fendy i na tym się skończy. Nie jestem audiofilem, który na słuch będzie rozróżniał ukłądy dźwiękowe zastosowane w głośnikach. Mają grać i nie charczeć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...