Skocz do zawartości

GTX1080 problem po włączeniu G-SYNC, spadek wydajności (laptop)


Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie problem z wydajnością przy włączonym g-sync. Spadki sięgają 15 do 20 klatek, jest to w każdej grze co gram. Gry typu najnowsze BF-y, Crysis 2 i 3 Star Wars-y. 

I teraz tak problem występuje zawsze w SLI z włączonym g-sync. Natomiast gdy jest wyłączony to jest ok, poza rozrywaniem obrazu. 

 

A teraz, jak zrobiłem test z kartami, każdą z osobna przetestowałem to wyszło że jedna z kart wyraźnie można było zobaczyć spadek wydajności, tylko gdy był g-sync włączony. Bez g-sync wszystko OK.

Tak się zastanawiam czy się ktoś z tym spotkał, dla mnie wygląda to na problem z jedną z kart i psuje cały urok grania, laptop świetnie daje sobie radę z jedną kartą ale wolał bym jednak żeby to SLI działało z g-sync.

Co sprawdziłem to karty fizycznie są te same, biosy też najnowsze dostępne. Dla mnie to jedna karta ma defekt ale czemu to jest tylko gdy g-sync jest włączony. 

Sprzęt w sygnaturce.

Pisać nie bać się, może ktoś coś podpowie :).

Pozdrawiam 

Michał

 

 

Link to post
Share on other sites

Wyczuwam duże problemy synchronizacji.
Pozatym, niewiem czemu patrzysz na FPS przy konfiguracji SLI... tutaj znacznie ważniejszy jest frametime przy wrażeniu płynności obrazu niż FPS, które tak naprawdę nic nie mówią.

Poza spadkiem numerków w FPSach i dyskomfortem psychicznym z tym związanym, masz jakieś realnie pogorszone wrażenia z grania?

Link to post
Share on other sites

Tak, bo obecnie w SLI mam mniej klatek niż na jednej karcie podkreślam z G-SYNC, bez włączonego G-SYNC jest OK.

Jak testowałem karty każdą z osobna to jedna karta miała problemy z włączonym G-SYNC, spadki wydajności były bardzo odczuwalne i drażniące. 

Wiem że SLI jest problematyczne ale tu nie jest główny problem SLI tu jest coś z jedną kartą gdy jest włączony G-SYNC.

Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatury i zegary pod obciążeniem obu układów mocno się różnią?

 

Karty maja 4 do 6 stopni różnicy w SLI, zegary takie same 1824 MHz przy maxx 76 stopnich, podczas sprawdzania kart pojedynczo też to uwzględniałem i to nic nie ma  z temperaturami, zegarami jeszcze raz tylko jak włączę G-SYNC to jedna z kart lag-uje.

 

Prz 3 dni robiłem przekładanie i testowanie, raz jedna karta raz druga. Z G-SYNC i bez.

 

 

 

problemach w SLI

TO NIE WINA SLI. Czytaj co piszę. 

Link to post
Share on other sites

Od samego początku istnienia G-sync, nvidia naprawia w swoich sterownikach problemy związane z działaniem tej funkcji właśnie w konfiguracji SLI. Większość ich driverów wprowadza mniejsze lub większe zmiany z tym związane. Albo masz szczęście i wszytko działa poprawnie albo nie i są krzaki. Nie jesteś jedynym który ma taki problem. 

Link to post
Share on other sites

No czegoś tu nie rozumiem od samego początku piszesz, że po włączeniu SLI masz problemy. Teraz twierdzisz, że nie. Czegoś nie łapie. Ogólnie g-sync w konfiguracji dwóch grafik nie działa prawidłowo. Z jedną kartą nie ma problemu. Gdy zainstalowane są dwie, są problemy i rwie obraz. 

Link to post
Share on other sites
Nie doczytałeś pierwszego posta.
U mnie jest problem że JEDNĄ kartą mam problem z prawidłowym działaniu z G-SYNC. Natomiast druga karta działa prawidłowo nie mam żadnych spadków wydajności z włączonym G-SYNC trzyma bez problemu 120 klatek (przy odpowiednich ustawieniach graficznych)
Przekładałem karty i wychodzi że jedna karat mam problemy z działaniem z G-SYNC, co oczywiście owocuje problemami w SLI.
Bez G-SYNC w SLI mam ponad 140 klatek stałe w grach ale jest upierdliwe rozrywanie obrazu, nie mam nic do SLI tylko czemu jedna karat nie działa prawidłowo z G-sync. 
To jest główny problem dla mnie to wygląda na uwaloną kartę graficzną. 
Jeszcze takie coś ta karta która ma problem z działaniem z g-sync takie coś potrafi wyświetlić tylko w BF1 to występuje.
 
http://i.imgur.com/tSbjSyn.jpg
http://i.imgur.com/xNgqFhG.jpg
 
Nie wiem czy to można nazwać artefakt czy to błąd gry?

@up

13.03.2017

Czekam na nową kartę za parę dni będzie i wszystko się wyjaśni. 

Link to post
Share on other sites

Solo obie karty powinny zachowywać się identycznie, jeśli któraś ma odchyłki to reklamuj, losowe artefakty też są podstawą reklamacji. Czasami problem potrafi rozwiązać aktualizacja biosu(karty grafiki) ale nie zawsze. Czasem winny jest bios płyty głównej. Sprawdź czy masz najnowsze dostępne biosy.    

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Biosy z tego co się orientuje mam najnowsze płyta i GPU.

Co do artefaktów to tylko w BF1 to występuje.

Jedna z kart testowana w solo właśnie fisowala, przy włączonym g- sync i v- sync razem na 120Hz działa się masakra. Spadki wydajność rwanie obrazu i to co na zdjęciu wyżej. Natomiast druga karta w tych samych ustawieniach trzyma 120Hz bez zajęknięcia jest płynna gra bez rozwarstwiania obrazu, czyli tak jak powinno być.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...