Skocz do zawartości

Recommended Posts

Planuje zmienić platformę i początkowo myślałem że kupie coś nowego jak wyjdzie od intela (nie core i5) No ale nigdzie nie mogę znaleść żadnych info na ten temat :P Wie ktoś coś może? Bo jak mam czekać do 2011 albo do października 2010 to biorę i7 920 D0 i po sprawie :/ Jest mi ktoś w stanie doradzić? Mój Quad niestety to już nie te czasy a więcej to już nie idzie go podkręcić bo chce dużo większe napięcia a przecież nie będę go trzymać w 80*C ;)

Link to post
Share on other sites

ja co nieco newsów piszę więc i coś mi się obiło o uszy i z tego co wiem to sprawa wygląda tak:

 

- Intel wprowadzi najpóżniej w pierwszej połowie 2010 roku wprowadzi Nehalema 8-core ale będzie to układ przeznaczony dla serwerów i stacji roboczych. Więc sam sobie odpowiedz czy dziś brałbyś Xeona do gier :/ Pierwsze "cywilne" procki Intela 32nm będą miały 6 rdzeni i pojawią się w drugiej połowie 2010 roku (prawdopodobnie 3 kwartał ale Intel sam tego nie jest pewien). Przeznaczone będą na LGA1366.

 

Dlatego radziłbym Ci wziąść D0, póżniej jak będziesz chciał to wymienisz sobie na six-core. A co do tego że płyta nie bedzie Ci obsługiwać super szybkich DDR3 jakie niby mają wtedy być to się nie martw - Intel narazie zapowiada że te procki six-core będą miały zapewnione wsparcie dla DDR3 1066Mhz.. :P;):/

Link to post
Share on other sites

Dzięki ale jak ja będę brał 1366 to tylko Asus Rampage II Extreme :/ A pamięci to chciałem brać Dominatory 1600mhz CL7 albo OCZ Reapery 1600mhz CL7 do tego chce złożyć LC 2600-3000zł więc nie chce wydać 6tys. zł a potem wszystko zmieniać bo nie jestem obama że dzwonie do drukarni i mi kaskę drukują ;) na taki wydatek to jestem w stanie sobie pozwolić raz na kilka lat (2-3lata) a nie że będe co pół roku zmieniał proce :P Co do wymiany potem na 6-core w 32nm to czy przypadkiem płyta nie musi obsługiwać 32nm? :help:

Link to post
Share on other sites

z pamięciami to wiesz jak jest - Intel swoje a ludzie swoje ;) nie wiadomo czemu się tak broni przed certyfikowaniem procków do wyższych prędkości pamięci. Ale podobnie jak obecnie - mimo niskiego certyfikatu bez problemów pójdą Ci szybciej niż te 1066MHz.

 

Nie, płyta musi być zgodna jedynie z socketem procesora tj np LGA-1366 albo AM3. Nic nie słyszałem by miały być probelmy z tym a jak już mówiłem - Intel planuje najbardziej high-endowe CPU wydawać na LGA-1366.

 

Co do wymiany - zadaj sobie pytanie czy obecna ilość klatek w GTA4 Cię zadowala i czy te 5dodatkowych fps warte jest 6000zł :/ zauważ, że dziś jest mało gier wykorzystujących 4 rdzenie więc 6 jest pieśnią przyszłości. Jeśli nie spisz na forsie to po prostu poczekaj z upgradem do końca 2010. Wtedy pojawią się pewnie na większą skalę gry z DX11 i obsługą 6 rdzeni :P

Link to post
Share on other sites

Nie no w kasie nie śpię co do klatek w GTA IV nie jest źle (średnio 30) Pracuję czasami w PhotoShopie a poza tym zależy mi na czymś bardziej energooszczędnym :/ Potrzebuje też dobrych pamięci bo normalnie mam 800mhz CL5 ^^ Teraz udało mi się pożyczyć dominatorki ale nie wiem na jak długo :P Trudny wybór bo przydało mi by się trochę kopa ale z kasą tak średnio ;) Jak teraz kupie to do przyszłych wakacji już nic nie będzie więcej :] Mimo wszystko chcę na nowym sprzęcie zbudować porządne LC bo komp często zostaje na noc i nie jest fajnie jak mi 6 wiatraków na max obrotach+cooler CPU max rpm :/ Wyję przez noc :help: Więc chyba jednak zrobię sobie platformę na LGA1366 i w październiku 2010 sobię najwyżej kupie 6-core a i7 sprzedam :D No ale muszę mieć wszystko czarno na białym :)

Link to post
Share on other sites

zauważ ile zostało wydanych procków na LGA-775 a ile na LGA-1366 :P to gniazdo czeka jeszcze długa przyszłość ;) a nie możesz sobie jakiegoś prowizorycznego zestawu gotowego założyć?? kosztuje ze 600zł a starczy Ci do dajmy na to tego wrzesnie 2010??

 

EDIT:

 

http://www.cooling.pl/black-water-zesta ... 66218.html

 

nie znam się na LC ale wg mnie nawet na nienajlepszym zestawie będziesz mieć niższe temperatury niż teraz na AC.

 

+ jakiś blok na kartę

 

http://www.cooling.pl/aquacomputer-aqua ... 50857.html

 

tańsze to wg mnie niż wymiana całej platformy.

Link to post
Share on other sites

Junior wiemy że chciałeś się pochwalić swoim newsem ale rozmawiamy o Core i7 i wyższych prockach :P

 

co do wymiany później platformy - nie jestem pewien ale producenci bloków tak od razu po premierze procka nie wypuszczają na niego układu. Więc chyba być musiał czekać w wymianą CPU bo niebyłoby kompatybilne z LC. Chyba że będzie możliwe podłączenie go tak jak bloki AM2/AM2+/AM3 które mają takie samo rozmieszczenie bolców mocujących na cooler.

Link to post
Share on other sites

LC za 2600-3000 to dość dobre.Nie kupuj gotowców tylko sam kup po kolei.Sam się przymierzam na WC na i7 i EVGA ClassiFied.Rozumiem że chłodzenie chcesz mieć na całość.(GPU,CPU,MOBO)

1.Feser Xchanger Triple Radiator 360

2.Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T)

3.Feser Tube - 10/13 Red UV - 2,5 m.

4.Feser One 1L UV Red 2x

5.XSPC 2x 5,25 Bay Reservoir Black

6.Noctua 120x120x25 NF-P12 12,6/16,9/19,9dBA (3 sztuk.)

7.Złączka prosta SM10/13 G1/4 Bitspower (12 sztuk.)

8.http://www.allegro.pl/item642336961_asu ... _mofy.html

9.Apogee GTZ Ci7

10.Aquacomputer AquagraFX GTX - 280/260 (G200)

 

Tu masz plyte za 1600 wraz z blokiem na mobo i mofy.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

co do wymiany później platformy

Przecież mówiłeś żę LGA1366 teraz na Core i7 920D0 a potem mobo będzie kompatybilne z 6-core. Więc w takim razie nie wiem gdzie jest problem :P Jak bym miał kupować teraz i7 to biorę 920D0 i Asus Rampage II Extreme no jeśli będzie kompatybilna z 6-core później :help: Z twojej wypowiedzi wynika że tak ;)

 

DIXON oczywiście że sam będę składać :/ Zestaw nawet podobny chciałem :->

Link to post
Share on other sites

co do wymiany później platformy

Przecież mówiłeś żę LGA1366 teraz na Core i7 920D0 a potem mobo będzie kompatybilne z 6-core.
pokręciłem - sorry :oops: procesory six-core z tego co wiem na pewno będą współpracować z LGA-1366 a więc obecnym socketem pod powiedzmy Core i7 920 D0. Ja nie wiem dokladnie na jakiej zasadzie są produkowane bloki wodne dlatego pokreciłem bo mi się technologie pomyliły. Na 100% włożysz six-core pod LGA-1366.

 

PS. słyszałem też o planach, że w 2011/2012 pojawią się 12-core także na LGA-1366 i uwaga - jeśli Intel nie znajdzie sposobu na to by socket ten dostarczał dość energii to do procka będzie podłączony dodatkowy kabel zasilający jak dziś do niektórych grafik :P

Link to post
Share on other sites

Super co do bloków wodnych to montuję się tak samo jak AC po prostu musi być kompatybilny z danym socketem ;) Chyba jednak wezmę tą platformę bo widzę że jest przyszłościowa :/ W 2011 wtedy sobie zmienie grafe i dam 12 albo 6-core :/ Co do tego kabla to ja zasiłki nie będę zmieniać :P

P.S. wypowie się ktoś jeszcze? :help:

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie co do Asus Rampage II Extreme :D

Otóż myślę nad takim zestawem :/

1049-CPU Core i7 920 D0

679-ram OCZ 1866mhz CL9

1295-mobo Asus Ramgae II Extreme

=3023zł :/

I teraz moje pytanie co do pamięci ^^ Asus podaję na stronie głównej że płytka pójdzie z pamiątkami 2000mhz po o.c. więc jak kupie 1866mhz CL9 to powinno iść ale w specyfikacjach piszę że max 1800mhz :P Pamiątki chcę podkręcić oczywiście na jakieś 2000mhz :] Przynajmniej dadzą kopa Procek 4Ghz minimum ;) Do tego wszystkiego LC ale pierwsze kilka miechów AC. Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

na pewno ddr3 reapery to słaba opcja ;>

:) widzę że noc zle działa na ludzi czy też ich humor :) nie będzie aż takiego skoku technologicznego. Narazie to producenci idą w ilość - powszechnie mają wejść kości 2x4GB DDR3 i 6x2GB DDR3. Ramy 2000 spokojnie wystarczą do 2011 roku - czyli Reapery, Dominatory, Mushkiny itd.
Link to post
Share on other sites

Dominatory chyba są najlepsze do OC (do nich należy obecny rekord 2533MHz, pisałem newsa o tym :) ) ale zgadzam się, Reapery Blade są świetne.

 

Z tego co wiem to teraz producenci idą w ilość - jakość nadal jest ;) zresztą po co zwiększać takty jak obecnie 1600MHz to absolutny komfort :) a Intel nadal tkwi przy certyfikacie 1066MHz.. :) ja rozumiem że mogą być jakieś problemy przy jakiejś granicy ale bez przesady..

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że piszę że przy o.c. a bez oc już nie? :) No właśnie nie chcę mieć potem problemów :)

Arcziy nie wiem czy dobrze Cię rozumiem ale obawiasz się że jak Core i7 ma certyfikat działania 1066MHz to tylko na tyle pójdą z nim RAMy :)

 

Poczytaj to jeśli przeoczyłeś.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Cor ... 19624.html

 

jak już mówiłem - ludzie swoje a Intel swoje. Dziś Core i7 975 na EVGA Classified pozwala na takie kosmiczne taktowania RAMu. Podejrzewam że za ten rok mimo teoretycznego braku zmiany certyfikatu dla RAMu w prockach, to ludzie jeszcze szybciej będą kręcić RAMy. Sam pomyśl - skoro niedałoby się dziś mieć Reaperów Blade 2000MHz na powiedzmy EVGA Classified to po co to kto by produkował?? Po prostu będziesz to podkręcać nie patrząc na certyfikat Intela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...