Skocz do zawartości

Wymiana procesora z i5 2400 na i7 3770k


Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o pomoc i poradę ponieważ planuje modernizacje swojego komputera i planuje wymienić procesor z i5 2400 na i7 3770 k tylko nie wiem czy na tej płycie która aktualnie posiadam będzie to można zrobić bez problemu no więc płyta to ASUS P8Z77-V LX karta graficzna która aktualnie posiadam to rx 480 8 gb wiem że procesor ogranicza tą kartę stąd ta modernizacja 

Link to post
Share on other sites

Wiem ale jest to już stary socket i sam wiesz ciężko o dobrą płytę nie zamierzam jakoś hardcorowo go podkręcać ale twoim zdaniem ile bym mógł z niego wycisnąć zestaw składany niedawno tą i5 dostałem za darmo tak więc zasilacz corsair cx 550 m i chłodzenie fera 3 

I czy szło by coś zrobić w stylu 

Edytowane przez Mitacjo
Link to post
Share on other sites

Nie chodzi tylko o chłodzenie ale o samo zasilanie procesora. Nie mam pojęcia ile dałbyś radę uzyskać. Każda płyta jest inna i każdy procesor jest inny. Jeśli byłbyś w stanie lepiej schłodzić okolice socketu to czemu nie? Nie zaszkodzi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No okey znalazłem ten film i szukam czegoś takiego jak on miał powiedz mi jeszcze co bardziej mi się opłaca lepiej kupić tą i7 3770 z k czy bez wiem że oc może jakieś specjalnie na tej płycie by nie było ale chyba zawsze jakieś co o tym sądzisz ? 

To jest coś takiego jak to ? http://www.komputronik.pl/product/109991/aab-cooling-ram-heatsink-2.html

Edytowane przez Mitacjo
Link to post
Share on other sites

podkręcić to podkręcisz.monitoruj tylko temperatury.

fera nie jest gigantem wydajności a i ta płytka nie zapewni ci max oc(wiem wiem,ale i tak będzie się gotować)

o ile proc nie jest zajechany to te 4,2/4,3 MHz z palcem w buzi osiągniesz :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Te 4.2 by pasowało żeby zmienić chłodzenie procesora też myślę że nie będzie problemu a obieg w obudowie jest konkretny bo 2x140 mm na przodzie i 3 x 120 mm na tyle 

Czyli co śmiało mogę kupować tą i7 3770 z k ?

Edytowane przez Mitacjo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...