Skocz do zawartości

Wiem, zmów to samo, ale... Telefon do max 1500zł :P


Recommended Posts

Witam,

 

ja wiem że takich tematów było już... łooooooooo ile tego było... ale mimo wszystko pozwoliłem sobie założyć nowy, bo jednak nie ma to jak indywidualne podejście, a może akurat ktoś będzie tak miły i pomoże :)

 

Przechodząc do rzeczy

  • mój budżet: 
    Do 1500zł ale tak maksimum, najchętniej do 1000zł, no chyba że mnie przekonacie że warto dołożyć
     
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu:
    Gdziekolwiek prawie, byle nie z zagranicy, no chyba że "super okazja" i aliexpress :P
     
  • nowy czy używany:
    Obojętne, ma być dobry po prostu
     
  • preferowany rozmiar wyświetlacza:
    Raczej do 5'', z 4,7'' mi się dobrze korzystało, no ale widzę że teraz coraz większe są, także jak wszystko inne mnie zachwyci, a przekątna będzie 5,5'' to też ok
     
  • preferowany system mobilny:
    Android
     
  • do czego będę używać urządzenia:
    Przeglądania internetu, dzwonienia, komunikowania się, korzystania z apek społecznościowych, sporadycznie w coś pogram, ale raczej mało wymagające gierki
     
  • najważniejsze wymagania:
    Dobrze by było jakby długo ciągną i szybko się ładował.
    Ważne też by był szybki, chcę by szybko ładował mi treści i bym mógł bez zadyszki przełączać się pomiędzy włączonymi apkami.
    Również ważne dla mnie jest to, by telefon miał dobre wsparcie community i moderów, chcę w nim roota i custom rom, najlepiej cyanogen, czy tam teraz ten lineage.
    Zdjęć mało robię, filmów też prawie nie robię, muzyki także nie bardzo słucham, także to fajnie jak będzie ok, ale nie są to dla mnie super ważne rzeczy.
    Chociaż miło by było jakby maksymalna głośność głośnika była wysoka, a minimalne przyciemnienie ekranu, bardzo ciemne.
    Przyjemnym dodatkiem by był czytnik linii papilarnych



    Z góry wielkie dzięki za pomoc :D
Edytowane przez Rydian
Link to post
Share on other sites

Moto X Style - nie ma czytnika linii papilarnych, ma przeciętną baterię, ogromny wyświetlacz 5,7'' QHD, szybkie ładowanie, w x-kom przez jakiś czas był za 999 zł, teraz 1099 zł, widzę, że jest już niedostępny, możliwe, że było to czyszczenie magazynów... 

 

Jeżeli nie potrzebujesz dobrego aparatu to zobacz RN3

 

Mi5 - wydajny (Snap 820), ma szybkie ładowanie, czytnik linii papilarnych, ok aparat

 

Poleciłbym P9 / Honor 8, ale nie wiem jak jest z 'dostępnością' customów, kiedyś jak szukałem na swojego Huawei to ciężko było coś znaleźć, z powodu CPU Kirin

Link to post
Share on other sites

 

 

Moto X Style - nie ma czytnika linii papilarnych, ma przeciętną baterię, ogromny wyświetlacz 5,7'' QHD, szybkie ładowanie, w x-kom przez jakiś czas był za 999 zł, teraz 1099 zł, widzę, że jest już niedostępny, możliwe, że było to czyszczenie magazynów... 

 

Jeżeli nie potrzebujesz dobrego aparatu to zobacz RN3

 

Mi5 - wydajny (Snap 820), ma szybkie ładowanie, czytnik linii papilarnych, ok aparat

 

Poleciłbym P9 / Honor 8, ale nie wiem jak jest z 'dostępnością' customów, kiedyś jak szukałem na swojego Huawei to ciężko było coś znaleźć, z powodu CPU Kirin

 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

 

nie rozumiem jednak czemu polecasz w ogóle Moto X Style, skoro sam wypisujesz wszystko (prócz szybkiego ładowania) co mi się niespecjalnie podoba :P

 

Reszta całkiem ok, przepatrzyłem te xiaomi, ale nie rozumiem np czemu nikt nie poleca Redimi Note 4X, bo wydaje się najlepsze ze wszystkiego w swojej cenie (ale zaznaczam że nie bardzo się znam, także tylko mi się "wydaje")

 

Byłbym wdzięczny za opinię :)

http://www.banggood.com/OnePlus-Three-3-Global-Edition-5_5-Inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-2_2Ghz-4G-Smartphone-p-1063786.html Cena 330 dolarów z kodem rabatowym.

 

Mam pytanie , jak wygląda gwarancja tego telefonu w Polsce i czy warto skupić się nad zakupem tego telefonu czy może Honor 8, Mi5?

 

W sumie dołączam się do pytania, bo OnePlus 3 mi się maży, ale nie widziałem go taniej w polsce niż za 2000zł a z takich serwisów się trochę bałem zamawiać.

Link to post
Share on other sites

Jesteś zainteresowany zakupami w sklepach chińskich? Nie mówię o aliexpress, bo jak telefon Ci padnie, to będziesz musiał wysyłać go do Chin.

Ale są już do kupienia spokojnie z Allegro, wysyłka z Polski, przynajmniej z tego co widziałem aukcje wyglądały legitnie, może czegoś nie dopatrzyłem 

Link to post
Share on other sites

a myślałeś o porównywarc internetowej? np. komorkomat. podajesz kwotę i parametry no i szuka. :)

dzięki za posta, ale nie czuję jakoś by mi to coś dawało, trochę za mało tych parametrów by dostatecznie wąsko przefiltrować by została sensowna liczba wyników do sprawdzenia "ręcznie"

Link to post
Share on other sites
Redimi Note 4X, bo wydaje się najlepsze ze wszystkiego w swojej cenie

Hmmm... Zależy jak na to popatrzeć. Jeśli chodzi Ci o to, co możesz kupić w Polsce do ok 1000 zł to RN4X jest ok, ale jeśli chodzi o Chiny to nie, bo ten telefon w wersji 3/32 kupisz za ~820 zł, a za ~1100 zł masz Mi5 3/32

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Zależy jak na to popatrzeć. Jeśli chodzi Ci o to, co możesz kupić w Polsce do ok 1000 zł to RN4X jest ok, ale jeśli chodzi o Chiny to nie, bo ten telefon w wersji 3/32 kupisz za ~820 zł, a za ~1100 zł masz Mi5 3/32

Myślisz że Mi5 będzie lepsze?

Z tego co widze to ma mniejszą baterię, może mieć mniej ramu i ogólnie takie podobne lub gorsze, tylko procek chyba lepszy 

Link to post
Share on other sites

Po co nosić w ogóle jakikolwiek telefon w tylnej kieszeni? Przecież to wiadomo, że o wypadek nie ciężko. Tak samo może być po ekranie jeśli na nim usiądziemy i obojętnie jaki by to był smartfon. Jeśli dodatkowo jest ktoś dosyć słusznej ppstawy to wygiąć się może każdy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...