Skocz do zawartości

Wymiana na lepsze - pomoc


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Obecnie moj sprzet wyglada tak:

 

Q6600 ( 3ghz na boxie )

Gigabyte n650-DS4L

2x2GB 800

500W Modecom fell III :P

GF 9600gt 512mb

 

Od dluzszego juz czasu planuje cos tu wymienic poczatkowo myslalem o karcie graficznej na hd 4890 ( podobno w lipcu ceny maja spasc ) + lepszym chlodzeniu na procka np scythe ninja2 w celu podkrecenia, jednak czy przy oc quad wciaz nie bedzie ograniczal karty. Jednakze ostatanio mysle o mobo gdyz rewelacyjna nie jest. Co mozecie mi doradzic? co wymienic priorytetowo? Obecnie kasa na to, ok 1.500zl + ew. jakies grosze za czesci obecne.

Link to post
Share on other sites

A w jakich rozdzielczościach grywasz? Q6600 to dość dobry procesor, spróbuj wyciągnąć z niego jeszcze więcej chłodząc go propozycją @procka, zasilacz także uważam, że 500W OCZ będzie idealnie wpasowany, a co do grafiki to nie jestem pewien,budżet masz spory, więc można coś ponad GTX260 np. właśnie GTX275/HD4890 :P

Link to post
Share on other sites

Twoja płyta może być ograniczeniem przy dalszym OC więc skoro piszesz o jej zmianie to przy ewentualnej sprzedaży starych części możesz ją wymienić na Gigabyte EP45-UD3.

 

Do upgrade'u proponowanego przez procka:

- grafika ~950zł

- Scythe Mugen 2 ~190zł

- zasilacz ~240zł

- płyta ~390zł (tak jak pisałem wcześniej trzeba by sprzedać stare graty)

Link to post
Share on other sites

A w jakich rozdzielczościach grywasz? Q6600 to dość dobry procesor, spróbuj wyciągnąć z niego jeszcze więcej

Mam BenQ 22" 1920x1080 mile widziane. Co do procesora uwazam tak samo, nie jest on najgroszy a przy lepszym chlodzeniu mozna z niego fajne liczby wycisnac.

 

Twoja płyta może być ograniczeniem przy dalszym OC więc skoro piszesz o jej zmianie to przy ewentualnej sprzedaży starych części możesz ją wymienić na Gigabyte EP45-UD3.

 

No wlasnie tak podejrzewałem, ze plyta moze nie dac rady.. A co sadzicie o Asusie P5Q ?

 

Analizujac, karta graficzna, zasilacz, chlodzenie to podstawa i wymiana ewentualnie jeszcze plyty glownej z ktora mysle tez powiniennem sie wyrobic.

 

ps.

dziekuje za szybkie i konkretne odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

No wlasnie tak podejrzewałem, ze plyta moze nie dac rady.. A co sadzicie o Asusie P5Q ?

Fajna, dużo droższa od EP45-UD3 a nie wiele lepsza (lepsze chłodzenie sekcji zasilania) i ma dla mnie dyskwalifikującą wadę - umieszczenie wtyczki ATX 24pin na lewym boku płyty.
Link to post
Share on other sites

Zmienić w kolejności:

1. Zasilacz - np OCZ 500W

2. Chłodzenie CPU - Scythe Mugen

3. Kartę graficzną - HD4890 / GTX275

Zasiłk do wymiany a po co? Bo słyszy się złe opinie o Feel? Ma dobrą linię i zabezpieczenia. Widzę, że lubisz dmuchać na zimne.
Taak, bo taki Feel na pewno starczy do OC Q6600 i mocnej karty klasy HD4890 / GX275.
Link to post
Share on other sites

Zmienić w kolejności:

1. Zasilacz - np OCZ 500W

2. Chłodzenie CPU - Scythe Mugen

3. Kartę graficzną - HD4890 / GTX275

Zasiłk do wymiany a po co? Bo słyszy się złe opinie o Feel? Ma dobrą linię i zabezpieczenia. Widzę, że lubisz dmuchać na zimne.
Taak, bo taki Feel na pewno starczy do OC Q6600 i mocnej karty klasy HD4890 / GX275.
Starczy, spokojnie :P Nie dmuchajcie na zimne!
Link to post
Share on other sites

Ten zestaw po OC może pobierać nawet do 400W w stresie.

Q6600 bierze po OC nawet 160-170W

HD4890 około 220W

+ reszta podzespołów: chipset, dyski itp jakieś 50W

 

Wychodzi więcej niż 400W, ale zakładam, że wszystkie komponenty nie będą obciążone jednocześnie w 100%.

 

Taki Feel na pewno nie wystarczy, bo przy dużym obciążeniu nie trzyma dobrze napięć, poza tym nie ma zbyt mocnej linii +12V.

Ale większość ludzi ma takie podejście, a potem płacz bo np. płyta główna poszła z dymem.. ale wygląda na to, że każdy musi sam sprawdzić, żeby się przekonać.

Szczerze mówiąc, to ja zresztą też - miałem kiedyś Codegena 300W i zestaw Athlon XP 1700+, płyta DFI i GF4MX - po około 2 latach bezproblemowego użytkowania zaczęły się restarty, a po kilku dniach płyta główna i procek się spaliły. Więcej już nie chciałem próbować swojego szczęścia z zasilaczami no-name.

Link to post
Share on other sites

Więcej już nie chciałem próbować swojego szczęścia z zasilaczami no-name.

No przecież miał name. Znana i renomowana firma Codegen :P

 

My tutaj sto razy powtarzamy, że nie ma co oszczędzać na zasilaczu. Lepiej kupić mniejszy dysk albo płytę z mniejsza ilością portów SATA ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...