Skocz do zawartości

33A -12V-396W - wystarczy do q6600 i gtx480/470?


Recommended Posts

witam, pytanie jak w temacie, zastanawiam się nad kupnem którejś z w/w grafik i zastanawiam się czy mój zasilacz podoła? enermax pro82+ 425w?? dodam że procesor trochę podkręcony na 3,15 z napięciem ustawionym w biosie 1.3625 bodajże ale cpu-z pokazuje podczas obciążenia 1.26-1.28. Jak sądzicie? wg testów gtx480 z podkręconym i5 750 na 4ghz pobiera z gniazdka ~420W więc z zasilacza powinien przy założeniu 86% sprawności pobierać ~360w. Więc w teorii moja zasiłka mogła by podołać?

 

Co sądzicie?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pojedynczy GTX 480 bierze aż 260W, a GTX 470 200W (uwzględniam same karty) - a gdzie reszta zestawu? Zasilacz masz znakomity, ale z takimi kartami sobie nie poradzi (inna sprawa - tych dwóch kart się nie kupuje). Cały zestaw będzie brał z 430W, a Ty jeszcze lubisz podkręcać (w sumie słusznie) a to dodatkowo wzrasta pobór energii.

 

Pomyśl nad takimi kartami jak GTX 460, Radeon 6850 lub 6870 - one również są bardzo wydajne, a ich pobór energii jest bardzo niski :)

Link to post
Share on other sites

Ja bym tu polemizował, o ile o 480 można zapomnieć to 470 mogła by pójść, zapewne ten zasilacz ma rzeczywistą moc rzędu 470w, więc ja bym spróbował.

 

Bardzo ciężko to stwierdzić - mój Corsair 400W jakoś sobie radzi z 9800GX2 - cały zestaw ciągnie ok. 300W (nie więcej). Mimo wszystko karty GTX 470 i 480 już odchodzą "na przedwczesną emeryturę" - zbyt dużo mają wad.
Link to post
Share on other sites

A nie lepiej sprzedać ten zasilacz co masz, dołożyć parę groszy i kupić coś fajnego i mocnego? Jak stoisz z kasą?

 

Do GF470 i do potwora prądowego jakim jest bez wątpienia Q6600 na pewno nie montuje się zasilacza 400W. Nie wierz w bajki :) Jak chcesz jesczze podkręcać to tym bardziej. Ten zestaw nie podkręcany przy maksymalnym obciążeniu zje te 400W które oferuje ten zasilacz. W testach i owszem może zżera 400W. Tyle, że Twój zasilacz się kończy na 396W. Więc albo się wyłaczy albo spali jak będzie miał dobry dzień. Zasilacz zawsze musi mieć tych parę W wolnych na dyspozycję mocy na liniach i dlatego przyjmuje się, że 20-30% wolnej mocy jest wartością optymalną.

Link to post
Share on other sites

heh takich odpowiedzi co do gtx480 się niestety troche spodziewałem...chętnie bym kupił tę kartę bo na alledrogo widziałem wczoraj za 899 nową z 3letnią gwarancją więc się opłaca bardzo i przy takiej cenie to zakup niewiele tańszego gtx470 jest mniej opłacalny. Myślę nad zasilaczem http://www.qblack.pl/seasonic-zasilacz- ... 58249.html (jest to chyba ten sam wytwórca który robi enermaxy? - do tego zasilacza mam sentyment bo jest niesłyszalny)

co sądzicie?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A co myślicie o Seasonic X-660/X-760?? Są droższe ale ponoć lepsze. Zastanawiam się nad takowym też do GTX 470. Dobry? Duży będzie zapas do Phenom 955 i GTX 470? Chce aby przy następnej modernizacji nie wymieniać zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...