Skocz do zawartości

Jaką kartę do mojego zestawu ?


Recommended Posts

Witam, myślę ostatnio o zmianie karty graficznej, bo to jest chyba najbardziej potrzebne w moim aktualnym sprzęcie jeśli chodzi o gry. Dysponuje kwotą około 1000zł i zostanawiam się jaka karta będzie najlepsza. Myślałem o rx480 ale słyszałem opinie, że do słabszego procesora(taki jak mój) lepiej będzie wsadzić jakiegoś gtx. Bardzo was proszę o pomoc. Mój aktualny sprzęt to:

 

grafika: Gigabyte gtx550ti
pamieć: Kingston Hyperx 8gb
procesor: intel core i5 2310 BOX
dysk hdd :  Seagate ST500DM002 500gb
zasilacz: Thermaltake smart se 530W

płyta główna: Gigabyte H61M-USB3-B3

Edytowane przez Dawid_777_7
Link to post
Share on other sites
 Tylko pytanie jak chcesz GTX 1060 czy 3 GB Ci starczy, bo 6 w tej cenie to nie dostaniesz.

 

 

Właśnie w tym rzecz, wydaje mi sie, że nie opłaca sie za bardzo kupować wersję 3GB.

A jeżeli chciałbym wydać troche mniej to myślisz ze brac rx470 czy gtx1050ti ?

Edytowane przez Dawid_777_7
Link to post
Share on other sites

Mam gtx1060 3Gb i nic nie można jej zarzucić, zapier...a aż miło. Fakt że w takiego nowego Deus ex jak chcesz mieć 60 Fps to trzeba zejść z najwyższych o jeden w dół z detalami ale trzeba i w wersji 6Gb. W Bf1 w singlu , ultra detale spadków poniżej 60 fps brak, w Resident Evil trzeba tylko w ultra wyłączyć jedną opcję shadow cashe i hula 60fps różnicy w grafice nie ma . Taki dirt rally spokojne w ultra i 2k ma też stale 60 fps. Jak czasem nie będzie Cię bolało że coś tam obniżysz w detalach to śmiało możesz brać gtx1060 3GB ;)

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Nawet nie rozważaj starszej generacji. Wybór między 480, a 1060 ciężki, bo obie będą mniej więcej tak samo dobre i trudno przewidzieć, która w określonym zadaniu sprawdzi się lepiej. Różnice są rzędu błędu pomiarowego. Miej na uwadze, że 1060 3GB nie tylko ma mniej VRAM, ale też jest trochę słabsza niż 6 GB. A jak się napaliłeś na Radeona to do kup i więcej radości Ci to sprawi ;-)

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że do tego proca to jednak gtx się lepiej sprawdzi i mniejsze spadki fps będą w miejscach procesorowych, jak byś miał proca Skylike to można śmiało brać Rxa bo dość dobrze narzut znoszą. Gtx 1060 3gb w stosunku do 6 Gb jest około 4-5 fps wolniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...