Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, nie dlugo planuje kupno nowego peceta, bedzie to sprzet mozliwie najszybszy pod obecne gry, oczywiscie bez sli, interesuje mnie pojedyncza najszybsza karta i rownie maksymalny procesor.

 

 

 

Oto na szybko zlozony przeze mnie zestaw:

 

CPU: Intel Core i7-7700K 4.2GHz

COOLER: Nzxt Kraken x62 Universal

Mobo: Gigabyte Aorus GA-Z270X-Gaming 5

RAM: ?????  16GB G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 4000MHz, CL19  - nie wiem czy ta plyta i cpu obsluzy  ten ram z 4000mhz ????? ktos cos wie i sie orientuje w temacie.

GPU: GeForce GTX 1080 Ti (czekam na wersje od asusa, gigabyte lub evgi)

SDD: SSD Crucial MX300 1TB SATA3 plus jakis mniejszy sdd na sam system.

PSU:  Corsair RM650X 80Plus Gold 650W - mysle ze styka z zapasem na oc ewentualnie ten model

Corsair RM750X 80Plus Gold 750W.

 

Co sadzicie??? pod karte GeForce GTX 1080 Ti wystarczy mi Intel Core i7-7700K po OC ??

 

czy myslec mam o szesciordzeniowych modelach Intel Core i7 6850K ???

wszedzie sie trabi ze naj do gier jest i7-7700K,

 

 

Czekam na wasze opinie w sprawie cpu, ramu i  calego zestawu - pozdro

 

 

 


panie moderator temat do zamkniecia i usuniecia, tu nie ma z kim pisac.

Link to post
Share on other sites

i7 lepsza pod gierki, jak uda Ci się podkręcić do 4,8 ghz na fajnym volt będzie gitara z 1080TI. Ale to już karta na granie na LCD 2K lub 4k. Bo jak chcesz grać w FULL HD na tej karcie to bezsens. Ram 4000mhz nie potrzebny 3000mhz styka nie ma w grach odczuwalnej różnicy powyżej 2666mhz. Zasila rmx dobry jest sam mam 550W wystarczy ci 650 pod sprzęt.

Link to post
Share on other sites

@UP

GTX1080Ti ma sens w Full HD, jeśli ma monitor 144Hz.

 

 

 

Mobo: Gigabyte Aorus GA-Z270X-Gaming 5

RAM: ?????  16GB G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 4000MHz, CL19  - nie wiem czy ta plyta i cpu obsluzy  ten ram z 4000mhz ????? ktos cos wie i sie orientuje w temacie.

 

Pamięci 4000MHz

Gigabyte podaje że są kompatybilne na płytach: GA-Z270X-Gaming 5, GA-Z270X-Gaming 7

 

ALE producent pamięci G.Skill w przypadku płyt Gigabyte, podaje zgodność jedynie dla moba:

GA-Z270X-Gaming 7

 

Swoją drogą strasznie przepłacone te moba model Gaming 5 prawie 900 zł a Gaming 7 ~ 1050 zł..

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Wlasnie interesuje mnie granie w 4k,filmy,foto itd w rozdzialce 3840 x 2160, mam juz tv samsunga z seri SUHD 4k hdr,

Grafa GTX 1080TI ma moc i chce to wykorzystac.

 

No a do pieca planuje tez kupno monitora z 4k, powiedzmy ze ten model  https://www.x-kom.pl/p/305838-monitor-led-27-289-acer-h277hksmidppx-czarny.html

 

Co do pamieci jak pisze kolega jesli faktycznie nie ma widocznego wzrostu moge wziasc modele z 3000mhz i 32 gb.

 

Wracajac do mobo mam juz od kilku lat topowy model od Gigabyte i jest wrecz niezawodna a mialem problemy z zasilaczem itp.

 

Model Gigabyte Aorus GA-Z270X-Gaming 5 ma tez ciekawe oswietlenie, interesuje mnie maly tuning oswietlenia, mozliwe ze wezme

 

 

bude z chartowanego szkla, podoba mi sie ta https://www.morele.net/obudowa-corsair-crystal-570x-rgb-cc-9011098-ww-1096443/

 

 

Obecnie posiadam peceta z 2008 po modernizacji dysk sdd, procek, zasilka,wiec zatrzmalem sie kilka lat temu w graniu, czasy pierwszego call of duty mw. Obecnie widac ze rynek znaczaco sie zmienil, w koncu jest jakas ewolucja,mamy 4k, w pelni oswietlone obudowy, do szczescia  z gier brakuje nowego Half life czy Stalkera.

 

Ktos cos moze jeszcze mi podpowie, skladam topowego pieca, moze cos polecacie, lepszy sdd, ramy, oswietlenia, nawet gamingowe myszki.

 

-pozdro

Link to post
Share on other sites

- twój temat bardziej pasuje do działu zestawy komputerowe, może warto tam założyć

 

- 3840 x 2160 @ 60Hz jest ok, ale osobiście bym wolał 2560 x 1440 @ 144Hz, dla płynniejszego obrazu.

 

- 16GB ramu do gier wystarczy aż nadto.

 

- Który GTX1080Ti? ja czekam na model od MSI z autorskim chłodzeniem TwinFrozr VI, według mnie jest najlepszy.

Link to post
Share on other sites

- twój temat bardziej pasuje do działu zestawy komputerowe, może warto tam założyć

 

- 3840 x 2160 @ 60Hz jest ok, ale osobiście bym wolał 2560 x 1440 @ 144Hz, dla płynniejszego obrazu.

 

- 16GB ramu do gier wystarczy aż nadto.

 

- Który GTX1080Ti? ja czekam na model od MSI z autorskim chłodzeniem TwinFrozr VI, według mnie jest najlepszy.

 

Tak jak pisalem wczesniej bedzie to karta ktoregos z tych producentow : asus, gigabyte, evga badz msi ktore wypuszcza ostatnio udane konstrukcje z tym chlodzeniem, wiec sie zastanowie, dobrze ze bedzie z czego wybierac.

 

Co do monitora, po to biore GTX1080Ti by miec te 4k, wszystkie starsze tytuly beda latac bez problemu na ultra detalach jak i te najnowsze.

 

Wydaje mi sie ze te 60Hz przy 4k styka, najwyzej wezme monitor z funkcja G-SYNC konkurencja FREE-SYNC.

 

Dodam tez ze nie interesuja mnie matryce TN co z tego ze maja niski czas reakcji 1ms, wole IPS ktory jak wiemy jest wolniejszy

 

Polecasz 2560 x 1440 @ 144Hz, dla płynniejszego obrazu. To polec jakis konkretny model, wszystkie z 144Hz sa na matrycach TN ?

 

Jak chcesz, napisz mi reszte swoich bebechow pod swojego przyszlego GTX 1080Ti od MSI.

Link to post
Share on other sites

Co do monitora, po to biore GTX1080Ti by miec te 4k, wszystkie starsze tytuly beda latac bez problemu na ultra detalach jak i te najnowsze.

Wydaje mi sie ze te 60Hz przy 4k styka, najwyzej wezme monitor z funkcja G-SYNC konkurencja FREE-SYNC.

60Hz się strasznie marze na LCD'ach, ja już dawno odpuściłem te odświeżanie 

 

 

 

Dodam tez ze nie interesuja mnie matryce TN co z tego ze maja niski czas reakcji 1ms, wole IPS ktory jak wiemy jest wolniejszy

Polecasz 2560 x 1440 @ 144Hz, dla płynniejszego obrazu. To polec jakis konkretny model, wszystkie z 144Hz sa na matrycach TN ?

  

każdy rodzaj matryc ma swoje plusy i minusy, zazwyczaj TN nalezą do szybszych matryc

z kolei IPS mają lepsze kąty widzenia i też kolory.

 

Tutaj masz interesujący Cie monitor

 

AOC AG271QG @ IPS @ 27 cali @ 2560x1440 @ 165Hz

 

 

Jak chcesz, napisz mi reszte swoich bebechow pod swojego przyszlego GTX 1080Ti od MSI.

 

w mojej sygnaturze masz opis all mojego sprzętu

 

  • Skoro jesteś entuzjastą gier i masz budżet pomyśl też nad lepszą kartą dźwiękową.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...