Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie forumowicze,

 

 

Otóż mam małą zagwozdkę. Niedawno przyjechała do mnie karta 1080 GTX. Osoby które są na bieżąco w kwestii kart na pewno wiedzą że dwa dni temu zaprezentowano 1080 GTX Ti, i tutaj zaczynają się moje dylematy. Karta ma być wydajniejsza o 35%, a jej sugerowana cena na stronie Nvidii to 3650zł. Ja za swoją zapłaciłem 3159zł wiec to "tylko" 500zł różnicy więc aż chyba szkoda nie dołożyć.
Swoją kartę mogę nadal zwrócić i zastanawiam się czy tego nie zrobić po czym zakupić wersje Ti prosto od Nvidi.

 

No i tutaj chciałem was poprosić o porady co robić bo sam już nie wiem jaką decyzję podjąć. Głowa podpowiada żeby zwrócić ale też zastanawiam się co w przypadku karty referencyjnej, a tej niereferencyjnej, obecną kartę mam od Asus'a.

 

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. :)

Link to post
Share on other sites

ja bym oddał

powiem Ci, że dziwię się, że teraz zakupiłeś 1080 jeśli od ponad 2 tygodni trąbią od premierze Ti oraz Vega

 

pamiętaj jednak że 3650 kosztuję referent, a wersje niereferencyjne mają się pojawić, jeśli będzie podobnie jak z 1080 to powinny być nawet tańsze o ile nie w tej samej cenie

Link to post
Share on other sites

Ja bym zwrócił, jak masz możliwość jeszcze i nie potrzebujesz karty "na już", ten Asus nie jest jakiś specjalnie dobry.
Potem możliwości zwrotu nie będzie, a już teraz jest problem ze sprzedażą używanych 1080 w dobrej cenie.
Niedługo stracisz szansę zwrotu pełnej kwoty.

Nie wiadomo jednak ile będą kosztować konstrukcje referencyjne, może będzie tak samo jak w przypadku premiery 1080 - trzeba będzie czekac kilka miesięcy na obniżki cen do normalnego poziomu w PL i na wysyp dobrych chłodzeń. ;)

MSI Gaming X po premierze kosztowała 3599 zł, dzisiaj już 3285 zł (albo 3013 zł w wersji bez X, której tuż po premierze jeszcze nie było).
Xtreme Gaming po premierze 3699 zł, dzisiaj już 3399 zł.

Referenta lepiej nie brać, chyba że planujesz od razu chłodzenie wodne (lub SLI).
W przeciwnym wypadku kup dobrego niereferenta.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

ja bym oddał

powiem Ci, że dziwię się, że teraz zakupiłeś 1080 jeśli od ponad 2 tygodni trąbią od premierze Ti oraz Vega

 

pamiętaj jednak że 3650 kosztuję referent, a wersje niereferencyjne mają się pojawić, jeśli będzie podobnie jak z 1080 to powinny być nawet tańsze o ile nie w tej samej cenie

 

Dobrze wiedziałem że karta Ti zaraz wyjdzie, nie przypuszczałem że będzie aż o tyle wydajniejsza i w tak dobrej cenie. Zawsze gdy wychodziła karta Ti było dodatkowej wydajności rzędu max 15%, a cena była na tyle wysoka że nie opłacało się w nią inwestować tylko kupić wersje zwykłą albo czekać do wydania nowej karty.

 

@ReznoR

 

Problem właśnie  że kartę potrzebuje na już bo innej nie mam i tak na prawdę zostanę bez komputera ale wolałbym i tak chyba, zwrócić kartę, poczekać i kupić wersje Ti.Tylko pytanie czy czekać na niereferencyjną kartę czy kupić prosto od Nvidi bo już w przedsprzedaży można ją zamówić.

Link to post
Share on other sites

Przedewszystkim to trzeba na spokojnie czekać na testy niereferentów i ich ceny. Teraz możesz zrobić jedynie to, co naprawdę potrzebujesz. Błądzimy narazie po omacku, tak naprawdę :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że najsensowniejszym wyjściem byłoby odesłanie obecnej 1080 i poczekanie jak rozwinie się sytuacja z 1080ti. W Niemczech już teraz nowe 1080 można kupić za 2500 zł, tak więc jest to w tym momencie 600 zł taniej, a podejrzewam że i w Polsce ceny powinny zacząć spadać (pomimo że y tutaj wszystko droższe niż u naszych zachodnich sąsiadów).

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze czas by się zastanowić, najpóźniej we wtorek muszę ją odesłać, może do tego czasu będą jakieś informacje. Ciekawe jak to będzie z tymi kartami niereferencyjnymi od jakich kwot się zaczną bo jak powyżej 4tyś to obawiam się że aż tyle zaskórniaków nie znajdę żeby kupić wersje Ti. Asus i MSI już się pochwalili swoimi wersjami ale nigdzie nie widnieją nawet przybliżone ceny.
 

Na co byście się zdecydowali, jakbyście musieli wybrać między 1080 GTX wersji niereferencyjnej w moim przypadku karta Asusa, a wersji referencyjnej Nvidi 1080 GTX Ti? Wiadomo że w przypadku wersji producenta Ti będzie miało biedne chłodzenie, przez co karta pewno będzie znacznie głośniejsza jak i temperatury mogą być wyższe, nadal jednak będzie to karta mocniejsza od samego GTX'a, a do tego dochodzi różnica cen raptem ok 500zł.

 

Normalnie trudne sprawy, gdyby nie to że to karta za ponad 3 tyś to bym tak nie debatował na ten temat i się nie zastanawiał ale sami wiecie to jednak trochę pieniędzy jest wiec wole jednak podjąć słuszną decyzje z której będę zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Oddaj 1080 i weź tego referenta. Jak grasz na słuchawkach to tego nie odczujesz. Ja zrobiłem błąd i nie mogę oddać bo na firmę brałem ale normalnie zrobił bym tak samo. Owszem turbina i głośniejsza ale jednak wydajnoś większa.

Link to post
Share on other sites

Te 35% przyrostu to na obecną chwilę palcem po wodzie pisane to ze nvidia tak deklaruje nie znaczy, że tak rzeczywiście będzie.

Musisz poczekać na testy (niezależne) aby zweryfikować czy te średnie 35% wzrostu faktycznie występuje.

 

co do 1080 asusa z 1 strony warto oddać bo "powinny" potanieć za jakiś czas chociaż to Polska...

ale z 2 strony jeżeli upatrujesz 1080ti w wersji msi/zotac/asus etc to będziesz musiał trochę poczekać a jeżeli potrzebujesz na "już" to będziesz musiał się pogodzić z tym asusem bo referenty potrafią uprzykrzyć życie coś o tym wiem...

 

referent tylko jeżeli będziesz wodował taka jest moja opinia

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

 

Jeśli kogoś to interesuje to kartę ostatecznie zwróciłem, a właściwie wszystkie części jak zamówiłem na stronie morele.net. Obecnie przechodzę katorgę z danym sklepem, którą zamierzam szczegółowo opisać na forum. Na chwilę obecną wstrzymuje się aby robić gównoburzę i bez argumentów kogoś oskarżać ale wkrótce przybliżę całą sytuację. Dodam że zamówiłem u nich części za kwotę ponad 12 tyś. zł. Każdemu radzę przemyśleć zakupy w danym sklepie.

Link to post
Share on other sites

Witajcie ponownie,

 

Jeśli kogoś to interesuje to kartę ostatecznie zwróciłem, a właściwie wszystkie części jak zamówiłem na stronie morele.net. Obecnie przechodzę katorgę z danym sklepem, którą zamierzam szczegółowo opisać na forum. Na chwilę obecną wstrzymuje się aby robić gównoburzę i bez argumentów kogoś oskarżać ale wkrótce przybliżę całą sytuację. Dodam że zamówiłem u nich części za kwotę ponad 12 tyś. zł. Każdemu radzę przemyśleć zakupy w danym sklepie.

 

w danym sklepie ? To gdzie należy sie zaopatrywać sie, w jakim sklepie  :)? Z tego co wiem x kom też niezły bajzer, nie chodzi o kupno ale nie daj Boże, cos padnie, gwara czy serwis do du*y mają. morele też nie lepsze pod tym kątem.

Link to post
Share on other sites

w danym sklepie ? To gdzie należy sie zaopatrywać sie, w jakim sklepie   :)? Z tego co wiem x kom też niezły bajzer, nie chodzi o kupno ale nie daj Boże, cos padnie, gwara czy serwis do du*y mają. morele też nie lepsze pod tym kątem.

 

W danym sklepie czyli morele.net.

 

Nie wiem w jakim sklepie robić zakupy, po tej akcji jestem strasznie zrażony żeby w ogóle tego typu rzeczy zamawiać w sklepie internetowym. Chyba, że weryfikować absolutnie wszystko, wybebeszać pudełka, nagrywać co się w nich znajduje, jak wygląda zawartość, sprawdzać nr. seryjne itp, wszystko przy obecności kuriera i również nagrywając jego obecność. Wiadomo że przeważnie z kultury nie trzymamy kuriera, sprawdzamy czy zawartość się zgadza i czy paczka jest w całości.

Właśnie przed zakupem czytałem o x-kom że bajzel więc stwierdziłem że zamówię w morele ale widać jest to samo jak nie gorzej.

Link to post
Share on other sites

W danym sklepie czyli morele.net.

 

Nie wiem w jakim sklepie robić zakupy, po tej akcji jestem strasznie zrażony żeby w ogóle tego typu rzeczy zamawiać w sklepie internetowym. Chyba, że weryfikować absolutnie wszystko, wybebeszać pudełka, nagrywać co się w nich znajduje, jak wygląda zawartość, sprawdzać nr. seryjne itp, wszystko przy obecności kuriera i również nagrywając jego obecność. Wiadomo że przeważnie z kultury nie trzymamy kuriera, sprawdzamy czy zawartość się zgadza i czy paczka jest w całości.

Właśnie przed zakupem czytałem o x-kom że bajzel więc stwierdziłem że zamówię w morele ale widać jest to samo jak nie gorzej.

ale o co sie rozchodzi? nie to przyslali co zamowiles? czy jakies rozbebeszone paczki?:D

Link to post
Share on other sites

19 % przewagi 1080Ti względem 1080 a 2200-2400pln vs 3600pln -> to marna zabawa, jeżeli ceny się nie poprawią to będzie kibel. 

 

3600 za referenta 1080Ti

za niereferenta 3900-4000, a większość chce raczej nierefy

W Polsce płacisz 2x więcej za 1080Ti prawie, na tzw. zachodzie to "tylko" 200$ więcej (MSRP 500$ za 1080, 700$ za 1080Ti).

Patrząc z czysto finansowego punktu widzenia, 1080Ti u nas to lipa cenowa. 

Edytowane przez serafin1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

ale o co sie rozchodzi? nie to przyslali co zamowiles? czy jakies rozbebeszone paczki? :D

 

Szczerze to tyle z nimi przeszedłem że nawet nie chce mi się o tym dokładnie pisać. U mnie chodziło o uszkodzone Piny na gnieździe procesor, a całą kwestie żałosnej obsługi i ogólnie zachowania sklepu, tragedia. Zamówiłem sprzęt za ponad 12tyś. zł...  Walczyłem żeby odesłali nową płytę jak mi obiecano w trybie przyśpieszonym. Walczyłem miesiąc, wcześniej odsyłając cały sprzęt. Ostatecznie zgłosiłem sprawę do banku udzielającego rat. Bank był oburzony zachowanie sklepu, konsultanci również stwierdzili że sprawa powinna trafić do UOKiK'u, powiedziano mi żebym się nie martwił że to już sprawa banku i tak było w ciągu 3 dni od zgłoszenia kredyt był anulowany, usunięty z biku, a rata zwrócona.

 

Teraz wybieram drugi zestaw do ~14 tyś. zł, ale to już w sklepie stacjonarnym.

Temat: http://forum.benchmark.pl/topic/240360-kompletny-zestaw-do-gier14ty%C5%9Bzestaw-do-oceny/

Kwintesencje macie też na wykopie, świeży temat(nie mój) : http://www.wykop.pl/link/3670257/morele-net-oszukujo/

 

A propos widzieliście pierwsze testy Asusa 1080 GTX Ti?

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/asus_geforce_gtx_1080_ti_strix_gaming_test_karty_graficznej

cena na x-kom

https://www.x-kom.pl/p/357765-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-1080ti-strix-rog-oc-11gb-gddr5x.html

 

Mnie przekonuje, jak cena dużo nie wzrośnie to z chęcią kupię ale tylko wersje od Gigabyta pod MOBO.

Edytowane przez jakobson47
Link to post
Share on other sites

Szczerze to tyle z nimi przeszedłem że nawet nie chce mi się o tym dokładnie pisać. U mnie chodziło o uszkodzone Piny na gnieździe procesor, a całą kwestie żałosnej obsługi i ogólnie zachowania sklepu, tragedia. Zamówiłem sprzęt za ponad 12tyś. zł...  Walczyłem żeby odesłali nową płytę jak mi obiecano w trybie przyśpieszonym. Walczyłem miesiąc, wcześniej odsyłając cały sprzęt. Ostatecznie zgłosiłem sprawę do banku udzielającego rat. Bank był oburzony zachowanie sklepu, konsultanci również stwierdzili że sprawa powinna trafić do UOKiK'u, powiedziano mi żebym się nie martwił że to już sprawa banku i tak było w ciągu 3 dni od zgłoszenia kredyt był anulowany, usunięty z biku, a rata zwrócona.

 

 

Mały off-topic. - Również miałem duży problem z tym sklepem. Monitory za 3,5 tysiąca przychodziły używane. Dodatkowo kwestia zwrotu 14 dniowego - odstąpiłem od umowy a na zwrot gotówki czekam już 27 dni (Od daty odstąpienia). Dopiero dziś ich postraszyłem to o dziwo od razu zmiana statusu serwisowego na - pieniądze zostały zwrócone. Dodatkowo parę sytuacji wcześniej, przysyłali nie to co trzeba a potem z wielką łaską przyjmowali z powrotem. Nie polecam i już więcej tam nic nie kupię. X-kom wydaje się mimo wszystko przyjemniejszy.

 

PS: Świetny zestaw! :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...