Skocz do zawartości

Jak wejść do partycji Recovery w Asusie z serii K50?


Recommended Posts

Witam. Tak jak w temacie. Mam malutki problem.
Ostatnio znalazłem gdzieś mojego starego laptopa, Asusa K50AB. Wymieniałem w nim dysk na SSD i mam tam nawet dobry procesor, więc chciałbym was prosić o małą przysługę.
Czy wie ktoś, jak mogę przeinstalować system bez używania płyty ani pendrive w tym laptopie? Partycji recovery na dysku nie mogę znaleźć, a tak jak producent podał, po wciśnięciu F9 podczas włączania laptopa nie mam opcji uruchomienia programu instalacyjnego systemu Windows, tylko mam opcję włączenia samego Windowsa.
Napisali też, by wyłączyć w BIOSIE opcję Fast Boot, ale jej nie posiadam.

Ktoś ma jakieś pomysły jak przeinstalować system? Będzie on na tym samym dysku, a chodzi mi o to, żeby nie używać płyty ani pendrive, bo wejście USB działa tylko jedno ( nie wiem co ja z tym zrobiłem, ale tylko jedno czyta, a mysz mi jest potrzebna, bo touchpad działa tylko w Windowsie ), a nagrywarka nie działa.

Link to post
Share on other sites

A wiesz że można przeprowadzić instalację windowsa używając tylko klawiatury? Używaj "tab", strzałek, "esc" i generalnie czytaj co jest napisane, zawsze jest napisane co wcisnąć. Pozatym może masz gdzieś urządzenie jak HUB usb?

Być może robiłeś sobie sam kiedyś reinstalacje windowsa i wtedy standardowo usunąłeś partycje recovery.

Link to post
Share on other sites

W jakim stanie jest dysk, może partycja została usunięta lub w wyniku uszkodzenia struktury plików partycja recovery "zapadła się"?

 

Do samego O.S. masz klucz ?

Co do problemu z byt małą ilością USB podłącz aktywny hub USB i jeśli nic nie będzie podłączone do USB coś prądożernego nie będzie problemu z działaniem razem myszy i pamięci przenośnej USB.

Link to post
Share on other sites

Nie usuwałem Recovery. Na tym laptopie od zawsze była Vista i jakoś mi po prostu do tego laptopa przypadła, raz zmieniłem na 7 i uznałem, że do tego laptopa nie pasuje, więc wróciłem do Visty. Przy instalacji nie miałem nawet możliwości wyboru tego. W Viscie chyba tego nie ma ( home premium ).

Co do tego aktywnego huba, nah. Może jakoś zdobędę.


A wiesz że można przeprowadzić instalację windowsa używając tylko klawiatury? Używaj "tab", strzałek, "esc" i generalnie czytaj co jest napisane, zawsze jest napisane co wcisnąć. Pozatym może masz gdzieś urządzenie jak HUB usb?

Być może robiłeś sobie sam kiedyś reinstalacje windowsa i wtedy standardowo usunąłeś partycje recovery.

No tylko, że klawiatury z serii K50 nie działają jak plug n play, trzeba zainstalować kolejne sterowniki... To jest stary laptop.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...