Skocz do zawartości

Odnowienie myszki / malowanie / oklejanie


Recommended Posts

Cześć ! 

Posiadam już parę ładnych lat Logitech G700. Nie zamierzam się jej pozbyć, jednak na powierzchni pod palcami zszedł lakier bezbarwny ( czy co tam było) i jest nie przyjemne w dotyku, poci się na tym palec, ogólnie trzeba to poprawić. 

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w malowaniu / oklejaniu myszek ? Jaki lakier / farba będzie odpowiednia ? 

Może lepiej nakleić folię ? Boję sie tutaj tylko że będzie lepka przez co dłoń będzie się lepić.

Myślałem nad kupnem G700, jednak nadal sporo kosztuje, lub egzemplarze są po prostu zjechane ... 

Link to post
Share on other sites

Oklejałem swoją mychę białą folią carbon jakieś 2/3 miesiące temu i już widzę czarne plamy od potu, na zdjęciach słabo to widać (bo flash), niestety rzeczywiście to troche widać. Niezbyt wychodzi i czyszczenie tego, mam jeszcze pare pomysłów czym to czyścić i dam znać jak coś się uda.

Tak to u mnie wygląda:
2ccf40b5ab129.jpg

 

5a346698fbcec.jpg

 

bbd1d1550325f.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie tyle że bardziej poci się ręka. Tak samo.

Sama folia nie jest gruba. Chociaż zależy jaka kupisz. Folia 5D jest najtrudniejsza w układaniu. Ja mam folię 4D. Jest rozciągliwa i elastyczna. Całkiem ok. grunt to robić powoli. 

 

Lakierowanie może nie wytrzymać próby czasu chyba że jakimś bezbarwnym na koniec ale to też ciężko

 

Co do myszki. Lubię ją. Jedna z niewielu jaka dobrze mi leży w dłoni  i nie przerażą mnie jej cena  :P

 

@EDIT

Idzie to bardzo łatwo wyczyścić. Nie ma sensu próbować czyścić to jakimiś wymyślnymi środkami. 

Pożyczyłem zmywacz do paznokci i wacik.trzeba było poszorować lekko pod różnymi kątami ale wszystko ładnie zeszło i jak widać nie ma już szarawej plamy ;)

Moje oklejenie samo z siebie nie jest idealne ale załączam zdjęcia jak wygląda po czyszczeniu folii:

e2a15b662e207.jpg

 

4932ba3c91a75.jpg

Edytowane przez DzikiSzogun
Link to post
Share on other sites

Ale ile kosztuje folia 3M a ile tańszy odpowiednik. Oczywiście nie mam nawet zamiaru porównywać jakości bo to inna liga ale powiem szczerze że też całkiem ładnie się rozciąga. Fakt faktem jest delikatniejsza.

Edytowane przez DzikiSzogun
Link to post
Share on other sites

Obklejałem kilka Mamb 4G (przed Refresh, czyli tam gdzie schodziły te powłoki), DA 3.5 i boki rivala- tani karbon z allegro brudził się po jakimś tygodniu, acz nie było to jakoś mega widoczne na czarnej fakturze, dopiero jakiś błyszczący/gładki 4D dawał radę, ale to już nie była żadna china tylko coś do modyfikacji samochodu, z firmy detailerskiej. Osobiście gdzieś mi leży awaryjnie IE 3.0 malowana sprayem do wydechów i sprawdza się super, nie brudzi się, nie schodzi a przede wszystkim ręka się nie poci, a nie wygląda to źle, powiedziałbym, że całkiem dobrze. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...