Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 3500 zł + monitor


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

  • Witam, po dłuższym okresie grania na laptopie postanowiłem kupić PC i właśnie tutaj muszę poprosić was o pomoc - jestem kompletnie zielony w tego typu sprawach

 

  • Zastosowanie komputera: Wyłącznie do gier (Wiedźmin 3, Mass Effect Andromeda)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł + 600-700 zł na monitor
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? W przeciągu tygodnia
  • Których części potrzebujesz?: Komputer + Monitor
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nigdy tego nie robiłem ale jeżeli było by to proste to oczywiście
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Co najmniej 1920x1080
  • Specjalne wymagania: Wygląd mnie nie obchodzi - preferuje wydajność
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?  Brak części
  • Własna propozycja zestawu: Tak jak napisałem wcześniej jestem kompletnie zielony w tych sprawach :(
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w złożeniu zestawu.

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez Soraundixx
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1 x Intel Core i5-6402P /2.8GHz, 6MB, LGA1151, BOX/1 x SilentiumPC Fera 3 HE1224 v21 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/1 x Samsung S24F350FHUX (PLS, 4ms, HDMI)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8GB DDR5 256bit (1290/8000)1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x GoodRam 8GB (2x4GB) 2133MHz CL15 Play

4265zł
 
CPU z możliwością OC BCLK na płycie Asrocka z bdb wyposażeniem, która na to pozwala
Fera 3 z 120mm wentylem
8GB RAM w Dualu Channel
RX 480 z 8GB  z trybem półpasywnym oraz Backplate
1TB HDD na dane + SSD 240GB na MLC pod system i gry
Obudowa od SPC, piwnica na PSU, dwa 120mm wentyle w standardzie, filtr kurzu na froncie
Zasilacz z zapasem mocy i 5 letnia gwarancją
24" monitor FHD na matrycy PLS + obsługa Freesync
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OC procesora robisz w BIOSIE a oc grafiki w Windowsie, przez np. MSI Afterburner albo sterowniki do karty graficznej, które będą w pudełku oraz na stronie producenta ( nie chodzi o sterowniki do samej grafiki, tylko sterowniki firmy wypuszczającej karty, do zmiany biosu, oświetlenia etc. )
Ta płyta główna nie ma WI-FI. Będziesz musiał dokupić, np. 
https://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wdn4800-451542/

Tylko popytaj kogoś czy będzie działać z Twoim Windowsem (jeśli chcesz 10)
Ale pamiętaj, jeśli masz możliwość, to przenieś router do komputera i podłącz kablem, prędkość będzie lepsza. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Po poszukaniu trochę po internecie OC robi się w biosie ?

Tutaj masz na H170, ten sam sposób co na B150 http://www.tomshardw...king-guide.html

Tu na B150 


 

 

Czy do tego zestawu będę potrzebował osobnej karty Wi-Fi aby nie ciągnąć kabla przez całe mieszkanie. 

Tak, wystarczy tu spokojnie TL-WN881ND /N300, PCI-E/

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc i szybką odpowiedz. Komputer planuje zamówić w poniedziałek . :)


Komputer już przyszedł ale mam problem z zainstalowaniem Win - przy próbie instalacji wyskakuje blue screen i komputer się resetuje.

 

Sprawdziłem dysk na innym komputerze i windows dziala.

 

Czy jest to możliwie spowodowane przez nieaktualny bios? Jeżeli tak to jak to mogę naprawić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...