Skocz do zawartości

Czy brak B20 w xiaomi to prawdziwy problem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wento,

Recommended Posts

Mam zamiar kupić Xiaomi Redmi note 3 ( w wersji pro prime czy jak kto woli 3/32 ze snapdragonem)-moja m4 aqua się popsuła, restartuje się sama (ostatnio kiedy ją włączałem zrobiła to 12 razy) i w sumie nie mam zamiaru za nią płakać. Tylko zastanawiam się czy mam szukać wersji droższych z pasmem b20 (LTE) . Czy może realnie to wcale nie stwarza problemów ? Jakie jest wasze zdanie w tej sprawie ? Może ktoś już testował albo użytkuje takiego telefonu bez b20 na co dzień ? Dodam że mieszkam obok dużego miasta więc z zasięgami nie wydaje mi się abym miał problemy.

Edytowane przez NaBeBany
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Każdy z moich ostatnich pięciu urządzeń B20 nie miało i nie odczuwałem problemów z tym, w jakimkolwiek mieście. Podobno 800MHz jest propagowane w miejscach mniej zaludnionych na wypełnienie luki. Często jestem w trasie i nie odnotowałem czegokolwiek co dawało powód do zmartwień. Jeśli planujesz używasz telefonu w 99% w rejonach miejskich to nie odczujesz braku B20.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Każdy z moich ostatnich pięciu urządzeń B20 nie miało i nie odczuwałem problemów z tym, w jakimkolwiek mieście. Podobno 800MHz jest propagowane w miejscach mniej zaludnionych na wypełnienie luki. Często jestem w trasie i nie odnotowałem czegokolwiek co dawało powód do zmartwień. Jeśli planujesz używasz telefonu w 99% w rejonach miejskich to nie odczujesz braku B20.

A teraz malutkie pytanie offtopic. Czy Xiaomi Redmi Note 3 3/32gb jest dobrym wyborem? I czy ,a to ważne, jest wyborem na okres większy niż rok czy dwa?

Link to post
Share on other sites

P9 Lite nie jest jakimś złym wyborem, na pewno kamera na plus w urządzeniu Huawei. Na Twoim miejscu wybrałbym Xiaomi. Zaraz wyjdzie P10, P9 Lite dostanie pewnie jedną aktualizację bo za chwilę wyjdzie P9 Lite 2017. Nie oczekuj fajerwerków, bierz Xiaomi ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cóż, Orange południe Polski: 150km przy B20 w całości LTE, w telefonie bez B20 20% drogi jedynie 2g. Miejscami zasięg LTE 800 jest w Orange lepszy niż HSPA.

Wszystko jednak zależy od okolicy w jakiej się poruszasz.

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

U mnie w malym miescie (6000 ludzi liczaca wies) S3 LTE i LG G4 spokojnie dzialal na 4 kreskach/maksie LTE, natomiast Xiaomi Mi5 chodzil tylko na HSPA+. Telefonu mimo, ze wykrywal zasieg LTE, nie udalo mi sie wymusic do pracy w tej czestotliwosci. W Warszawie Mi5 spokojnie chodzil na LTE. Takze podejrzewam, ze to przez brak czestotliwości 800mhz telefon nie mogl sie laczyc z 4G. Niestety roznica pomiedzy HSPA+, a LTE w czasie reakcji na otwieranie stron internetowych jest odczuwalna. Na HSPA+ musialem pare sekund poczekac, az telefon mogl przetworzyc stronę, na LTE mialem wczytana strone odrazu.

 

LTE B20 przydaje się na małych wioskach, wsiach tak jak u mnie. Jak mieszkasz w duzym miescie, albo takim, gdzie jest LTE 2100/1900 to nie bedzie mialo dla ciebie znaczenia. Moja sytuacja wyglada inaczej, takze przez brak tego pasma 800mhz odpadaja smarty Xiaomi.

Edytowane przez CS_pAqu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Im niższa częstotliwość tym mniej podatna na przeszkody. Dlatego właśnie choć byłem bardzo sceptyczny na wsi u moich rodziców poradzono mi wypróbować anteny specjalnie na pasmo 800MHz z oddalonego o 6km BTSa. Po drodze było mnóstwo wzniesień przesłaniających i nie wierzyłem że to może być lepsze niż widoczny bez problemu BTS plusa/aero2/cyfrowego polsatu na częstotliwości 1900MHz oddalony o niespełna 2km. 

A jednak się myliłem. 2 anteny łapią tylko 2 kreski, w porywach do 3 ale dają one stabilne ~25-30Mbs/4-6Mb/s podczas gdy na zatłoczonym przez użytkowników plusa, aero2 a przede wszystkim cyfrowego polsatu pobliskim btsie wczytywanie stron lubiło się momentami przywieszać co spowodowało że mój ojciec tylko czekał aż skończy mu się 2letnia umowa z CP.

 

Dlatego w małych miejscowościach 800Mhz ma znaczenie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Na pewno daruj sobie zakup  P9lite  w sklepie za 900zl  itp akcje  bo ten tel  rozdawany jest  już za 1zl np w PLAY za przedłużenie byle jakiego abo . W czwartek moja matula dostała ofertę przedłużenia abo 39.99  i p9lite za 1 zl ....  kumpel w pracy chwalił się ze przedłużył abo w Play  (49.99) i dostał p9lite za 1 zl   .Także lada dzien będzie wysyp tych tel.  na alledrogo w cenie 600-700zl

 

A co do  twojego wyboru  to również jestem za Xiaomi  jako zadowolony posiadacz redmi 4 pro :)

I rozważ zakup w chinach spora oszczędność  względem polskich januszy biznesu na allegro ,chyba ze planujesz zakup w z oficjalnej dystrybucji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oficjalna dystrybucja jest okropnie nieopłacalna w porównaniu do aliexpress. Dziękuję za całą pomoc. Dodam, że do kupna wersji chińskiej mobilizuje mnie również to, że w wersjach europejskich jest coś pogmatwane (jeśli ktoś wie o co chodzi to może napisać) z bootloaderem, a wszyscy wiedzą że instalacja innego softu w xiaomi jest nie tyle co potrzebna ale ważna.


Nie ;). Na pewno masz tam sporo innych spasm, które będą służyć równie dobrze :).

A przyszłościowo pasmo b20 nie będzie potrzebne?

Edytowane przez NaBeBany
Link to post
Share on other sites

No oczywiście ze tak. Jeszcze teraz tylko próbuję się dowiedzieć czy jest problem z bootloaderem w kate i instalacją softu miui polska. Jeśli jest zamówię wersje chińską.

Edit:
Jest soft od miui polska. Zatem zdecyduję się na wersję kate różnica w $ znikoma a lepiej mieć niż nie mieć.

Edytowane przez NaBeBany
Link to post
Share on other sites

 Dodam, że do kupna wersji chińskiej mobilizuje mnie również to, że w wersjach europejskich jest coś pogmatwane (jeśli ktoś wie o co chodzi to może napisać) z bootloaderem, a wszyscy wiedzą że instalacja innego softu w xiaomi jest nie tyle co potrzebna ale ważna.

Nic nie jest pogmatwane  , co do chinskich wersji mam tel od goldway'a i  dostałem go z oryginalnym  softem  także wszystko jest ok i tak narazie na tym siedzę .Jedyny minus dla niektórych to taki ze  jest masa zbędnych apek od googla zainstalowanych   typu filmplay,zdjęcia,muzyka ..... Jedyna niespolszczona apka to mi remote  której i tak się nie używa  po za tym  wszystko spolszczone dobrze .

 

A instalacja miui polska/eu poprawia kilka niedoróbek z tych ważniejszych to poprawia jakość rozmów ,dźwięk   .Kiedyś na pewno przesiądę się na miui polska  ale nie jest to koniecznością  ,a odblokowanie BL to kwestia pozwolenia od MI ja czekałem na nie całe 3 sek :), a sama czynność odblokowania  to też kilka sek.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...