Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kupiłem na alegro xfx 280.

 

Paczka doszła jeszcze w grudniu.

 

Karta bardzo dobra ale mam z nia pewne problemy.

 

Jestem osoba która ciagle uaktualnia sterowniki. Pobiera Aktualizacje itd.

 

Komputer

 

@X 2.5 gHz intel pamięc patriot 2X 2gb 800mhz plyta asrock g31m-s r2 bios 1.8

 

Oraz tytułowa karte gtx 280

 

Problem pojawił sie po kilku dniach uzywania.

 

N komputerze zainstalowany był windows xp sp 3 dużo aktualizacji. Sterowniki nvidi oraz programy afterburner i konbustor.

http://www.benchmark.pl/uploads/problemy/4630/th_DSC-0150.jpg.jpg

 

Pierwszy problem to zawieszenie sie komputera kiedy uruchomiłem konbustora a w tle ziałał afterburner .(ekrazn podobny do tego na obrazku)

 

Od tego czasu Przy pierwszym uruchomieniu komputera zawieszenia zdarzały sie na pulpicie. Po wyciąganieciu pamieci problem jednorazowo ustawał. Nastepnego nia to samo.

 

wyciągnołem grafike z obawy że może uszkodzic komputer. Po kilku dniach włozyłem spowrotem przez kilka dni ok potem znowu to samo.

 

Przez te kilka dni grałem w GTA (dobra gra) prze kilka dni ok potem zawiessza sie przy ładowaniu gry a właściwie misji (czyli kiedy klikniemy play pojawia się nam w prawym dolnym rogu loading i po załadowniu zamiast obrazu zwis (podczas zwisu muzyka wydobywa się z głośników)) po kilku dniach dziwniej bo prz2 3 logo rocstar (jak grałeś to wiesz oc chodzi)

 

 

 

Zainstalowałem windows 7.

 

Przez kilka dni wszystko dział jest ok oczywiście między czasie instaluje sterowniki itd.

 

Gram w gta i znowu po kilku dniach tak jak w xp.

 

A w ostatnich dniach jeszcze gorzej najpierw po zalogowaniu wyswietla sie kursor a potem pc przestaje reagować (klawiatura nie odpowiada). Pózniej Po logo windows (ładowanie systemu) czarny ekran brak odpowiedzi ze strony pc (klawiatura nie odpowiada)

 

 

 

Co zrobić odpiołem zasilania grafiki zobacze po kilku dniacg co sie stanie

 

Dodam że kilka dni po intalu win 7 zrobiłem na niej test 3dmark-iem nbez żadnych ścin.

 

Nawet na hight

 

 

wczoraj ustawiłem wiatrak na 100% temperatura w gta czasem ponad 50C. Karta na domyślnych częstotliwościach.

 

Teraz doszło jeszcze cos innego.

Włączyłem dzisiaj pewną gre na stronie gamevial.com i w momecie wejścia na mapę pojawia sie czarny ekran i zielone kropki

http://img151.imageshack.us/img151/9462/dsc0000006o.jpg

 

Dziś znowu artefakty przełączyłem sie na wbudowanego intela.

Potem znowu na nvidie .

System sie ładuje ale potem czarny ekran klawiatura nie reaguje .

PC dalej działa

Link to post
Share on other sites

Te oznaki są jednoznaczne - karta jest już prawie na wykończeniu (skorą są artefatky). Ratunkiem może być włożenie jej do piekarnika i rozgrzanie jej przez kilka minut (wiem, że to brzmi głupio, na na prawdę wielu osobom pomogło - jakby co to są filmiki na youtube tych hardkorów ;) ) - oczywiście zrób to jeśli nie masz już gwarancji.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Spójrzcie na ten zielony obrazek - czyż to nie piękne. Zielona nV sypnęła na zielono - taki trawniczek ;) ok teraz poważnie:

 

 

@domino248:

Odinstaluj sterowniki do chipsetu, następnie do gtx. Następnie zainstaluj najnowsze stery do intela 31 i sterowiki do gtx w wersji 258.96. Wyłącz i odinstaluj wszystkie programy do OC karty graficznej.

Dodatkowo sprawdź podłączenie w pci-ex i 2x6pin.

Winę może ponosić jeszcze zasilacz - podepnij zasilanie do karty np przez jedeno złącze 6pin vga i jedną przejściówkę 6pin<=> 2xmolex.

Jeśli nie pomoże, to spróbuj jeszcze przetestować ją w innym pc.

Gdyby w innym komputerze było tak samo - karta uszkodzona.

Pozostaje serwis, albo ... piekarnik (jak pisał Lighting, ale tu może być już bardzo różnie)...

 

viewtopic.php?f=30&t=10057

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Spójrzcie na ten zielony obrazek - czyż to nie piękne. Zielona nV sypnęła na zielono - taki trawniczek ;) ok teraz poważnie:

 

Tak piekne ale czemu akurat u mnie ? :-(

@domino248:

Odinstaluj sterowniki do chipsetu, następnie do gtx. Następnie zainstaluj najnowsze stery do intela 31 i sterowiki do gtx w wersji 258.96. Wyłącz i odinstaluj wszystkie programy do OC karty graficznej.

Dodatkowo sprawdź podłączenie w pci-ex i 2x6pin.

Winę może ponosić jeszcze zasilacz - podepnij zasilanie do karty np przez jedeno złącze 6pin vga i jedną przejściówkę 6pin<=> 2xmolex.

Jeśli nie pomoże, to spróbuj jeszcze przetestować ją w innym pc.

Gdyby w innym komputerze było tak samo - karta uszkodzona.

Pozostaje serwis, albo ... piekarnik (jak pisał Lighting, ale tu może być już bardzo różnie)...

pozdrawiam

Zobaczę co da się zrobić

Właśnie myślę o serwisie bo piekarnik musi mieć termo obieg a mój nie ma :-)

Zasilacz mam 700W cooler master ucp zasilacz ze znakiem 80+

4 linie 12v po 19A

Mam 4 x6pin i 2x8pin na

lini 1 jest cpu

2 i 3 to właśnie te do grafiki

4 lina reszta

Spróbuj obniżyć taktowania poniżej nominalnych, zrób testy i obserwuj sytuację przez jakiś czas, jeśli problem nie zniknie to karta trup niestety :)

 

Robiłem to w poniedziałek z wiatrakiem ful .

Karta działała .

Następnego dnia dałem stare domyśle szybkości i właśnie takie są efekty teraz nawet nie mam logowania PC ma zwis z czarnym ekranem a klawiatura przestaje odpowiadać Diody gasną i nie chcą się palić

Link to post
Share on other sites

Czasami wyskakiwały artefakty jak włączyłem jakiś program w stylu gg i jednocześnie mozille

i jakis program

 

O kurcze.

Chłopie.

Zrobiłem jak radziłeś wszystkie programy typu testy i oc do cpu i gpu wywaliłem .

Odinstalowałem wszystkie sterowniki do płyty głównej .

Mam win 7 to zainstalował domyślne

Jeszcze nie instalowałem sterów z nvidi bo na razie działa.

Link to post
Share on other sites

a ponoć to AMD ma problemy ze sterami, a tu po zainstalowaniu sterów nVidii takie cuda się dzieją. Jeśli kartę masz na gwarancji to ją tam odeślij, jeśli nie to można próbować piekarnikiem, choć szczerze żal piekarnika jak by coś pierdyknęło

Link to post
Share on other sites

sądząc po dacie wyprodukowania pierwszej gtx 280 to gwarancja jest rzadkością.

Myślę o serwisie , karta jak ją położyłem w szafie (a że w ścianie mam komin to jest ciepło) i kilka dni działa.

może zimne luty czy coś w tym rodzaju.

w najgorszym wypadku powiem coś wcześniejszemu właścicielowi , żeby przynajmniej kasę oddał (oszust mówił że karta działa , więc jak się to zaczęło dziać to nie myślałem że chodzi o grafikę a tu zaskoczenie czemu ja na takich trafiam).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...