Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem po instalacji rx470


Recommended Posts

Witam.

Po instalacji w moim komputerze karty graficznej radeon rx470 i zainstalowaniu sterowników do niej zginął mi dźwięk z głośników zewnętrznych. Jak podłączę słuchawki to w nich dźwięk jest.

 

 

Zainstalowałem nowe sterowniki do realteka, zaktualizowałem bios, sprawdziłem czy w dobre gniazdo podpiąłem głośniki i czy nigdzie nic nie jest wyciszone. Głośnik ustawiony jako urządzenie domyślne.

Wcześniej używałem komputera na zintegrowanej grafice i problemów nie bylo, pojawił sie bezpośrednio po instalacji grafiki.

 

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites

Postaraj się podać więcej informacji: konfiguracja komputera, system, głośniki, zrzuty ekranu z listy urządzeń odtwarzających, czy dźwięku nie ma wszędzie, czy tylko w jednym programie itd.

Link to post
Share on other sites

Postaraj się podać więcej informacji: konfiguracja komputera, system, głośniki, zrzuty ekranu z listy urządzeń odtwarzających, czy dźwięku nie ma wszędzie, czy tylko w jednym programie itd.

Konfiguracja:

Procesor: i5-6600K

Płyta: Z170 MSI G-43 PLUS

Zasilacz: CoolerMaster V550

Pamięć: HyperX 8GB

SSD: IRIDUM PRO

HDD: WD Blue

K. graficzna: Gigabyte rx470 G1

System: Win 10 64 bit 

 

Używam głośnika pojedynczego DELL typu soundbar podpinanego pod monitor tego samego producenta, coś jak w linku poniżej:

 

http://www.cebit.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_690480f15cc6eec6cb9aced57b9a4dc0.jpg

 

Dźwięku nie ma w ogóle. Nie ma znaczenia czy to są mp3, filmy z youtube czy dźwięku windows.

 

Tak ja już wcześniej mówiłem jak podłącze słuchawki do przedniego panelu obudowy, to w słuchawkach dźwięk jest.

 

Zrzuty z menadżera urządzeń załączę popołudniu.

Temat chyba do zamknięcia. 

 

Wydaje mi się że problem rozwiązany, nie wiem czy przez przypadek czy tak miało być....

 

Postanowiłem wywalić wszystkie sterowniki do karty graficznej przy pomocy Display Driver Uninstaller.

 

Następnie wywaliłem sterowniki od karty dźwiękowej i zainstalowałem na nowo.

 

Potem wpadły sterowniki do grafiki.

 

Dźwięk zadziałał:)

Edytowane przez bartoss.k
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...