Skocz do zawartości

Mruganie obrazu + uszkodzone cienie


Recommended Posts

Cześć

 

Podczas rozgrywki występuje u mnie okropne mruganie obrazu jest to ledwo mignięcie ale występuje momentami tak często po sobie.

 

Poniżej podam garść informacji i faktów, następnie przykłady czyli SS i video z gier.

 

Sprzęt będę za 2-3 tyg. zamawiał nowy ale bez karty bo mam okrojony budżet, karta nowa jeśli będzie potrzeba to wejdzie za 2-3 miesiące:

 

Stare części

Monitor Samsung S24F350FHUX z freesync

Grafika EVGA GeForce ® GTX 960 4GB SuperSC GAMING ACX 2.0+ - wymiana na MSI RX480 Gaming X o ile będzie taka konieczność

Zasilacz SeaSonic S12II-520W

Proc: AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz

Ram: 8GB ddr3 goodram

Mobo: MSI 770-c45

 

Nowe części:

Procesor I5 6600k - już jest

Płyta główna Asus Z170 pro gaming

RAM Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000Mhz

Chłodzenie SilentiumPC Fortis

ObudowaPHANTEKS Enthoo Pro M Tempered Glass Edition

 

1. Problem zauważyłem po wymianie monitora aczkolwiek odrzucam możliwość wadliwego egzemplarza, ponieważ gdy owe mruganie nagram frapsem to w ogóle go nie widać w odtwarzaczach video ,obraz jest ładny i jednolity, dodatkowo stary monitor miał wycieki światła gdzie się dało i był wyprany z kolorów co mogło sprawić, że usterka byłą niewidoczna.

2. Testowałem na różnych grach i mruganie + uszkodzone cienie wstępują w Wiedźminie 3 , WoW, Overwatch, Fallout 4 , nowej wersji Skyrim, Spellforce 2 niezależnie od ustawień, czy wysokie czy niskie zawsze to samo się dzieje

3. Cofałem się sterownikami aż do roku wstecz i nic.

4. W panelu nvidia zablokowałem opcję dostosowywania rozmiaru ekranu aplikacjom oraz testowałem opcję max. wydajność i max. jakość - bez zmian

5.Kupiłem nowy dosyć drogi kabel HDMI - bez zmian

6. Mruganie występuje w grach, w internetach i filmach nie zauważyłem.

7. Dodatkowo częśto późno doczytuje mi tesktury lub elementy otoczenia jak rośliny etc., musze podejść dosyć blisko żeby się pojawiły.

8.  W Overwatch dodatkowo po dołączeniu do meczu rzadko ale zdarza się, że nie wczystuje mi modelów postaci i nikogo nie widzę przez 30-60 sekund za to oni widzą mnie.

9. Temperatury na karcie są w normie, wiatraczki pracują tak jak trzeba.

10. Mam starego windowsa 7 - na nowym sprzęcie będzie 10, pytanie czy to może być problemem?

 

Przykłady:

World of warcraft - tutaj najlepiej widać występujące problemy więc będzie to większość przykładów

 

Zdjęcia oczywiście proszę powiększyć :)

 

Zdjęcia:




http://imgur.com/lasVXDi - tutaj ten sam filar co na poprzednim ss tylko, że z bliska.

 

Filmy nagrywane telefonem stąd jakość jest jaka jest...

 

Filmy:

1.
 - tutaj proszę zwrócić uwagę na ciemną górę, na niej najlepiej widać owe mrugania, razem z nią mruga cały obraz ale przez nagrywanie telefonem słabo to widać

2.
- najlepiej oglądać od 0:15 i zwróćcie uwagę również na ciemniejsze górki po lewej stronie aczkolwiek na całym tle widać lekkie mrugnięcia

 

 

Skyrim:

  - zacznijcie oglądać od 0:20 tylko tutaj problem zniknął wy zmniejszeniu AA o 1 stopień aczkolwiek grafika an tym ucierpiała i straciła an realistyce...

 

 

Teraz pytanie co robić, odsyłać na gwarancje i liczyć, że zrobią?

Nie wiem za bardzo o co chodzi z rękojmią ale czy dobrze, rozumiem że mogę wystąpić do Komputronika z rękojmią i propozycją zamiany karty na inną tutaj droższą więc z dopłatą z mojej strony i oni to muszą przyjąć?

 

Edit. prośba do moderatora o przeniesienie tematu do działu Diagnostyka i awaria, miałem otwarte dwie karty w przeglądarce i źle kliknąłem, przepraszam!

Edytowane przez Dagome90
Link to post
Share on other sites

Karta nie powinna stwarzać takich problemów. Spróbowałbym podpiąć kartę pod inne urządzenie, np. TV i przetestować, żeby wyeliminować problem z monitorem. Zmieniłbym też przewód HDMI, może on stwarza jakieś problemy? 

Temat wymiany zależy od sklepu. Wyślą na serwis, poczekasz 3 tygodnie i stwierdzą, że karta jest sprawna i nic nie ugrasz. 

Link to post
Share on other sites

Kabel HDMI już wymieniałem, punkt 5. :P na obydwu starym i nowym jest to samo.

 

Jeśli chodzi o monitor to przy mruganiu bym się nawet zgodził ale cieni by tak nie wyświetlał, dodatkowo jak wspominałem gdy owe mruganie nagrywam frapsem to podczas odtwarzania nagrania go w ogóle nie widać ani na monitorze ani na fonie itp. dlatego jestem niemal pewny, że to nie monitor.

Link to post
Share on other sites

Downclock pamięci karty też, czy tylko rdzenia?
Te problemy z wolnym doczytywaniem się obiektów, tekstur, mruganie i problemy z cieniami mogą sugerować, że coś się stało z pamięcią - najpewniej karty właśnie.

Musiałbyś sprawdzić gdzieś kartę na innym kompie, żeby mieć pewność.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Tylko rdzenia, teraz w karcie nie chcę za bardzo grzebać aby nie przyczepili się w razie ew. gwarancji. I w sumie nie wiem jak obniżyć zegary :D

 

Niestety jestem jedynym graczem wśród swoich znajomych i karty nie potestuje ale postaram się ogarnąć temat TV

Link to post
Share on other sites

MSI Afterburner, i przesuwasz suwaczki w lewo, zamiast w prawo.
Nikt nie ma jak tego wykryć, a już napewno nie serwis EVGA, który jest świetny. Jakbym był pewien, że to wina karty, to zaraz bym im odsylał do serwisu, bo jest bardzo chwalony.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Niestety nic to nie dało :/


Ok teraz zauważyłem dziwną sprawę.

 

Karta nie jest podkręcona, w EVGA Precision X tryb Kboost wyłączony, a mimo to zegar gpu wskakuje na 1468Mhz, a max w trybie boost(producenta) to 1342Mhz.

 

Może to tutaj coś się dzieje, nie wiem coś wymusza na karcie podbijanie zegarów i to się "gryzie" ?

Edytowane przez Dagome90
Link to post
Share on other sites

No to pozostaje jedynie sprawdzić na innym kompie, i będziesz miał pewność.

Nie, tak poprostu działa GPU Boost u NVidii. Te 1342 MHz to nie jest max, ale raczej min.

Link to post
Share on other sites

Aaaa ok, w takim razie spoko.

 

Sprawdzę jutro na TV i zobaczymy co będzie, z gwarancją poczekam aż będzie nowy komp bo tam chociaż jakaś zintegrowana karta będzie inaczej bym był bez kompa... a pracować też trzeba :)

 

 

Ciekawe czy Komputronik odeśle od razu do EVGA czy sami coś będą kombinować?


W każdym razie dzięki Ci za zainteresowanie, jakby ktoś miał jakiś pomysł to zapraszam do rozmowy!


Ok dziś podłączyłem kompa pod tv i mruganie ustało ale cienie nadal rozwalone, cóż skontaktuje się z serwisem Samsunga bo z Xkom-em wole nie mieć nic wspólnego i mam nadzieje, że u nich coś załatwie...

Link to post
Share on other sites

Szczerze wątpię, żeby problemy z cieniami, miganiem w trybie 3D i problem z doczytywaniem tekstur/obiektów miał jakiś związek z monitorem...

Aczkolwiek możesz podłączyć ten monitor na kabel D-sub i sprawdzić, czy po połączeniu analogowym też są takie problemy.

 

Kabel D-sub powinien być w zestawie z monitorem.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Cienie już nie są problemem to w grze opcja SSAO+ niszczyła je gdy była ustawiona na zbyt małą wartość. Nie wiem jakim cudem ją wcześniej przeoczyłem.

 

Obiekty nadal doczytuje aczkolwiek zastanawiam się czy to nie wina ogólnie całego sprzętu, wydaje mi się że karta jest za mocna pod stare części , co o tym myślisz?

 

Zaś mruganie, skoro na TV nie mruga, a na monitorze mruga to chyba jednak monitor nawala? Już sam nie wiem co o tym myśleć.

Niestety w karcie nie ma wejscia d-sub:/ są tylko dvi, hdmi i 3x DP, muszę popatrzeć może za przejśćiówką

Edytowane przez Dagome90
Link to post
Share on other sites

Sprawdź w pudełku z kartą. Przeważnie dają adaptery.

No napisałeś, że występuje to na wysokich jak i niskich ustawieniach... chyba że chodziło ci tylko o miganie.

Problem z doczytywaniem owszem, może być spowodowany słabym sprzętem. Ale żeby aż tak? Najłatwiej wyeliminować problem sprzętu poprzez zmianę ustawień na minimalne i sprawdzenie czy też tak się dzieje.
Niewiem, czy to 8GB Ram to jakie to dokładnie parametry? To jest jedna kość?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Adapter miałem w szufladce ze wszystkim i niczym ale niestety nic to nie dało, nadal mruga.

 

W WoW ustawienia graficzne można zmieniać suwakiem lub manualnie ja bawiłem się suwakiem i nie wiedzieć czemu SSAO nie zmieniało się choć powinno, dopiero gdy manualnie przełączyłem an ultra to działa jak trzeba.

 

Ram mam taki: 2x  https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-4gb-1333mhz-cl9-gr1333d364l9-4g-294462/  w dual channel, tyle że kości swoje lata już maja.

Edytowane przez Dagome90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...