Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników forum Benchmark.pl!

 

Na początku chciałbym zaznaczyć, że bardzo często korzystałem z tego forum i nigdy się nie zawiodłem. Panowie, jesteście świetni!

 

Do rzeczy:

 

Poszukuję komputera, który będzie pracował na hali produkcyjnej. 

 

Zastosowanie:

  • System Windows 10
  • Office
  • Internet
  • Drukowanie etykiet (mało wymagający program do obsługi drukarek firmy Zebra)

Inne wymagania:

  • Możliwie dobry stosunek ceny do jakości
  • Niezawodność
  • Praca w środowisku o pewnym zapyleniu - może jakaś specjalna obudowa lub radiator. W zakładzie produkcyjnym jednak nieco się kurzy.
  • Docelowo chciałbym utworzyć w firmie dysk sieciowy, a ten komputer miałby być do niego podłączony. Nie wiem na ile to trzeba uwzględniać (dodatkowe porty? moduł wifi?). Może też zdalne drukowanie na w/w drukarce z innego komputera. 

Budżet:

 

Nie chcę "ograniczać się", żadną kwotą. Chcemy wydać tyle, ile trzeba, nie za mało, nie za dużo. 

 

Jeżeli spotkaliście się z podobnym problemem, wszelkie uwagi są mile widziane. Na co zwrócić uwagę, gdzie można oszczędzić, a gdzie lepiej nie.

 

Potrzebujemy TYLKO skrzynki. Bez peryferii, monitora i systemu. 

 

Z góry dziękuję za pomoc,

 

Kamil

 

Link to post
Share on other sites
1 x  Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/ 1 x  GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Red 1 x  MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/ 1 x  Chieftec iArena GPA-450S8 450W 120mm 1 x  A-Data SX930 120GB SATA3 (560/460MB/s) MLC 1 x  SilentiumPC Brutus Q30 USB 3.0 (mini ITX)

 

Niecałe 1300 zł.

 

2 rdzenie / 4 wątki, SSD na MLC pod system i soft, zasilacz z zapasem, 8 GB DDR4 na mATX. Zintegrowana karta sieciowa, dźwiękowa jak i układ graficzny. Całość w małej obudowie bez wlotów powietrza. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za propozycję :)

 

1. Czy 8 GB to nie za dużo? Wstępnie zgadywałem, że 4 GB powinno wystarczyć?

2. Dlaczego akurat dysk MLC? Te dyski chyba są podatne na temperaturę, nie wiadomo jak byłoby z nimi na hali produkcyjnej.

3. Czy jest konieczność 120 GB? Może jakaś hybryda 60GB SSD + HDD. Nie potrzeba mi dużo pamięci. 

 

Muszę pochwalić ciekawy wybór obudowy. O coś w tym stylu mi chodziło. Obudowy z wiatrakami i filtrami to magazyny kurzu w hali produkcyjnej. 

Link to post
Share on other sites

Kilka kart przeglądarki z kilkoma oknami, Office w tle, soft i te 8 GB się przydadzą. MLC wygrywa z TLC praktycznie pod każdym względem więc jest to jedyny rozsądny wybór. O temperatury nie masz się co martwić. Jak masz brać SSD + HDD w przypadku kiedy nie potrzebujesz dużo miejsca, to lepiej jest kupić po prostu SSD 128 GB 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...