Skocz do zawartości

Jak wyłączyć zintegrowana grafikę...


Recommended Posts

witam, wiem że było to już wałkowane nie raz, przejrzałem wszystkie posty i dalej mi nie działa...

Problem polega na tym iż mam płytę główna gigabyte GA-M55plus-S3G, w biose mam ustawione by załączało główną kartę graficzna (GT 630) i po zapisaniu zmian słychać że przez chwilę komputer próbuje włączyć się z główną kartą graficzną ale "nie daje rady" i odpala zintegrowaną... jak ustawie w biosie integre to odpala od razu bez tej "próby",...

Próbowałem odinstalować sterowniki od itegry, aktualizowałem stery od chipsetu i biosa i nic nie pomogło... nie wiem czy format coś da bo tylko tego nie próbowałem...

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś może już takiego niesamowitego tricku jakim jest odłączenie kabli od integry i podłączenie do GT 630?

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Nie próbowałem, gt 630 nie ma żadnego dodatkowego zasilania itp. jest tylko wpinana w PCI-E i nic więcej, a o odłączeniu integry myślałem ale nie bardzo wiem jak więc zrezygnowałem... Tym bardziej, że integra jest (chyba) wgrzana w płytę główną więc nie ma żadnych kabli? (jak się mylę to mnie proszę wyprowadzić z błędu):)

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

Zakładam, że kolega ReznoR miał na myśli przełączenie kabla sygnałowego :D

Na tym poziomie występowania problemu, sterowniki ani system operacyjny nie maja wpływu na działanie dodatkowej karty.

Szukałbym defektu dodatkowej karty. 

Edytowane przez vonorlik
Link to post
Share on other sites

No fakt nie napisałem, że kabel wpinałem w grafikę gt630, dla mnie to oczywiste, że 2 grafiki różne to 2 wejscia, więc też trzeba przełączyć kabel... No ale nie napisałem tego...

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

Grafika 100% sprawna bo sprawdzona w 2 kompie,odpala i chodzi bez problemu. Prędzej może coś z płytą/złączem PCI-E? Tylko jak to sprawdzić? Nie wkładałem innej grafiki bo zasilacz jest za słaby bym próbował z moim Gtx 560 Ti... Bo u mnie ciasno w kompie by przekładać zasilacz, jest jakiś inny sposób czy to jedyny?

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

W biosie masz wybor karty graficznej. Zazwyczaj. Szukałeś tam?

 

NApisałem za szybo. sorry. jak mozesz wsadź kartę do innego portu pci-e , innego komputera lub inna karte do swojego komputera. Znajomy jakiś może pożyczy.

Edytowane przez Bartek Żak
Link to post
Share on other sites

 

W biosie masz wybor karty graficznej. Zazwyczaj. Szukałeś tam?

 

NApisałem za szybo. sorry. jak mozesz wsadź kartę do innego portu pci-e , innego komputera lub inna karte do swojego komputera. Znajomy jakiś może pożyczy.

Jak też pisałem kartę (gt630) sprawdzałem w 2 kompie i działa, niestety z 2 kompa karty nie włożę do tego bo zasilacz nie wytrzyma... A nie chciałbym zasilacza przekładać bo mam trudny dostęp (bardzo poupychane w skrzynii kable itp) Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

A wcześniej w tej płycie głównej była inna karta? Działało?

 

Może starczy dmuchnąć w slot i zadziała? :D zakurzył się może.

 

Podaj kompletną specyfikację tego PC. Włącznie z zasilaczem. Dobrze by było popytać znajomych o jakąś słabą kartę, która nie ubije zasilacza a sprawdzi płytę główną.

Link to post
Share on other sites

Więc tak: grafika wcześniej była tylko padła ( nie mam pojęcia co wcześniej było, bo komputer jest kolegi i miałem mu grafikę nową znaleźć), dokładną specyfikację podam za około 1h bo teraz w pracy jestem i z telefonu piszę... Co do "dmuchnięcia" w slot PCI-E to przed jakimkolwiek włączeniem dokładnie go wyczyściłem z kurzu... A co do pożyczenia grafiki... Ciężko bo znajomi mają mocniejsze i zasilacz nie da rady...

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

Więc tak: grafika wcześniej była tylko padła ( nie mam pojęcia co wcześniej było, bo komputer jest kolegi i miałem mu grafikę nową znaleźć), dokładną specyfikację podam za około 1h bo teraz w pracy jestem i z telefonu piszę... Co do "dmuchnięcia" w slot PCI-E to przed jakimkolwiek włączeniem dokładnie go wyczyściłem z kurzu...

To może nie stara karta padła, a płyta główna? Albo pechowo się płyta z kartą nie dogadują?

 

A jeszcze się zastanawiam - chociaż to mało prawdopodobne, by to przeszkadzało. Czy stare sterowniki zostały w pełni odinstalowane? Chociaż gdyby tu był problem, objawiałoby się to trochę inaczej.

Link to post
Share on other sites

Właśnie też zacząłem myśleć że wina płyty głównej, kumpel ma mi przynieść starą grafę (która padła niby) i sprawdzę...

 

Edit:

Więc specyfikacja komputera:

 

- Procesor AMD Athlon 64 X2 4000+ AM2 2,1GHz (z tego co kojarzę)

- Płyta główna Gigabyte GA-M55plus-S3G

- 4 GB Ram DDR2 

- no grafika Asus GeForce GT630

- Zasilacz CODEGEN 300W

- dysk (mało ważne) 80GB

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

Może jednak warto wypróbować inny zasilacz?

 

Nie musisz go przecież wsadzać do obudowy. Starczy, że położysz budę na boku, jakoś "na niej" położysz lepszy zasilacz - długość przewodów powinna wystarczyć do podpięcia wszystkiego.

 

Może coś poszło z zasilacza na płytę i uszkodziło sekcję zasilania PCI-E? Nie wiem czy to w ogóle możliwe. Tak mi wyobraźnia wyczarowała w głowie.

Link to post
Share on other sites

nie wiem ile ten sprzęt ma lat i wiem że to żaden szal, zobaczę co będzie jak mi przyniesie 2 grafikę, jak nie będzie działać to sprawdzę zasilacz (ale sądzę, że to nie może być wina zasilania bo GeForce GT630 bardzo niewiele mocy pobiera, prędzej płyta główna...

@Edit:

Niestety kable zasilacza nie są na tyle długie by bez wyciągania z 1 skrzynki wpiąć do 2 (nie dam rady podłączyć włącznika...)

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

W bios w priorytecie karty ( Init Display First) mam 3 opcje:

1.PCI Slot

2.Onboard VGA

3.PEG

Gdy biorę PCI slot lub PEG probuję grafa 5 razy wystartować i po 5 załącza zintegrowaną...

I dalej jest opcja jeszcze osobno: "Onboard GPU" gdzie mam do wyboru:

1.Enable If No Ext PEG

2.Always Enable

Link to post
Share on other sites

Czy płyta wydaje jakieś sygnały?

Ustaw na peg oraz daj enable if no ext peg.

takie "powarkiwanie, chwilę "powarczy i przestaje, tak 5 razy po czym komp się włącza na zintegrowanej grafice...

a co do ustawienia to mam tak ustawione, ogółem próbowałem wszystkich konfiguracji (ale wiem że prawidłowo powinno działać w tej co podałeś)

Link to post
Share on other sites

nie wiem dokładnie bo nie widziałem jej jeszcze... dał mi kompa bez grafy, ma mi ją przynieść, powiedział tylko ze grafa nie działała więc ją wyjął...

@Edit:

No więc stara grafa nie działa, zasilanie chodzi, wiatrak się kręci ale nie daje obrazu (sprawdzona w moim kompie nie w tym z którym mam problem)...

Edytowane przez Cziff
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...