Skocz do zawartości

Doom Vulkan czarny ekran po uruchomieniu.


Recommended Posts

Witam, może ktoś się spotkał z tym problemem.

Mianowicie, po włączeniu dooma na Vulkanie gra ładuje się do 99% po czym albo czarny ekran i zawias całego komputera, albo wywala błąd Wattmana i sterownika i gra jest zminimalizowana i nie da się do niej wrócić.

Uprzedzając pytania:

Najnowsze sterowniki AMD zainstalowane, robiony downgrade do poprzednich oraz czysta instalacja.

Karta graficzna sprawna w 100% gdyż dzieje się to tylko w tej jedynej grze i tylko na vulkanie

Przeszukałem internet i ludzie mają z tym problem ale żadne znalezione rozwiązanie jak włączanie w oknie bez ramek czy wrzucenie pliku vulkan1-dll do folderu z grą nie pomogło.

Sprawdzenie spójności steam robione.

Wyłączyłem profil dooma w sterach.

Ręczna instalacja pakietu vulkan zrobiona

Gdyby ktoś znał rozwiązanie będę wdzięczny, gdyż na Open GL 4,5 gra potrafi mi chrupnąć, słyszałem że na vulkanie wzrost fps jest niesamowity, zwłaszcza że mam zajawkę na multi i jakieś spadki poniżej 60 fps mi przeszkadzają

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Może nie do końca związane z Doomem, ale zawsze można sprawdzić. Jak masz msi afterburner to go wywal z kompa, ostatnimi czasy są z nimi problemy np. niektóre moje gry nie uruchamiają się z nim kiedy jest włączony, wczoraj np odkryłem, że przez niego mi blue screen wyskakiwał za każdym razem po włączeniu kompa po zamontowaniu innej karty (na starej było wszystko git) a teraz jak go wywaliłem to wszystko nagle śmiga. Również mi migał ekran kiedy go uruchamiałem... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Razem z rivią? U mnie np. wyłaczenie go nic nie pomogło i musiałem go wywalić całego z kompa. Jeśli to nic pomogło to ja już chyba nic więcej nie pomogę nie mam niestety Dooma aby go odpalić, a mamy podobne karty więc ciekawe jak by się u mnie zachowywał. Od siebie mogę jeszcze dodać abyś spróbował sterów 16.11.5 z Nowymi crimsonami r9 290 dziwnie się zachowuje. 

Link to post
Share on other sites

Odinstalowałem całość i wyczyściłem rejestr, także spróbowałem starsze sterowniki. Niestety jak tylko ustawię Vulkan jako API to gra się musi uruchomić ponownie i przy ładowaniu do 99% nagle albo całkowity freez komputera a monitor gaśnie tak że tylko twardy reset lub wywala grę do pulpitu a W10 daje komunikaty o błędach sterowników :/ Raz mi się gra włączyła jakimś cudem na vulkanie, wyglądało to tak że wywaliło ją do pulpitu, menadżer zadań i zabiłem proces, i po ponownym włączeniu gry wstała z włączonym vulkanem, pograłem chwile i faktycznie z 50-60 fps na ultra zrobiło się 80-140 fps XD Tyle że gra działała do ponownego uruchomienia, bo znow to samo. Ostatecznie OpenGL jest znośny singiel na ultra śmiga 60 fps, multi są dropy do 50 ale tam można detale obniżyć bo grafika tak się nie liczy

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...